Vilniaus „Žalgiris“ šeštadienį Vilniuje kontrolinėse rungtynėse susitiko su Baltarusijos klubu Gardino „Neman“ ir rezultatyviame mače nusileido rezultatu 2:3 (0:1).


Žalgiriečiams šį kartą negalėjo padėti į rinktines išvykę futbolininkai, tad sudėtis buvo neįprasta, o susitikimo eigoje vyko nemažai eksperimentų. Tai puikiai iliustruoja faktas, kad Sigitas Olberkis mačą pradėjo atraminio saugo pozicijoje.
 

Pirmoje pirmojo kėlinio pusėje kur kas aktyviau žaidė „Žalgiris“. Penktąją minutę po kampinio į artimąjį vartų kampą galva pavojingai smūgiavo Ertonas Fejzullahu, tačiau vartininkas spėjo sureaguoti. 14-ąją minutę jau Liviu Antalis sulaukė gero perdavimo iš gilumos ir vienas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau perdavima nuspėjo gynėjas.

17-ąją minutę Mevlanas Adili atliko puikų perdavimą į priekį, tačiau Timuras Pukhovas šovė virš vartų.

Nepaisant akivaizdžios iniciatyvos, 24-ąją minutę „Neman“ išsiveržė į priekį. Žalgiriečiams praradus kamuolį puolime, svečiai nubėgo į greitą kontrataką ir po perdavimo iš krašto įmušė iš baudos aikštelės vidurio – 0:1. Po šio epizodo žaidimas išsilygino ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui nepakitus.

Po pertraukos Marekas Zubas atliko keletą keitimų – žalgiriečių gretose debiutavo peržiūroje dalyvaujantis Antonio Belo, kuris užėmė poziciją aikštės viduryje, o vėliau žaidė tiek kairiu, tiek atraminiu saugu.

Po pertraukos vilniečiai turėjo neblogų šansų rezultatą išlyginti, tačiau galop vėl praleido patys. 71-ąją minutę įvartis buvo pelnytas iš baudos aikštelės vidurio – 0:2.

Šeimininkai skubėjo į priekį, bet 80-ąją minutę situacija tapo itin komplikuota. Grubia klaida gynyboje, kai paprastoje situacijoje nepavyko išmušti kamuolio, varžovai šaltakraujiškai pasinaudojo ir pasižymėjo iš arti – 0:3.

Kai jau atrodė, kad šansų atsitiesti nebėra, vos po kelių minučių Tomislavas Kišas uždirbo 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo Liviu Antalis – 1:3.

Prabėgo vos dvi minutės ir Simonas Urbys atliko puikų reidą kairiuoju kraštu, kurį sėkmingai „uždarė“ rumunas – 2:3.

Per likusį laiką abi komandos galėjo pasižymėti, tačiau daugiau įvarčių pelnyta nebuvo. Bene pavojingiausią Pau Morerio bandymą varžovai blokavo.

Galutinis rezultatas – 3:2 svečių naudai.

FK „Žalgiris“ startinė sudėtis: A.Vitkauskas, D.Slijngard, M.Adili, M.Tomič, V.Filipov, S.Olberkis, E.Fejzullahu, T.Kiš, L.Antal, T.Pukhov, P.Morer.