Lietuvos futbolo A lygos 32-ajame ture FK „Žalgiris“ du sykius vijosi varžovus, tačiau pademonstravo charakterį ir iškovojo triuškinamą pergalę. Penktą poziciją užimantis „Kauno Žalgiris“ buvo dar sykį įveiktas – šį kartą rezultatu 5:2 (1:1).

Vyr. treneris Valdas Urbonas galėjo verstis visais sveikais futbolininkais, tad rungtynes pradėjo įprastas komandos starto vienuoliktukas.

Deja, 9-ąją minutę šeimininkams pirmiesiems teko traukti kamuolį iš vartų tinklo. Po pakelto kampinio Markas Beneta niekieno netrukdomas smūgiavo į vartus, o kamuolys kliudė kitą žaidėją ir, suklaidinęs Armantą Vitkauską, pasiekė savo tikslą.

Tuo „Žalgirio“ bėdos mačo pradžioje nesibaigė: 14-ąją minutę teko priverstinai keisti traumą patyrusį Marko Tomičių, vietoje kurio pasirodė nuo kovo mėnesio A lygoje nerungtyniavęs bei ilgai traumą gydęsis Dominykas Barauskas.

Netrukus buvo pelnytas išlyginamasis įvartis. 15-ąją minutę Louisas Ogana atliko puikų tolimą perdavimą link Liviu Antalio, kuris įsiveržė į baudos aikštelę, ten suklaidino gynėją ir vartininką bei pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Per likusį pirmo kėlinio laiką kauniečiai dar kartą pavojingai atakavo po pakelto kampinio, o Tomašo Šimkovičiaus ir L.Oganos smūgius atrėmė varžovų vartininkas Deividas Mikelionis.

Žalgiriečiams vėl teko atsidurti atsiliekančių vaidmenyje 58-ąją minutę. Nuo kampinio dar sykį neapsigynę vilniečiai tik stebėjo, kaip galva kamuolį į vartus pasiuntė Edvinas Kloniūnas.

Visgi toks rungtynių posūkis „Žalgirio“ entuziazmo nenumalšino. Po perdavimų iš kairiojo krašto 66-ąją ir 68-ąją minutėmis įvarčius pelnė L.Antalis. Iš viso rumuno sąskaitoje A lygoje – jau 23 taiklūs smūgiai.

Įvarčių fejerverkas buvo pratęstas: 83-iąją minutę puikiu smūgiu nuo 16 metrų linijos pasižymėjo T.Šimkovičius, o antrą pridėto laiko minutę neužtikrintu vartininko žaidimu pasinaudojo L.Ogana, nukreipęs kamuolį į tuščius vartus.

Vis dėlto 32-ajame ture pergalę šventė ir Marijampolės „Sūduva“, kuri užsitikrino antrą iš eilės čempiono titulą.

Būtent su marijampoliečiais „Žalgiris“ pabaigs 2018 metų A lygos sezoną. Sekmadienį „Arvi“ arenoje įvyksiančios rungtynės prasidės 13 val.

Rungtynių statistika:

FK „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“ 5:2 (1:1)

Įvarčiai: 15, 66 ir 68 min. L.Antalis, 83 min. T.Šimkovičius, 90+2 min. L.Ogana; 9 min. M.Beneta, 58 min. E.Kloniūnas

Geltonos kortelės: 45+3 min. J.Manzorro; 34 min. A.Klimavičius, 45+1 min. E.Mockus, 45+3 min. J.Mamajevas

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Slijngardas, M.Tomičius (14 min. D.Barauskas), M.Mbodjis, R.Baravykas, S.Blagojevičius (58 min. Marquinhosas), J.Manzorro, T.Šimkovičius, L.Antalis (83 min. D.Šimkus), S.Mikoliūnas, L.Ogana.

„Kauno Žalgiris“: D.Mikelionis, M.Beneta, A.Klimavičius, E.Mockus (57 min. I.Dedura), T.Snapkauskas (19 min. A.Raginis), P.Širvys, E.Kloniūnas, J.Mamajevas, G.Sirgėdas, J.Figueiredo (71 min. E.Mickevičius), R.Krušnauskas.