FK „Žalgiriui“ nepavyko UEFA Europos lygos atsakomosiose rungtynėse su Budapešto „Honvéd“ panaikinti dviejų įvarčių deficito.

Vilniečiai pirmieji įmušė įvartį ir turėjo ne vieną progą pasižymėti dar kartą, tačiau antrajame kėlinyje varžovai rezultatą išlygino ir dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1. Jos buvo palankios svečiams, nes pirmąją akistatą Vengrijos klubas laimėjo 3:1.

„Žalgirio“ treneriai antrosioms rungtynėms pasirinko tokią pačią sudėtį, kokia žaidė ir pirmose rungtynėse Budapešte.

Rungtynių pradžioje pirmą pavojingą progą turėjo svečiai. 5 min. kamuolys baudos aikštelėje atšoko Davidui N’Gogui, laimei jis smūgiavo pro šalį. Netrukus kitoje aikštės pusėje po perdavimo iš krašto Tomislavas Kišas galva smūgiavo nestipriai.

18 min. „Žalgiris“ įmušė pirmąjį įvartį. T. Kišas iš aikštės gilumos perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir ten nuo gynėjo atitrūkęs Liviu Antalis vienu lietimu smūgiavo tiksliai.

Kėlinio viduryje po standartinės situacijos šansą turėjo „Honvéd“ - D. N’Gogas galva pasiuntė kamuolį šalia vartų.

33 ir 36 minutėmis du kartus laimę iš toli pabandė T. Kišas. Abiem jo smūgiams šiek tiek pritrūko tikslumo.

Antrojo kėlinio pradžioje po Sauliaus Mikoliūno perdavimo iš krašto T. Kišas turėjo puikią progą, bet svečių vartininkas griūdamas atmušė kamuolį kojomis. Po kelių minučių vartininkas atrėmė ir L. Antalio smūgį. 60 min. po Donovano Slijngardo tolimo smūgio kamuolys pralekė virš vartų.

„Honvéd“ beveik negrasino „Žalgirio“ vartams, bet 62 min. išlygino rezultatą. Po kampinio pavojingą varžovų ataką sustabdė svarbią oro dvikovą ant vartų linijos laimėjęs S. Mikoliūnas, bet svečiai atliko dar vieną perdavimą į baudos aikštelę ir ten netrukdomas Djordje Kamberis galva smūgiavo tiksliai.

„Žalgiris“ toliau atakavo ir 67 min. po T. Kišo smūgio iš krašto vėl apsigynė vartininkas R. Lefkovitsas. 69 min. „Honvéd“ pavojingai kontratakavo ir šeimininkus išgelbėjo vartininkas Martinas Berkovecas.

75 min. smūgis iš arti nepavyko Matui Vareikai, o 77 min. po T. Kišo smūgio galva dar kartą sėkmingai sužaidė „Honvéd“ vartų sargas.

Per pridėtinį laiką „Žalgiris“ surengė dar kelias atakas, tačiau įmušti bent antro įvarčio taip ir nepavyko. „Honvéd“ keliaus į antrąjį Europos lygos atrankos etapą, o „Žalgiris“ pasirodymą turnyre baigė.