Buvęs "Ekrano" ir "Šiaulių" komandų saugas tvirtina, kad "Žalgiris" - jo karjeros laiptelis aukštyn


VMFD „Žalgiris“ pasirašė sutartį su pirmuoju 2012-ųjų sezono naujoku. Komandai atstovaus 22-ejų metų saugas Paulius Janušauskas.

P. Janušauskas gimė Panevėžyje ir karjerą padėjo „Ekrano“ komandoje. Su ja 2008-ais ir 2009-ais metais tapo Lietuvos čempionu. Su „Ekranu“ P. Janušauskas žaidė 26-erias oficialias rungtynes.

Nuo 2010-ų liepos P. Janušauskas atstovavo „Šiauliams“. Šios komandos sudėtyje jis sužaidė 21-erias oficialias rungtynes.

P. Janušauskas savo laiku yra žaidęs ir Lietuvos U’21 rinktinėje.

Komandos naujokui uždavėme kelis klausimus.

Kaip atsidūrei „Žalgiryje“? Ar tai buvo netikėta ar su klubu tarėtės jau anksčiau?

Pasiūlymas buvo netikėtas, bet malonus. Mindaugas Nikoličius paklausė: ar nenorėčiau žaisti „Žalgirio“ komandoje? Atsakiau, kad norėčiau, susitikom viską aptarėm, viskas mane tenkino ir jau esu „Žalgirio“ žaidėjas. Man yra labai džiugu, kad mane pastebėjo tokio aukšto lygio klubas.

 


Kodėl nelikai „Šiauliuose“, nepasirinkai kito klubo? Palankiau finansiškai?

„Žalgiryje“ norėtų žaisti kiekvienas futbolininkas. Šioje komandoje futbolininkai tobulėja. „Žalgiris“ šiais metais iki pat sezono pabaigos kovojo dėl pirmos vietos. Kitą sezoną tas pats tikslas užimti pirmą vietą  A lygoje, tikiuosi, išliks, ir prisidės dar vienas - kuo toliau nueiti Europos lygoje. Todėl nėra tiek aktualus tas finansinis klausimas. Reikia žaisti, įrodyti savo vertę ir po to jau bandyti užsikabinti užsienyje. Ir pinigai tada ateis savaime. Esu dėkingas „Šiauliams“ už bendradarbiavimą, bet „Žalgiris“ man - didelis žingsnis aukštyn.

Ar pažįsti ką nors iš „Žalgirio“ komandos?

Taip, pažįstu nemažai žaidėjų. „Šiauliuose“ žaidėme kartu su Marium Rapaliu, Vaidotu Šilėnu, Georgu Freidgeimu, U‘21 rinktinėje - su Egidijumi Vaitkūnu, Arminu Vaskela, Deivydu Matulevičiumi, treniravo mus Vitalijus Stankevičius. Nuo seno pažįstu Denisą Gordejų ir Jaunių Juozaitį. Daug gerų atsiliepimų girdėjau apie kapitoną Algį Jankauską, Raimondą Vilėniškį, Egidijų Jušką.

 Gimei Panevėžyje. Nejausi diskomforto žaidžiant prieš „Ekraną“, su kurio teks žūtbūtinai kovoti dėl aukso?

Gimiau ir užaugau Panevėžyje. Bet ne vien „Ekranas“, visos komandos sezono pradžioje taikysis į pirmą vietą ir tuomet visi varžovai bus pagrindiniai. O diskomforto tikrai nejausiu. Nejaučiau ir žaisdamas „Šiauliuose“. Juolab, kad nuo tų laikų, kai aš žaidžiau „Ekrane“, toje komandoje liko nedaug kartu žaidusių futbolininkų. Dabar mano komanda – „Žalgiris“ ir atsiduosiu jai visu 100 procentų.