VIII-ajame A lygos ture VMFD "Žalgiris" iškovojo įtikinamą pergalę.


"Vėtros" stadione baigėsi VIII-ojo A lygos turo rungtynės, kuriose Vilniaus "Žalgiris" 3:1 įveikė Pakruojo "Kruoją". Pirmieji į savus vartus praleidę įvartį šeimininkai atsakė trimis: pasižymėjo I. Morinas (24'), T. Gražiūnas (50') ir R. Vilėniškis (81').

 

Trečioji iš eilės "Žalgirio" pergalė turėjo patikti visiems į "Vėtros" stadioną susirinkusiems futbolo mėgėjams. Pirmąsias dešimt minučių pranašesni atrodė "Žalgirio" futbolininkai, tačiau karts nuo karto į šeimininkų baudos aikštelę "apsižvalgyti" užeidavo ir svečiai iš Pakruojo. Ilgiau kontroliavę kamuolį pirmą kartą rimčiau "Kruojos" vartams žaliai balti pagrasino 15 rungtynių minutę, kuomet po R. Vilėniškio perdavimo iš 18 metrų klastingai smūgiavo I. Morinas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Po dviejų minučių pavojingu išpuoliu atsakė aukštaičiai: iš vartų išėjęs "Žalgirio" vartininkas E. Šetkus galva išmušė kamuolį tolyn, naudodamasis proga galva iš 18-20 metrų į vartus be vartininko bandė pasiųsti V. Zabarauskas ("Kruoja"), tačiau šeimininkų gynėjas T. Gražiūnas užblokavo į vartus skriejantį kamuolį.
21 rungtynių minutę po baudos smūgio ir kelių perdavimų prie "Žalgirio" vartų šeimininkų gerbėjus nutilti privertė pakruojietis K. Mykolaitis, tolimu smūgiu pataikęs į šeimininkų vartų konstrukciją, o nuo jos - ir į vartus ir taip į priekį išvedęs Pakruojo "Kruoją". (0:1).
Tačiau jau po kelių minučių savo baudos aikštelėje su A. Nagumanovu nesusitvarke "Kruojos" gynėjas R. Slepakovas, neleistinai sustabdė šeimininkų legionierių: už tai futbolininkas buvo nubaustas antra geltona kortele rungtynėse ir į "Kruojos" vartus "uždirbo" 11 metrų baudinį. Jį tiksliu smūgiu realizavo I. Morinas ir 24 rungtynių minutę rezultatas tapo lygus - 1:1.
37-ąją rungtynių minutę dešimtyje likusius svečius iš Pakruojo nubausti dar kartą galėjo I. Morinas, tačiau po žaidėjų spūsties "Kruojos" baudos aikštelėje patyrusio "Žalgirio" puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia tolimojo vartų virpsto. Besibaigiant pirmajam kėliniui, 44 minutę, žalgirietis A. Jeršovas apgavęs svečių gynėją stipriu smūgiu iš 18 metrų pasiuntė kamuolį į "Kruojos" vartų "devyniukę". Nuo šios kamuolys skriejo į užribį.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui dar kartą pasižymėti nesugebėjo I. Morinas, po A. Jeršovo perdavimo į baudos aikštelę iš 6 metrų smūgiavęs virš "Kruojos" vartų. Tačiau netrukus puolėjo klaidą ištaisė gynėjas T. Gražiūnas: 50 rungtynių minutę po kampinio ir kelių perdavimų prie "Kruojos" vartų "Žalgirio" veteranas iš arti smūgiavo į artimąjį varžovų vartų kampą ir "pramušęs" G. Kvedaro gynybą išvedė sostinės komandą į priekį 2:1.
58 mačo minutę dar kartą iš toli "Kruojos" vartininko reakciją patikrino "Žalgirio" saugas A. Jeršovas: iš 26-28 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų. Dar vienas pavojus aukštaičių vartams kilo 66 rungtynių minutę, kuomet G. Jerkovičiaus perdavimu nepasinaudojo vienas prieš vartininką likęs G. Barevičius ir smūgiavo šalia tolimojo vartų kampo.

Įpusėjus antrajam kėliniui "Žalgiris" užgulė varžovų vartus: 73' minutę G. Kvedaras ("Kruoja") atrėmė R. Vilėniškio smūgį, pakartotinai kamuolį į vartus smūgiavo A. Vaskela, tačiau šio bandymą atmušė vienas iš svečių gynėjų. Po kelių minučių identiškoje atakoje "Žalgiris" į svečių vartus įmušė, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę ir neužskaitė A. Jeršovo įvarčio.
80 rungtynių minutę į klausimą "kuri komanda stipresnė" galutinai atsakė R. Vilėniškis, iš 14 metrų pasiuntęs kamuolį į "Kruojos" tolimąjį vartų kampą. 3:1.
Per likusį laiką "Kruoja" dukart iš standartinių situacijų pagrasino VMFD "Žalgirio" vartams, tačiau abu kartus į kamuolį reagavo šeimininkų vartininkas E. Šetkus: 84 minutę "Žalgirio" vartininkas šuolyje atrėmė ir į užribį nukreipė  iš 30 metrų M. Gardzijausko smūgiuotą kamuolį, antrajame epizode sugavo "gyvatvorę" pramušusį L. Rimavičiaus smūgį. 
Teisėjas paskelbė rungtynių baigtį švieslentėje degant rezultatui 3:1 Vilniaus "Žalgirio" naudai.

Po šios pergalės VMFD "Žalgiris" (17 tšk.) pakilo į pirmąją A lygos turnyrinės lentelės vietą. Antroje liko Panevėžio "Ekranas" (16 tšk.), trečioje - Marijampolės "Sūduva" (15 tšk.).
 

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais gegužės 12 dieną, trečiadienį, namų aikštėje su Gargždų "Banga".

Tiesioginiai rungtynių komentarai - skyrelyje LIVE.