Lietuvos rinktinei UEFA Tautų lygos C diviziono 4 grupėje toliau nepavyksta iškovoti pirmųjų taškų. Edgaro Jankausko auklėtiniai Ploještyje vykusiose rungtynėse pralaimėjo Rumunijai 0:3 (0:1).


Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis su Juodkalnija, Lietuvos startinėje sudėtyje įvyko penki pasikeitimai. Po daugiau nei trejų metų pertraukos nacionalinės komandos marškinėlius apsivilko Gratas Sirgėdas, o debiutavo – Domantas Šimkus. Į startinį vienuoliktuką sugrįžo Egidijus Vaitkūnas ir Edvinas Girdvainis, o Deimantas Petravičius statinėje sudėtyje žaidė pirmą kartą nuo 2016 metų kovo.
 
Tuščiame stadione saujelės fanų palaikoma Lietuvos komanda rungtynes pradėjo pasitikėdama savimi ir kontroliavo kamuolį, bet rumunai išsiveržė į priekį pirmoje pavojingoje atakoje. 7 minutę Georghe Puscasas sulaukė perdavimo baudos aikštelės centre ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.
 
30 minutę Lietuvos vartininkas Ernestas Šetkus puikiai susitvarkė su pavojumi prie savo vartų. Claudiu Kešeru atliko klastingą smūgį į vartų kampą, bet lietuvių vartininkas atletiškai blokavo smūgį.
 
Kėliniui persiritus į antrą pusę, suaktyvėjo Lietuvos rinktinės veiksmai puolime. 39 minutę Arvydas Novikovas išprovokavo pražangą prie baudos aikštelės linijos dešiniajame krašte. Jis pats ryžosi atlikti smūgį ir buvo arti tikslo – kamuolys praskriejo šiek tiek virš skersinio.
 
Po pertraukos rumunams vėl pavyko įmušti greitą įvartį. Kairiajame atakos krašte prasiveržęs Nicolae Stanciu atliko stiprų šūvį į vartus. Nors E. Šetkus smūgį atrėmė, pirmasis prie kamuolio prišokęs C. Kešeru pasiuntė jį į tuščius vartus.
 
Lietuvos ekipa bandė ieškoti galimybių varžovų aikštės pusėje, bet šeimininkų gynyba nesuteikė daug progų nei lietuviams atakuojant krašte, nei centre.
 
65 minutę Rumunija pelnė trečią įvartį. N. Stanciu baudos aikštelėje tiksliai smūgiavo į kairįjį kampą.
 
E. Jankauskas atliko tris keitimus – aikštėje pasirodė Darvydas Šernas, Vykintas Slivka ir Donatas Kazlauskas.
 
88 minutę lietuviai liko žaisti dešimtiese. Už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas A. Novikovas.
 
Iki rungtynių pabaigos rezultatas nepakito – Rumunija iškovojo pergalę 3:0. Tokia rungtynių baigtis reiškia, kad lietuviai nepakils iš UEFA Tautų lygos C diviziono 4 grupės ketvirtos vietos.
 
Lapkričio 20 d. Lietuvos rinktinė užbaigs šį Tautų lygos sezoną rungtynėmis Belgrade su Serbijos nacionaline komanda.
 
Rungtynių statistika:

Rumunija – Lietuva 3:0 (1:0)
 
Ilie Oana stadionas, Ploještis

Teisėjas – Marco Guida (Italija)
 
Įvarčiai: 7 min. G. Puscasas (1:0), 47 min. C. Kešeru (2:0), 65 min. N. Stanciu (3:0)

Įspėti: 25 min. N. Bancu (Rumunija), 35 min. G. Puscasas (Rumunija), 44 min. A. Novikovas (Lietuva)

Pašalintas: 88 min. A. Novikovas (Lietuva)

Lietuvos sudėtis: Ernestas Šetkus, Edvinas Girdvainis, Artūras Žulpa, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Domantas Šimkus (65 min. Vykintas Slivka), Deimantas Petravičius (80 min. Donatas Kazlauskas), Modestas Vorobjovas, Gratas Sirgėdas, Fiodoras Černychas (73 min. Darvydas Šernas), Rolandas Baravykas.
 
Atsargoje: Emilijus Zubas, Džiugas Bartkus, Linas Klimavičius, Justinas Januševskis, Algis Jankauskas, Markas Beneta, Giedrius Matulevičius, Vaidas Slavickas, Danielis Romanovskis.
 
Debiutavusio D.Šimkaus komentaras: „Smagu debiutuoti nacionalinėje rinktinėje, tik gaila dėl rezultato. Jaudulys prieš rungtynes tikrai jautėsi, bet viskas nuslūgo joms prasidėjus. Tai buvo sunkus mačas. Labai gaila, kad pralaimėjome, atidavėme visas jėgas, stengėmės laimėti ir parodyti gerą žaidimą. Manau, kad pirmas kėlinys nebuvo blogas, gaila, kad praleidome ankstyvą įvartį, tai mus išmušė iš vėžių. Antrąjį kėlinį pradėjome prastai, nes varžovai įmušė, bet mes stengėmės, kiek galėjome. Tikrai girdėjosi mūsų fanai, labai noriu padėkoti, kad jie čia atvyko ir palaikė mus. Tai tikrai mums daug reiškia“.