Lietuvos aukščiausio lygmens futbolo pirmenybės nuo šių metų vadinsis „General Financing A lyga".


Lietuvos futbolo čempionatas 2012 metų sezoną pradeda su nauju pavadinimu ir žada būti patrauklesnis žiūrovui.
Šeštadienį startuojanti „General financing A lyga" oficialiai pristatyta iškilmingame atidarymo vakare, kuris vyko Vilniaus sporto bare „Stars & Legends".

Lygos pristatymo iškilmės buvo surengtos pirmą kartą.

Naujas vardas ir ankstesnis startas


Čempionatas nuo šių metų vadinsis „General Financing A lyga" pagal naują generalinį lygos rėmėją -  pirkimo išsimokėtinai ir vartojimo kreditų paslaugas teikiančią bendrovę „General Financing".

Kalbėjęs „General Financing“  generalinis direktorius Konstantinas Balakovas tvirtino, kad jo bendrovė remia dvi sporto šakas: „Remiame futbolą ir lenktynes. Nes abi šios sporto šakos susijusios su greičiu ir su rezultato siekimu. Ir mes tikime futbolo ateitimi. Todėl nutarėme tradiciniu keliu: remti krepšinį, kuris ir taip uri nemažai rėmėjų“.

Šis Lietuvos futbolo sezonas bus ypatingas tuo, kad startuoja anksčiau nei bet kada iki šiol - pirmosios rungtynės bus sužaistos jau kovo 10-ąją. Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius džiaugėsi, kad pradėti čempionatą anksčiau leidžia nuolat gerėjanti stadionų infrastruktūra.
 

„Šiemet turėsime keturis naujus dirbtinės dangos stadionus, kuriuose bus galima žaisti jau nuo sezono starto. Tai pagerins žaidimo kokybę ir padės rungtynes išdėstyti taip, kad  jas būtų patogiau stebėti žiūrovams. Tikimės, kad padedant LFF projektams tokių aikščių vis daugės ir jose galės rungtyniauti visos A lygos ekipos", - sakė L.Varanavičius.

Kokybiškesnį žaidimą komandoms padės demonstruoti ir naujausias „Adidas" kamuolys „Tango 12", su kuriuo bus rungtyniaujama ir vasarą vyksiančiame Europos čempionate.

Žiūrovams - patrauklesnis futbolo produktas

2012 metų sezoną futbolo gerbėjus toliau džiugins internetinė televizija „Futbolo.TV", kuri šiemet ruošiasi žengti į naują transliacijų kokybės lygmenį ir startuos su nauja informacine svetaine.

„Planuojame parodyti visas pirmenybių rungtynes,“ – žadėjo nuo futbolo.tv koordinatorius Egidijus Anglickis.

 Įdomiausias „General Financing A lygos" rungtynes žiūrovai trečią sezoną iš eilės galės matyti per „Lietuvos Ryto" televiziją.
 
  „Ruošiantis šiam sezonui klubai suvienijo jėgas ir dirbo kartu siekdami, kad futbolo sezonas žiūrovams būtų kuo patrauklesnis - tiek sergant už komandas stadionuose, tiek stebint rungtynes per televiziją ar internetu. Mūsų sezono šūkis - arčiau žiūrovo", - kalbėjo futbolo klubų valdybos pirmininkė Vilma Venslovaitienė.

 Atidarymo vakare aistruoliams bei dalyviams gero futbolo sezono linkėjo Lietuvos rinktinės treneris Csaba Laszlo, Vilniaus meras Artūras Zuokas, Tauragės rajono vadovas Pranas Petrošius.

Pastarasis Liutaurui Varanavičiui padovanojo savotišką suvenyrą: miesto simbolį – ragą.

Kiekvieno klubo atstovai, teisėjai taip pat gavo pasireikšti, išdėstyti savo artėjančio sezono viltis.

Prieš sezono pradžią komandų kapitonai simboliškais parašais pasižadėjo laikytis  FIFA „Fair Play" (Garbingo žaidimo) taisyklių.

2012 metų „General Financing A lygos" čempionatas startuos kovo 10 ir 11 dienomis. Jau pirmajame ture susikaus vieni čempionato favoritų - bronzos medalininkė Marijampolės „Sūduva" ir nugalėtojų titulą ginantis Panevėžio „Ekranas".