Jau šį vakarą 19 val. LFF stadione Vilniuje A lygos 17-ojo turo rungtynėse susitiks „Žalgiris“ ir „Riteriai“. Kuo ypatingi varžovai ir ką apie juos kalba skaičiai?


Tradiciškai kviečiame susipažinti su įdomiausiais varžovų komandos skaičiais rubrikoje „TopSport“ žvilgsnis į varžovą.“
 

Šiame sezone „Riteriai“ oficialiose rungtynėse įmušė 24 įvarčius. 23 pelnyti A lygoje, o kartą pasižymėta LFF taurės turnyre. Rezultatyviausiai varžovų gretose rungtyniauja Teremas Moffi, kurio sąskaitoje jau devyni įvarčiai. Penkis įvarčius ir tris rezultatyvius perdavimus yra atlikęs Donatas Kazlauskas, o nemažą indėlį žaidime priekyje įneša ir patyręs Valdemaras Borovskis – įvartis ir keturi rezultatyvūs perdavimai.

Kalbant apie „Riterių“ puolimą, dažniausiai varžovų vartams grasina D. Kazlauskas ir Teremas Moffi. Jie atlieka didžiąją komandos smūgių dalį. Abu futbolininkai vartų link smūgiavo 45 kartus – T. Moffi į vartų plotą pataikė 25, o D. Kazlauskas 21 kartą. Trečias žaidėjas šioje statistikos kategorijoje yra A. Gurenka, bet jis atliko triskart mažiau smūgių – 14/5.

Rezultatyviausias „Riterių“ žaidėjas T. Moffi yra labai pavojingas situacijose vienas prieš vieną. Tai puikiai iliustruoja statistika – žaisti vienas prieš vieną jis bandė 111 kartų ir varžovus sėkmingai suklaidino 56 kartus. Rečiau tai daro Lajo Traore, tačiau jam tai sekasi geriausiai – 84 bandymai iš kurių net 61 sėkmingi. Iniciatyvos nebijo imtis ir D. Kazlauskas, bet jo driblingo prieš varžovus procentas yra prastesnis – 89/33.

Tiesa, būtent D. Kazlauskas atlieka daugiausiai tikslių aštrių („key“) perdavimų – iš 29 mėginimų 17 buvo tikslūs. A. Gurenka čia taip pat yra puikus su skaičiais 26/13. Apskritai „Riteriai“ atakoje labai aktyviai išnaudoja kraštus ir gerokai rečiau aštrumą sukuria atakuodami aikštės viduriu.

Verta pabrėžti, kad „Riteriai“ yra labai pavojingi standartinių situacijų metu. Iš 24 įvarčių net dešimt būsimi varžovai įmušė po standartinių padėčių. Septynis kartus komanda pasižymėjo po kampinių ir tris kartus realizavo 11 metrų baudinius.

Iš žaidimo „Riteriai“ įmušė 14 įvarčių – devyni pelnyti poziciniame žaidime, o penki po kontratakų.

Žvelgiant į „Instat“ naudingumo balus, čia naudingiausi yra gynėjai: Valentinas Jeriomenka (234), Justinas Januševskis (233) ir Ričardas Šveikauskas (229). Varžovai neblogai žaidžia antrame aukšte ir laimi nemažai oro dvikovų.

Ginantis „Riterių“ tendencijos yra kitokios. Klubas praleido 16 įvarčių ir tik 4 iš jų praleisti po standartų – du kartus varžovai įmušė po kampinių ir dukart realizavo baudinius. Pusę visų įvarčių „Riteriai“ praleido poziciniame žaidime, o po kontratakų krito keturi įvarčiai.

Dažniausiai įvarčius „Riteriai“ pelno rungtynių pabaigoje 75 – 90 minutėmis.

Šiame sezone „Žalgiris“ ir „Riteriai“ susitiko du kartus. Pirmasis mačas baigėsi lygiosiomis 1:1, o antrąjį susitikimą 1:0 laimėjo varžovai. Ar trečias kartas nemeluos?

Visi atsakymai šįvakar 19 val. LFF stadione. Bilietus platina bilietai.lt. Juos įsigyti galėsite ir stadiono kasoje prieš rungtynes.