Pokalbis su D. Žukausku apie kontraktą, A lygą, U-19 rinktinę ir ateities planus.


VMFD “Žalgirio” šeimą papildė dar vienas narys. Juo oficialiai tapo 18-kos metų puolėjas Daumantas Žukauskas. Futbolininkas su sostinės komanda pasirašė ilgalaikę sutartį. Prieš dvejus metus A lygoje debiutavęs futbolininkas papasakojo apie save aikštėje ir šalia jos:

Daumantai, tau – 18 metų, esi vienuoliktokas, tačiau dalyvauji visose „Žalgirio“ treniruotėse ir rungtynėse. Kaip spėji?
Tiesą pasakius, nespėju, todėl mokausi nuotoliniu būdu. Praėjusiais metais lankiau „Ozo“ vidurinę mokyklą, tačiau dabar mokyklos pastatą pakeitė kompiuteris. Pamokos vyko tuo pačiu metu kaip ir treniruotės, todėl turėjau kažką keisti. Pakeičiau mokymosi būdą.
Mokytis be draugų ir mokytojų, kur kas sunkiau, nei įprastu būdu: nėra ko paklausti, nėra galimybės išsisukti nuo užduočių, reikia ruošti absoliučiai visas pamokas. Tačiau kitaip šiuo metu negaliu.

Kaip į mokymosi proceso pokyčius reagavo tėvai?
Prie nuotolinio mokymosi būdo perėjau todėl, kad spėčiau į treniruotes, kad galėčiau pilnavertiškai treniruotis su pagrindine „Žalgirio“ komanda. Tėvai tokį mano sprendimą palaikė. Jie, kaip ir aš, supranta, kad geriau mokytis nuotoliniu būdu, nei nelankyti mokyklos ir vėliau kartoti kursą.

Ar profesionalus sportas kenkia pažymiams?
(Šypsosi) Mano pažymiams nekenkia, nes taip gerai nesimokau, kad kenktų. Nuo vaikystės laiką ir energiją labiau koncentruoju į futbolą.

Kokie tavo, jauno ir perspektyvaus puolėjo, planai? Juose vien futbolas?
Taip. Tik futbolas. Noriu atstovauti savo amžiaus Lietuvos jaunimo rinktinę, gauti žaisti ir įrodyti savo vertę „Žalgiryje“. Noriu tobulėti, o atėjus laikui - tapti „Žalgirio“ startinės sudėties žaidėju. Vardinti toliau?

Vardink...
Būti pastebėtam „Žalgiryje“, išvažiuoti į užsienį, atstovauti nacionalinę Lietuvos futbolo rinktinę. Žinau, kad gyvensiu iš futbolo. Žinau ir tai, kad kuo geriau žaisiu, tuo geriau gyvensiu.

Ką tik pasirašei pirmąją savo karjeroje profesionalią sutartį su „Žalgiriu“. Kokie jausmai?
Į „Žalgirio“ dublerius mane pakvietė prieš dvejus metus, kuomet buvau šešiolikos. Sužaidžiau 5-6 rungtynes, o sezono pabaigoje treneris Čepas pakvietė prisijungti prie pagrindinės „Žalgirio“ komandos išvykai į Panevėžį, kur žaidėme su „Ekranu“. Pamenu, rungtynes pradėjau startinėje sudėtyje, žaidžiau 70 minučių, tik gaila, pralaimėjome 5:1. Nuo tada pradėjau treniruotis su pagrindine „Žalgirio“ komanda.
Per tuos metus prisirišau prie „Žalgirio“, man čia patinka, niekur važiuoti nenorėjau. Čia yra visos sąlygos treniruotis, tobulėti, derinti sportą ir mokslą. Čia gyvena tėvai.
Kai „Žalgirio“ vadovai pasiūlė sutartį, pasijaučiau ypatingai: pagaliau tapau oficialiu „Žalgirio“ komandos nariu, pagaliau uždirbsiu pirmus pinigus savo gyvenime, o kas svarbiausia, juos uždirbsiu iš futbolo.

Pastaruosius dvejus metus treniravaisi ir rungtyniavai su vyrais. Skirtumą tarp bendraamžių ir suaugusių sporto jauti?
Treniruotės „Žalgiryje“ koncentruotos, komandos draugai – patyrę. Žaisdamas su patyrusiais futbolininkais tobulėju greičiau ir efektyviau, nei sportuodamas su bendraamžiais.

„Žalgiryje“ yra trys puolėjai: I. Morinas, G. Jerkovič ir tu. Vienas kitam jūs – kolegos ar konkurentai?
Man jie abu – kolegos, mokytojai, patarėjai ir draugai. Aišku, ir šiek tiek konkurentai. Kadangi komandoje esame trys puolėjai, noriu būti bent tuo antruoju, kuris prireikus gali pakeisti pagrindinį, kaip įvyko rungtynėse su „Ekranu“.

Per pirmuosius penkis A lygos turus į aikštę išbėgai 2 kartus. Kaip jautiesi aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje?
Jaučiu, kad neatsilieku nei greičiu, nei mąstymu, nei svoriu, nei jėga. Noro žaisti irgi turiu daug. Atrodo, ir komandos draugai pasitiki manimi, duoda perdavimus, vertina kaip sau lygų. Tik gaila, kad per tas 30 aikštėje praleistų minučių nepavyko pasižymėti.

Esi puolėjas. Kaip supranti savo užduotį aikštėje?
Puolėjas turi būti priekyje ir mušti įvarčius.

O gintis moki?
Man patinka stebėti kaip žaidžia W. Rooney. Jei šis puolėjas praranda kamuolį, taisydamas klaidą stengiasi jį vėl perimti. Kartais dėl šios priežasties jis grįžta net iki savų vartų. Stengiuosi į jį lygiuotis.

Sakai, pagrindinis puolėjo tikslas – mušti įvarčius. Kaip tai daryti sekasi tau?
A lygoje kol kas nesiseka: iš viso žaidžiau trejose rungtynėse, nei karto nepasižymėjau. Bet praeitame sezone I lygoje per 15 rungtynių pasižymėjau 3 kartus, 1 įvartį įmušiau LFF taurės rungtynėse. Įsimintiniausią įvartį įmušiau Jonavoje į „Lietavos“ vartus. Po keitimo aikštėje pasirodžiau 89 minutę, ir per pridėtą laiką įmušiau pergalingą įvartį. Nugalėjome 3:2.
Šiemet „Palangos Juzės“ turnyre atstovaudamas Lietuvos U-19 rinktinę per 70 žaistų minučių įmušiau 3 įvarčius, o vilkėdamas „Žalgirio“ dublerių aprangą per penkis turus įmušiau 4 įvarčius.

Šių metų pradžioje dalyvavai Lietuvos futbolo U-19 rinktinės pirmajame pasiruošimo į Europos čempionato atrankos turnyrą cikle. Kaip sekėsi ir kaip vertini savo galimybes atstovauti Lietuvą atrankos turnyre?
Džiaugiuosi, kad pavyko įmušti kelis įvarčius (su 3 įvarčiais D. Žukauskas U-19 komandoje buvo antras pagal rezultatyvumą – aut. past.). Nors tarp puolėjų buvo didelė konkurencija, tikiuosi, kad rinktinės vyr. treneris mane pastebėjo ir pakvies į atrankos etapą.