Lietuvos rinktinės sudėtyje, visai kaip rungtynėse su Ukraina, prieš Portugaliją visas 90 minučių žaidė trys žalgiriečiai: Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas ir Saulius Mikoliūnas.


Šį kartą M. Vorobjovas rungtyniavo aikštės viduryje, tuo tarpu S. Mikoliūnas užėmė dešinio krašto gynėjo poziciją. D. Šimkus liko toje pačioje vietoje kaip ir su Ukraina – atraminio saugo pozicijoje. Tuo tarpu Rolandas Baravykas ir vėl buvo paliktas ant suolo.

Lietuvos futbolo rinktinė dvikovoje su Europos čempionais sugebėjo įmušti įvartį ir atsilaikyti apie valandą, bet keli tikslūs Cristiano Ronaldo smūgiai nulėmė Portugalijos įtikinamą pergalę.

Pirmąją pavojingą ataką surengė lietuviai – po Sauliaus Mikoliūno perdavimo baudos aikštelėje netiksliai smūgiavo Vykintas Slivka. Pirmas rimtesnis portugalų išpuolis baigėsi nesėkme mūsiškiams. Joao Felixo perduotas kamuolys pataikė į ranką Mindaugui Palioniui ir teisėjo skirtą baudinį realizavo Cristiano Ronaldo.

Lietuvos rinktinė retkarčiais pavojingai kontratakuodavo ir 28 min. po vieno iš uždirbtų kampinių išlygino rezultatą. Po Manto Kuklio pakelto kampinio Vytautas Andriuškevičius smūgiavo galva ir kamuolys nuo virpsto įskriejo į vartus.

Portugalai perėjo į puolimą ir E. Šetkui teko atmušti pavojingus Joao Cancelo bei J. Felixo smūgius, pro šalį smūgiavo Bernardo Silva. Bene geriausią šansą svečiai turėjo 37 min., kai kontratakoje J. Felixas mušė iš kairiojo baudos aikštelės krašto, bet E. Šetkus sužaidė puikiai ir nukreipė kamuolį į kampinį. Po jo galva virš vartų smūgiavo Jose Fonte.

40 min. O. Verbickas smūgiu iš baudos aikštelės prieigų patikrino varžovų vartininko Rui Patricio budrumą. Kėliniui baigiantis netiksliai smūgiavo C. Ronaldo bei Williamas Carvalho.

50 min. portugalai buvo arti antro įvarčio – laimei į vartus iš dėkingos situacijos nepataikė J. Felixas. 57 min. svečiai pavojingą kontrataką, po kurios B. Silva smūgiavo į vartus, bet E. Šetkus buvo savo vietoje.

62 min. fortūnos šypsnis padėjo Europos čempionams išsiveržti į priekį. Po C. Ronaldo smūgio iš toli E. Šetkus atmušė kamuolį, bet šis pakilęs į orą atšoko nuo vartininko į tinkle.

Dar po trijų minučių po B. Silvos perdavimo C. Ronaldo išvengė nuošalės ir pasižymėjo tiksliu smūgiu iš arti.

68 min. po J. Felixo atakos vartus apgynė E. Šetkus.

76 min. greitoje portugalų atakoje B. Silva vėl surado laisvą C. Ronaldo baudos aikštelėje ir šis iš krašto smūgiavo tiksliai.

87 min. po kampinio šansą turėjo D. Petravičius, bet jam nepavyko pataikyti į kamuolį. Netrukus po S. Mikoliūno smūgio iš toli kamuolį sugavo varžovų vartininkas. Per pridėtinį laiką R. Guerreiro smūgį iš toli atrėmė E. Šetkus, bet po kampinio užsitęsusi portugalų ataka baigėsi tiksliu W. Carvalho smūgiu.

Kitas rungtynes Lietuvos komanda žais spalio 11 Ukrainoje ir spalio 14-ąją namuose su Serbija.

fkzalgiris.lt ir lff.lt inf.