Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai A lygos dešimtojo turo rungtynėse netikėtai po atkaklios kovos 0:1 (0:0) nusileido „Riteriams“.

Startinėje sudėtyje Marekas Zubas atliko vieną keitimą - vietoje Pau Morerio nuo pirmųjų minučių į aikštę žengė Domantas Šimkus. Dvikovą kur kas aktyviau pradėjo žalgiriečiai, kurie aktyviai spaudė varžovus ir sužaidus vos kelias minutės turėjo puikią progą. Varžovai prarado kamuolį prie savo baudos aikštelės ir vienu lietimu pavojingai smūgiavo Tomislavas Kišas. Deja, į vartus nepataikė.

Pirmame kėlinyje vienuolikės pavojingais epizodais stadione susirinkusių sirgalių nepalepino. „Riteriai“ daugiau aštresnių atakų surengė poziciniais išpuoliais, o žalgiriečiai kelis kartus labai pavojingai perėjo iš gynybos į puolimą.

21-ąją minutę Armantą Vitkauską padirbėti privertė į artimą vartų kampą mušęs Artiomas Gurenka, kėlinio pabaigoje galva pro šalį mušė Liviu Antalis, kuriam perdavimą iš dešiniojo krašto atliko Domantas Šimkus.

Antrasis kėlinys klostėsi kitaip. Pirmieji pavojaus laužai prie „Žalgirio“ vartų atsirado kėlinio viduryje. Pirmame epizode įspūdingai du varžovus aplenkęs Teremas Moffi iššoko prieš vartininką, tačiau puikią reakciją pademonstravo A. Vitkauskas. Kiek vėliau virš vartų kamuolį po T. Moffi perdavimo pasiuntė A. Gurenka.

Savo meistriškumą pademonstravo ir 19-metis vartininkas Vincentas Šarkauskas, atrėmęs tolimą Domanto Šimkaus smūgį į viršutinį vartų kampą.

Vienintelis susitikimo įvartis buvo pelnytas 73-iąją minutę. Donatas Kazlauskas baudos aikštelėje priėmė kamuolį ir preciziškai jį perdavė A. Gurenkai, kuris smūgiu iš arti pasižymėjo antrame sostinės derbyje iš eilės.

Žalgiriečiai veržėsi į priekį, tačiau savo šansais nepasinaudojo. Prieš vartininką atsidūrusio Tomislavo Kišo smūgį atrėmė V. Šarkauskas, o priešpaskutinę dvikovos minutę greta virpsto mušė į ataką prisijungęs vidurio gynėjas Sigitas Olberkis.

Tai buvo antrasis „Žalgirio“ pralaimėjimas šiame sezone.