Birželio pabaigoje prie FK „Žalgirio“ prisijungęs saugas Domantas Šimkus, vilkėdamas sostinės ekipos marškinėlius, sužibėjo paskutiniajame Lietuvos futbolo A lygos ture.


Įdomu tai, kad žalgirietis driokstelėjo ir pačiame čempionato starte, kai galingu tolimu smūgiu padovanojo savo buvusiai komandai – Klaipėdos „Atlantui“ – pergalę pirmame ture prieš „Trakus“.
 
Šis sezonas iš Šiaulių kilusiam futbolininkui susiklostė sėkmingai. D.Šimkus šiemet sužaidė daugiau rungtynių (29) negu ankstesniais sezonais A lygoje ir pelnė daugiausiai įvarčių bei atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų. 2018-ųjų Lietuvos čempionate saugas pasižymėjo 4 kartus bei 3 sykius asistavo komandos draugams.
 
Vis dėlto bene svarbiausias šių metų akcentas D.Šimkaus karjeroje – pirmasis bei antrasis pakvietimas į nacionalinę šalies rinktinę.
 
– Sezoną pavyko užbaigti sėkmingai, tačiau antrame kėlinyje „Sūduva“ perėmė iniciatyvą. Ar buvo galima to išvengti?
 
– Pirmas kėlinys mums buvo neblogas. Išėjome labai nusiteikę, norėjome įrodyti, kad už „Sūduvą“ nesame prastesni. Žaidėme gerai, neblogai tvarkėmės, o antrame kėlinyje jie norėjo prie savo sirgalių išlyginti rezultatą, išleido puolėjų ir suaktyvino žaidimą. Mums sunkiau sekėsi juos sustabdyti. Taip pat ir patys įsivėlėme į diskusijas su teisėjais ir pasėdome. Gerai, kad viskas gerai baigėsi ir svarbiausia, jog pasiekėme pergalę.
 
– Nekilo minčių prieš atliekant smūgį, po kurio buvo pelnytas įvartis, sustabdyti kamuolį?
 
– Prieš atskriejant kamuoliui, jau žinojau, kad belieka tik mušti, nes buvo labai patogus kamuolys. Beliko tik pastatyti koją ir gerai smūgiuoti. Man atrodo, kad šiek tiek varžovas slysdamas palietė kamuolį su bucais, bet tai labai trajektorijos nepakeitė.
 
– Taip pat pelnei gražų įvartį į „Trakų“ vartus pirmame čempionato ture. Ar tai yra kol kas gražiausi tavo karjeros įvarčiai?
 
– Profesionaliame vyrų futbole tie du įvarčiai yra tikrai vieni iš gražiausių. Sezoną pradėjau su gražiu įvarčiu ir baigiau su tokiu akcentu. Visai smagiai taip gavosi.
 
– Ar anksčiau daug dėmesio skirdavai būtent smūgiams iš toli?
 
– Nuo seno turėjau tokią Dievo dovaną, kad neblogai išeidavo stipriai spirti kamuolį. Stengdavausi tai išnaudoti. Ne visada gaudavosi, bet kai gaunasi, būna visai efektingi įvaričiai.
 
– Šiame sezone žaidei prieš „Sevilla“ klubą Europos lygoje, iškovojai pirmą karjeros titulą, tačiau čempionu dar netapai. Kaip įvertintum sezoną?
 
– Sezonas buvo tikrai labai įdomus. Manau, kad man sezonas buvo tikrai vykęs. Iš pradžių pradėjau Klaipėdoje, po to gavau šansą prisijungti prie „Žalgirio“. Gavau progą sužaisti Europos lygoje, viskas sekėsi neblogai. Kiek galėjau, tiek padėjau komandai. Gaila, kad netapome čempionais, nors tikrai turėjome galimybę.

Nuo vasaros pradėjome labai gerai žaisti, vytis „Sūduvą“. Gaila, kad taip nelauktai ir netikėtai suklupome. Sezoną vertinu teigiamai.