Lietuvos futbolo A lygos vicečempionas FK „Žalgiris“ po patirto pralaimėjimo „Trakams“ netrukus grįžo į pergalingas vėžes. Vilniečiai atidėtame 19-ojo turo mače Klaipėdoje 5:1 (3:1) nepaliko vilčių vietos „Atlanto“ futbolininkams.

Šį kartą vyr. treneris Valdas Urbonas leido atsikvėpti Liviu Antaliui, Mamadou Mbodjiui, Sauliui Mikoliūnui, Rolandui Baravykui ir Louisui Oganai – juos pakeitė pastaruoju metu rečiau dvikovas starto sudėtyje pradedantys futbolininkai.

Sunkioje situacijoje esantys klaipėdiečiai nuo pat pirmų mačo minučių buvo prispausti prie savo vartų. 19-ąją minutę buvo pelnytas ir pirmasis susitikimo įvartis. Venelinas Filipovas atliko perdavimą iš dešiniojo krašto, o kamuolys baudos aikštelėje atšoko Tomašui Šimkovičiui po kojomis ir kapitonas šiuo šansu užtikrintai pasinaudojo.

Deja, 23-iąją minutę „Atlantas“ vienos iš pirmųjų savo atakų metu sugebėjo išlyginti rezultatą. Marius Papšys pakėlė kampinį link Tado Labuko, kuris buvo visiškai laisvas ir vos iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Vis dėlto „Žalgirio“ atakų škvalas ir toliau tęsėsi. Kartą nuo Tomašo Maleco smūgio apsigynė šeimininkų vartininkas, bet 35-ąją minutę pastarasis buvo bėjėgis prieš puikų T.Šimkovičiaus baudos smūgį. Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą žalgiriečių pranašumą padvigubino Marko Tomičius, pelnęs įvartį po Jeremy Manzorro pakelto kampinio.

Būtent kampinius „Žalgiris“ išnaudojo efektyviausiai. 48-ąją ir 57-ąją minutėmis standartinių padėčių metu buvo pelnyti dar du įvarčiai – T.Malecas ir M.Tomičius pasižymėjo po T.Šimkovičiaus perdavimų.

Daugiau vilniečiai įvarčių nepelnė, tačiau kelis sykius buvo labai arti to. J.Manzorro galingu tolimu smūgiu sukirto kamuolį į skersinį, porą žalgiriečių bandymų atrėmė „Atlanto“ vartų sargas Dawidas Smugas.

„Žalgiris“ iškovojo 17-ąją šio sezono pergalę A lygoje, tačiau nuo Marijampolės „Sūduvos“ maču mažiau sužaidę vilniečiai vis dar atsilieka 6 taškais.

Vyr. trenerio V.Urbono komentaras apie rungtynes su „Atlantu“: „Džiugu, kad iškovojome pergalę. Aišku, šiai dienai komandos sprendžia skirtingus tikslus ir uždavinius. Buvo sudėties rotacija, bet džiugu, kad vyrai nusiteikė rimtai šioms rungtynėms. Žaidimo kokybė nenuvylė, pelnėme daug įvarčių iš standartinių padėčių ir dar turėjome gerų situacijų. Gera, graži pergalė. Manau, kad ji gerai nuotaikai pataisyti po pralaimėjimo „Trakams“ ir prieš pertrauką, kuri laukia dabar. Ruošiamės toliau – spalio 17-ąją dieną žaisime su „Jonava“. Lengvų kelių neieškome, gerbiame kiekvieną varžovą. Pagarba „Atlantui“, kuris stengėsi ir kovojo. Šiai dienai mūsų galimybės yra didesnės ir džiugu, kad tą įrodėme.“

Rungtynių statistika:

Klaipėdos „Atlantas“ – FK „Žalgiris“ 1:5 (1:3)

Įvarčiai: 23 min. T.Labukas; 19 ir 35 min. T.Šimkovičius, 45+1 ir 57 min. M.Tomičius, 48 min. T.Malecas

Geltonos kortelės: 38 min. R.Maruška, 78 min. D.Smugas

„Atlantas“: D.Smugas, G.Gumbaravičius, A.Bartkus, R.Maruška, M.Abovianas, D.Šiuša (88 min. B.Mitsikas), D.Norvilas, T.Labukas, J.Teterenka, M.Papšys, D.Lukošius (71 min. B.Lemečevskis).

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Slijngardas, M.Tomičius, L.Klimavičius, V.Filipovas, S.Blagojevičius (61 min. S.Mikoliūnas), J.Manzorro (75 min. L.Antalis), T.Šimkovičius (60 min. L.Ogana), D.Šimkus, Marquinhosas, T.Malecas.