Lietuvos futbolo A lygoje Vilniaus „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė jau šeštąją pergalę iš eilės.

Vilniečiai su naujame klube šalies čempionate debiutavusiu strategu Joao Luisu Martinsu 18-ojo turo mače išvykoje 3:1 (1:1) palaužė Klaipėdos „Atlantą“.

Šiame susitikime Vilniaus „Žalgiriui“ negalėjo padėti net keturi pagrindinės sudėties futbolininkai – gynėjai Donovanas Slijngardas ir Marko Tomičius bei saugai Pau Moreris ir Saulius Mikoliūnas. Kairiojo gynėjo poziciją užėmė Karolis Uzėla, o su Klemenu Bolha vidurio gynėjų porą sudarė ekipoje debiutavęs rumunas Andrejus Cordošas. Vietoje Pau Morerio kairiajame krašte mačą pradėjo Matas Vareika, tuo tarpu į dešinio gynėjo poziciją sugrįžo Rolandas Baravykas.

Rungtynių pradžioje „Žalgiris“ užtikrintai kontroliavo žaidimą, kėlė nemažai kampinių, tačiau pirmieji įvartį pelnė šeimininkai.  Užsitęsusio išpuolio metu Vilius Armanavičius atliko perdavimą iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę, kur Darvydas Šernas nepriekaištingai smūgiavo galva.

„Žalgiris“ kėlinio viduryje buvo arti išlyginamojo įvarčio. Modestas Vorobjovas efektingai aikštės krašte suklaidino du varžovus ir perdavė kamuolį link Victoro Perezo – ispano smūgį „Atlanto“ vartininkas Stefano Kunčevas atrėmė.

34-ąją minutę svečiai atstatė pusiausvyrą. Greitos „Žalgirio“ kontratakos metu Tomislavas Kišas atliko perdavimą link Mato Vareikos, kuris taikliu smūgiu vienu lietimu išlygino rezultatą.

19-metis saugas pasižymėjo trečiu taikliu smūgiu per pastarąsias dvejas rungtynes.

Po praleisto įvarčio žalgiriečiai kėlinio pabaigoje turėjo dar dvi tobulas progas įvarčiui pasiekti. Iš maždaug dešimties metrų visiškai laisvas Tomislavas Kišas galingai šovė virš vartų, o Mato Vareikos smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos išmušė gynėjas.

Antrame kėlinyje „Žalgirio“ vartams tolimais smūgiais pagrasindavo legionierius iš Burundžio Bonfilscalebas Bimenyimana, tačiau tai buvo viskas, ką šeimininkams pavyko pasiekti po pertraukos.

Lemiamu metu svarų žodį tarė sostinės klubo lyderis Liviu Antalis. Rumunas 77-ąją minutę po pakelto kampinio tiksliai smūgiavo galva, o 90-ąją minutę realizavo Domanto Šimkaus uždirbtą 11 metrų baudinį.

Rungtynių pabaigoje A lygoje debiutavo 16-metis žalgirietis Gustas Jarusevičius, kuris buvo mestas į kovą pačioje susitikimo pabaigoje.