Jau šiandien Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai A lygos rungtynėse Kaune susitiks su kol kas labiausiai stebinančia čempionato komanda Kauno „Stumbru“.


Nors prieš A lygos startą vargu ar kas nors to tikėjosi, tačiau po sužaistų penkių turų tarp čempionato lyderių yra ir Kauno „Stumbras“, su 10 taškų užimantis antrąją vietą ir trimis atsiliekantis nuo vienvaldžio lyderio Vilniaus „Žalgirio“. Tai reiškia, kad šįvakar Kaune vyks lyderiu mūšis.

Prieš šį sezoną „Stumbro“ klubą gaubė nežinomybės skraistė – iš ekipos vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukus Mariano Barreto, ilgą laiką nebuvo aišku, kas užims jo vietą. Galų gale vyriausiuoju treneriu paskirtas Joao Martinsas, kuris buvo M. Barreto asistentas ir puikiai pažįsta visą klubo virtuvę. Ruoštis sezonui kauniečiai pradėjo iki sezono starto likus vos keletui savaičių, tad ne veltui futbolo ekspertai prieš sezoną „raguočiams“ prognozavo kovą dėl išlikimo.

Nepaisant visko, Kauno komandai pavyko išsaugoti nemažai svarbių žaidėjų, kurie praėjusiais metais padėjo „Stumbrui“ surinkti tiek pat taškų kiek „Trakams“ bei tik dėl prastesnių tarpusavio rezultatų finišuoti ketvirtoje vietoje.

„Stumbro“ gynybos grandyje pasikeitė tik krašto gynėjai – vartuose ir toliau stovi Rodrigo Josviaki, o vidurio gynėjų tandemą sudaro gerai susižaidę Rimvydas Sadauskas ir Andre Almeida. Tiesa, pastarajam patyrus traumą, į vidurio gynėjo poziciją atitraukiamas Matheusas Bissi. Tačiau tai – jokia naujiena. M. Bissi jau anksčiau yra žaidęs gynybos centre, nors komfortabiliai jaučiasi ir atraminio saugo vietoje. Kraštuose sezono pradžioje vietas užima naujokai Andrejus Čiofu ir Gerardo Alonso. Tiesa, pirmasis joks naujokas A lygoje – jis pernai gynė „Atlanto“ garbę.

Aikštės viduryje atakuojančio saugo pozicijoje puikiai tvarkosi vienas ekipos lyderių Lucas Villela, kartu su kuriuo viduryje rungtyniauja jau antrus metus „Stumbre“ tobulėjantis 19-metis Gavi Thompsonas bei pastaruoju metu – Domantas Antanavičius. Jie labiau rūpinasi gynybinėmis užduotimis.

Atakoje „Stumbras“ turi nemažai senbuvių – Antonio Belo, Levaną Mačarašvilį, Nasro Boucharebą ir Alsenijų Bah. Jie visi kartu rungtyniauja jau ne pirmą sezoną bei puikiai jaučia ir pažįsta vienas kitą. Prieš šio vakaro rungtynes Kauno ekipa skelbia, kad N. Boucharebas jau yra sveikas ir pasirengęs padėti savo ekipai. Dėl traumos jis praleido tris mačus. 

Čempionato starte „Stumbras“ laužo visus stereotipus. Per penkis turus kauniečiai iš žaidimo nepraleido nei vieno įvarčio, o vienintelį kartą suklupo praėjusiame ture, kai viską lėmė 11 metrų baudinys miesto derbyje prieš „Kauno Žalgirį“ – 0:1. Tai ir yra vienintelis „Stumbro“ praleistas įvartis šiemet. Apie skirtą baudinį dviprasmiškai spaudos konferencijoje kalbėjo Joao Martinsas, sudvejojęs arbitrų sprendimu.

Nepaisant pralaimėjimo, rezultatas gali būti apgaulingas. „Stumbras“ didžiąją rungtynių dalį turėjo iniciatyvą ir atliko daugiau smūgių. Apskritai, remiantis Instat duomenimis, „Stumbras“ yra viena daugiausiai smūgių į vartus atliekančių komandų. Tiesa, šio vakaro „Žalgirio“ varžovams trūksta geresnės progų realizacijos.

Tai, kad negalima „Stumbro“ neįvertinti, puikiai iliustruoja faktas, kad net keturi šios ekipos žaidėjai buvo įtraukti į simbolinę kovo mėnesio A lygos rinktinę, o geriausiu treneriu išrinktas Joao Martinsas. Beje, simbolinėje rinktinėje lygiai tiek pat atstovų turi ir Vilniaus „Žalgiris“.

Bene didžiausia „Stumbro“ problema – trumpas atsarginių žaidėjų suolelis, ant kurio yra daug A lygos patirties dar neturinčio jaunimo. „Stumbras“ dvejus metus iš eilės buvo jauniausia A lygos komanda – ekipos amžiaus vidurkis nesiekia 23 metų. Šios tendencijos nesikeičia ir šio sezono pradžioje. 

Kita vertus, net ir be traumuoto A. Almeidos ir su jaunimu ant suolo „Stumbras“ namuose 2:0 įveikė Marijampolės „Sūduvą“.

Rungtynės tarp dabartinių A lygos lyderių Kauno NFA aikštėje prasidės šiandien 17.30 val.