Pokalbis su R. Vilėniškiu prieš rungtynes su "Kruoja".


33 metų saugas Raimondas Vilėniškis pažadais prieš rungtynes nesišvaisto. Vienas labiausiai patyrusių VMFD "Žalgirio" futbolininkų vertina kiekvieną varžovą. Ne išimtis ir sustiprėjusi Pakruojo "Kruoja", su kuria Vilniaus "Žalgiris" susikaus šį sekmadienį, 18:10 val. Prieš rungtynes "Žalgirio" saugas atsakė į svetainės www.fkzalgiris.lt klausimus.

Raimondai, kaip ruošiatės rungtynėms su "Kruoja"? Kokie komandai keliami tikslai?
Ruošiamės kaip ir kiekvienoms rungtynėms - atsakingai. Iškeltas uždavinys - pergalė. Ruošiamės taip, kad ją iškovotume.

A lygoje iškovojote dvi iš eilės pergalės. Ar realu pratęsti pergalių seriją?
Apie tai nenoriu kalbėti. Jei žinočiau rezultatą, būčiau aiškiaregys, o ne futbolininkas. Viena aišku: pasistengsime padaryti viską, kad pergalių serija būtų pratęsta. 

Šiuo metu "Žalgiris" užima trečiąją A lygos vietą. Ar įmanoma kilti dar aukščiau?
Žaisti galime tikrai su visomis komandomis. "Sūduva" kaip ir mes - naujai sukomplektuota komanda. Gal kiek išsiskiria "Ekranas" - jų sudėtis nekinta ketvirtus metus, jie pripratę prie krūvių, sistemos, vienas kito. Dabar yra sezono pradžia ir kalbėti apie kilimą ar smukimą turnyrinėje lentelėje ankstoka. Svarbu, kad rudenį, kada skaičiuojami viščiukai, nebūtume žemiau trečios vietos.

Kaip keliais žodžiais apibūdintum "Žalgirio" komandą?
Kolektyvas draugiškas, kovingas ir nemėgstantis pralaimėti.

Sezono pradžioje tave kamavo traumos. Kaip jautiesi dabar?
Žaidžiau su "Mažeikiais", esu pasiruošęs žaisti ir su "Kruoja". Visos kūno dalys funkcionuoja, problemų nebeliko.

Ar šiame sezone matei "Kruojos" komandą?
Mačiau "Kruoją" pasiruošimo stadijoje, kai žaidė su mūsų komandos antrąją sudėtimi. Susidarė įspūdis, kad iš pernykštės mėgėjų komandos "Kruoja" tapo profesionalia komanda. Jų vadovai nudirbo labai didelį darbą: komanda treniruojasi kasdien, futbolininkai gyvena tik iš futbolo, komanda pilnavertiškai ruošėsi sezonui. Tai matosi ir aikštėje.

Ko labiausiai reikia pasisaugoti dvikovoje su aukštaičiais?
Išskirti konkrečių žaidėjų iš varžovų komandos nelabai galiu. Iš pernykštės sudėties varžovų komandoje liko tik trys žaidėjai. Aišku, rimta paspirtimi "Kruojai" tapo patyręs saugas M. Gardzijauskas, buvęs "Ekrano" gynėjas L. Rimavičius. Tačiau žaisime prieš visą komandą. Saugotis reikės visų varžovų, kovoti reikės su jais visais.
Svarbiausia - neatsipalaiduoti. Varžovą reikia vertinti ir gerbti, su juo kovoti. Kitu atveju gali pasikartoti pernykštė situaciją, kai už varžovo nevertinimą A lygos čempionas "Ekranas" dukart prarado taškus.

"Žalgiris" antras iš eilės namų rungtynes žais "Vėtros" stadione. Tavęs tai netrikdo?
Manęs netrikdo. Man šis stadionas savotiškai patinka, nes aplink jį nėra bėgimo takų, jis skirtas tik futbolui. Iš mažesnių miestų atvykusios komandos dažnai dėl to pasimeta, sunkiau orientuojasi neįprastoje erdvėje, neapskaičiuoja atstumo perdavimui ir panašiai.

VIII-ojo A lygos turo rungtynės "Žalgiris" - "Kruoja" įvyks šį sekmadienį, 18:10 val. "Vėtros" stadione. Rungtynes tiesiogiai transliuos "Lietuvos ryto" televizija.

Bilieto į rungtynes kaina - 11 litų.
Moksleiviams ir senjorams su pažymėjimu - 6 litai.
Studentai į šias rungtynes bus įleidžiami už simbolinį 2 litų mokestį.

Bilietų į "Žalgirio" - "Kruojos" rungtynes galima įsigyti bilietų platinimo bendrovės "Bilietų Pasaulis" prekybos taškuose arba internetinėje svetainėje www.bilietupasaulis.lt.