FK „Žalgirio“ gynėjas Diego Oyarzunas jau kurį laiką nenuilsdamas pluša tiek treniruoklių salėje, tiek Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma“.


Sostinės klubo legionierius iš Čilės šiemet yra kamuojamas traumų. Paskutines rungtynes Lietuvos futbolo A lygoje D.Oyarzunas sužaidė balandžio 22-ąją dieną, tai buvo 9-ojo turo akistata namuose su Kauno „Stumbru“.
 
Čilietis tada dėl traumos rungtynių nebaigė, tačiau tuo jo nelaimės nesibaigė. Besirengdamas kovoms Europos lygoje, gynėjas dar sykį susižeidė – jam plyšo tiek meniskas, tiek vidinis kelio raištis.
 
„Buvo keista, nes tose rungtynėse su „Stumbru“ patyriau antro laipsnio kelio raiščių patempimą, tad kurį laiką turėjau atsigauti ir pasiruošti Europos lygai. Atrodė, kad viskas pavyko, bet vienoje treniruotėje patyriau susidūrimą ir pažeidžiau tą patį kelio raištį, kuris buvo pažeistas tose rungtynėse. Man turėjo būti atlikta operacija. Liko dar du mėnesiai ir jaučiuosi vis geriau. Anksčiau turėjau dvi kelio menisko operacijas – tai nėra taip sunku, kaip raiščiai. Žinojau, koks turi būti atsistatymas po operacijos.
                                                       
„Gemma“ man labai padėjo, nes čia einu kiekvieną dieną. Čia būna mano antra treniruotė po pirmos treniruotės klube treniruoklių salėje. Klube darau daugiau pratimų raumenims ir jėgai, o čia man suteikiama individuali kineziterapija su masažais, baseinu, judesiais keliui ir jo lankstymui, kas yra labai svarbu“, – apie savo traumą ir reabilitaciją įspūdžiais dalinosi D.Oyarzunas.
 
 
Žalgiriečio sugrįžimą į rikiuotę sergėjantis „Gemma“ kineziterapeutas Vaidas Raslanas pasakojo, jog tokios traumos futbolininkams pasitaiko dažnai, o D.Oyarzunas yra labai motyvuotas kuo greičiau ir vėl pasirodyti aikštėje.
 
„Diego konkrečiai pas mane jau apie porą mėnesių po traumos su vidiniu kolateralinio raiščio plyšimu ir menisko plyšimu. Dabar vyksta reabilitacija. Tokios traumos futbole pasitaiko tikrai dažnai, bet pasitaiko ir tarp kitų sporto šakų atstovų. Futbole kojoms ir keliams tenka daug krūvio, todėl pasitaiko menisko, vidinių, išorinių ir kryžminių kelio raiščių traumų. Keliai yra labai dažnas ir pažeidžiamas sąnarys.
 
Diego yra motyvuotas, daug dirba, pas jį didelė skausmo pakėlimo riba. Standartiškai po 3–4 mėnesių po traumos galima pradėti po truputį grįžti į lengvą bėgimą, o pilnai atsigauti dažnai reikia apie pusės metų. Kartais ilgiau, kartais trumpiau. Tai priklauso tiek nuo organizmo, tiek nuo paties žaidėjo“, – teigė V.Raslanas.
 
Artimiausias rungtynes „Žalgiris“ žais spalio 17-ąją dieną. Atidėtas 21-ojo A lygos turo mačas LFF stadione su „Jonava“ prasidės 18 val.