Pasiruošimą artėjančiam sezonui tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ ir toliau neklumpa kontrolinėse rungtynėse. Šeštadienį vilniečiai 3:1 (1:0) įveikė Rygos „Metta/LU“. Tai buvo jau ketvirtoji pergalė pasirengimo cikle.

Net du iš trijų „Žalgirio“ įvarčių šiame susitikime pelnė jauni vietiniai futbolininkai – Osvaldas Čipkus ir Edas Romanovas. Kartą pasižymėjo Tomislavas Kišas.

Šiame mače paskutinį kartą vilniečių žaidimui dirigavo treneris Valdas Urbonas, kuris nuo šiol dirbs Lietuvos rinktinėje.

Startinėje „Žalgirio“ sudėtyje šį kartą įvyko keli keitimai – nuo pirmųjų minučių aikštėje pasirodė Victoras Perezas ir Modestas Vorobjovas.

Žalgiriečiai buvo aktyvesni rungtynių pradžioje, tačiau pelnyti ankstyvo įvarčio jiems nepavyko. Keletą kartų arti tikslo buvo Tomislavas Kišas, bet uždaryti komandos draugų perdavimų jam taip ir nepavyko.

Nors rimtos grėsmės Airido Mickevičiaus ginamiems vartams varžovai pirmajame kėlinyje nekėlė, tačiau latviai žaidė gana kietai ir rodė didelį norą. Žalgiriečiams ne kartą prireikė komandos medicininio personalo pagalbos.

Pirmasis įvartis buvo pelnytas 37-ąją minutę, kai „Žalgiris“ žaibiškai perėjo iš gynybos į puolimą. Saulius Mikoliūnas atliko gerą perdavimą į plotą kairiajame krašte Tomašui Šimkovičiui, šis su kamuoliu priartėjo prie baudos aikštelės ir tarsi ant lėkštutės padėjo kamuolį T. Kišui, kuriam beliko įmušti iš kelių metrų – 1:0.

Po pertraukos vilniečiai atliko keletą keitimų, o žaidimas klostėsi sunkiai. 60-ąją minutę varžovai per trumpą laiką du kartus sudrebino vartų konstrukciją, o 61-ąją minutę išlygino rezultatą pasinaudoję žalgiriečių prarastu kamuoliu netoli savų vartų (1:1).

Nepaisant to, kaip ir praėjusią savaitę mače su Rygos RFS, taip ir dabar „Žalgiris“ parodė charakterį. 73-ąją minutę Cristianas Portilla perėmė kamuolį netoli savo baudos aikštelės ir žaibiškai atliko tolimą perdavimą į plotą T. Kišui. Šis netrukus gerai pamatė į baudos aikštelę kertantį Timurą Pukhovą, o pastarasis iš aštraus kampo atliko tobulą perdavimą prieš vartus buvusiam Osvaldui Čipkui, kuris persvėrė rezultatą – 2:1.

Ir tai dar nebuvo viskas. Kai jau atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis, trečią pridėto laiko minutę nuostabų įvartį vienu lietimu iš baudos aikštelės prieigų įmušė Edas Romanovas, taip padėdamas galutinį tašką – 3:1.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ vasario 9 d. 18 val. žais Marijampolėje su Suvalkų „Wigry“.

„Žalgiris“ 3:1 FS „Metta“

Įvarčiai: T. Kišas 33‘, O. Čipkus 73‘, 90 E. Romanovas.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: A. Mickevičius, R. Baravykas, S. Olberkis, M. Adili, D. Slijngardas, V. Perezas, T. Šimkovičius, M. Vorobjovas, S. Mikoliūnas, T. Pukhovas, T. Kišas.

Po keitimų aikštėje pasirodė: G. Freidgeimas, C. Portilla, V. Filipovas, M. Tomičius, D. Šimkus, S. Vasiljevas, O. Čipkus, E. Romanovas.