Savo veiklą pradėjo pirmoji šalyje vartininkų akademija, kurioje jaunuosius vartų sargus ruošia Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ vartininkų treneris Audrius Paškevičius. Remiantis pozityviais užsienio futbolo klubų pavyzdžiais, nuspręsta praplėsti FK „Žalgiris“ žaidėjų ruošimo sistemą bei įsteigti vien tik vartų sargus ugdantį padalinį. Prie jo prisijungti gali visi norintys 6–18 metų amžiaus berniukai ir mergaitės, kurie akademijoje išmoks vartininkams būtinų techninių, taktinių, fizinių ir psichologinių subtilybių.
 
Pasak jaunuosius žaidėjus kartu su kolega Mantu Tamulioniu ugdančio Vilniaus FK „Žalgiris“ komandos vartininkų trenerio A. Paškevičiaus, pilnametystės sulaukęs vartų sargas privalo turėti pakankamai teorinių žinių ir būti įvaldęs visus tokios pozicijos žaidėjui būtinus techninius veiksmus. Tik tokiu atveju žaidėjas gali sėkmingai žaisti šioje pozicijoje ir vėliau tapti aukščiausiojo lygio futbolininku.

Siekiant šio tikslo, atliekama kiekvieno akademijos nario stipriųjų ir silpnųjų pusių analizė, pagal naujausius treniruočių metodus nustatomas individualių ir grupinių treniruočių grafikas bei, iškilus problemoms, teikiamos konsultacijos.

Būsimiems profesionalams suteikiama visa reikalinga techninė bazė. Treniruočių skaičius priklauso nuo akademijos auklėtinių amžiaus: mažiausieji – 6–7 amžiaus vaikai – treniruojasi kartą per savaitę, o 16–18 metų jaunuoliai – po 4–5 kartus per savaitę.

Įgytos žinios ir sugebėjimai nuolat įvertinami, o geriausiai pasirodžiusiems sudaromos sąlygos atlikti stažuotes FK „Žalgiris“ ir kituose profesionaluose klubuose.

Kaip teigia A. Paškevičius, geriausia motyvacija žaidėjams yra matyti gyvą pavyzdį, mokytis iš jo, todėl kartu su užsienyje veikiančiomis vartininkų ugdymo akademijomis organizuojami mokymai, stovyklos ir net vartininkų turnyrai. Taip pat prie jaunųjų vartininkų progreso prisideda ir jiems paskaitas veda specialistai iš užsienio.

Vartininkų fizinį progresą moderniausiomis techninėmis priemonėmis stebi aukštosios mokyklos, o perspektyvą žaisti aukščiausiame lygyje pagerina bendradarbiavimas su kitomis komandomis.

Registracija el. pašto adresu info@vilnius-zalgiris.lt arba telefonu 8 620 69 274.