Po IV-ojo A lygos turo "Žalgiris" pakilo į trečiąją A lygos turnyrinės lentelės vietą.


"Sportimos" manieže baigėsi IV-ojo A lygos turo rungtynės: sostinės derbį rezultatu 2:1 laimėjo Vilniaus "Žalgiris". Įvarčius rungtynėse mušė: 19 min. - Tomas Ražanauskas (0:1), 39 min. - Raimondas Vilėniškis (1:1) ir 89 min. - Andrey Nagumanov. Po šios pergalės VMFD "Žalgiris" pakilo į trečią A lygos turnyrinės lentelės vietą, "Vėtra" liko aštuntoje.

Sostinės derbis prasidėjo tylos minute, skirta pagerbti Rusijoje žuvusį Lenkijos prezidentą Lechą Kaczynskį ir kitas aviakatastrofos aukas.
 

Pirmieji išmušę kamuolį nuo centro linijos žalgiriečiai iškart perėmė žaidimo vadžias į savo rankas, tačiau jų atakoms pritrūko aštrumo ir tikslumo. 

6 rungtynių minutę R. Vilėniškis sulaukė perdavimo iš kairiojo atakos krašto ir nestabdydamas kamuolio smūgiavo į varžovų vartus, tačiau kamuolys skriejo šalia "Vėtros" vartų.

Ir toliau kontroliavę rungtynių eigą 19 mačo minutę "Žalgirio" žaidėjai sulaukė šalto dušo: užsitęsusios „Vėtros“ atakos metu kamuolį gavęs T. Ražanauskas tiksliu smūgiu iš 20 metrų pasiuntė kamuolį į "Žalgirio" vartus. Kamuolį pirštų galais lietęs vartininkas E. Šetkus komandos nuo įvarčio neišgelbėjo: kamuolys įkrito į kairįjį apatinį vartų kampą. 0:1 priekyje "Vėtra".

Praleidę įvartį žaliai balti dar labiau suaktyvino puolimą, deja trys kampiniai prie varžovų vartų vaisių nedavė. 28 pirmojo kėlinio minutę G. Barevičius su kamuoliu atsidūrė kairiajame „Vėtros“ baudos aikštelės krašte ir pavojingai smūgiavo į tolimą vartų kampą. Kamuolys skriejo šalia virpsto. Po kelių akimirkų šansą išlyginti rezultatą praleido ir "Žalgirio" saugas Edgaras Mastianica, kuris nespėjo „uždaryti skerso“ G.Barevičiaus perdavimo.

40  minučių gynyboje neklydę "Vėtros" futbolininkai suklydo 41-ąją: po P. Komolov perdavimo nuo kampinio gairelės į baudos aikštelę R.Vilėniškis galva nukreipė kamuolį į tuščiąją vartų pusę ir išlygino rezultatą 1:1.

Per likusias kelias pirmojo kėlinio minutes komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, deje, atakų smaigalyje atsiradę veteranai privertė už galvų griebtis savo sirgalius: 44 minutę "Žalgirio" kapitonas I. Morinas atsidūrė vienas prieš „Vėtros“ vartininką Povilą Valinčių, bet smūgiavo virš vartų; kitoje aikštės pusėje suklaidinęs gynėją iš 6-8 metrų netiksliai smūgiavo ir „Vėtros“ veteranas T.Ražanauskas.

Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 1:1.
 

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingu "Žalgirio" saugo E.Mastianicos išpuoliu, kurį realizavo „Vėtros“ vartininkas P.Valinčius.

Tačiau artimiausias 30 minučių „Vėtra“ perėmė iniciatyvą: 51 ir 53 minutėmis sublizgėjo "svečiuose" žaidusios "Vėtros" legionierius V. Gogberašvili: pirmajame epizode baudos smūgiu užsienietis pasiuntė kamuolį vos virš "Žalgirio" vartų skersinio, antrajame - nestabdęs kamuolio sukdamasis klastingai smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį sugavo E. Šetkus.
Netrukus "Žalgirio" vartininko budrumą tolimais smūgiais išbandė T. Ražanauskas, V. Gogberašvili ir A. Žulpa, tačiau "Žalgirio" vartų sargas smūgius neutralizavo arba šie skriejo šalia vartų.

Iki rungtynių pabaigos likus apie 10 minučių į lemiamą šturmą stojo "Žalgirio" vyrai: 83 rungtynių minutę stipriai ir pavojingai į varžovų vartus smūgiavo „Žalgirio“ kapitonas I. Morinas, bet P.Valinčius pirštų galais nukreipė kamuolį virš vartų. Dar po kelių minučių įvyko tai, ko laukė pusantro tūkstančio į "Sportimą" susirinkusių "Žalgirio" sirgalių: žaliai baltų legionierius iš Rusijos A. Nagumanov kaire koja smūgiu iš 20 metrų nuginklavo P.Valinčių. 2:1 priekyje "Žalgiris"! Kaip paaiškėjo per likusias minutes, tai buvo pergalę "Žalgiriui" atnešęs įvartis.

Kitą savaitę, balandžio 18 dieną, 18:10 val., Panevėžyje VMFD "Žalgiris" susikaus su praėjusių metų A lygos čempionu "Ekranu". Rungtynes tiesiogiai transliuos "Lietuvos ryto" TV.