Dėl vietos Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finale FK „Žalgiris“ kovos su „Kauno Žalgirio“ ekipa. Tai paaiškėjo ketvirtadienį ištraukus LFF taurės turnyro pusfinalio etapo burtus. Ši žalių ir batų komandų akistata įvyks rugsėjo 15 arba 16 dieną Kaune.


Komandų keliai LFF turnyre susikirs ketvirtą kartą. 2015 m. pavasarį pirmą kartą į turnyro pusfinalį iškopę kauniečiai susitiko su tuometiniais taurės savininkais – „Žalgirio“ futbolininkais. Žalgiriečiai tuometinį „Spyrį“ pasitiko nesvetingai: savo aikštėje laimėjo 4:0, o atsakomosiose rungtynėse išvykoje varžovus įveikė rezultatu 2:0. Tų pačių metų gegužę LFF taurės turnyro finale „Žalgiris“ 2:0 nugalėjo Klaipėdos „Atlanto“ ekipą ir ketvirtą kartą iš eilės iškovojo šį trofėjų.
 
Antroji „Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ akistata LFF taurės turnyre įvyko 2015 m. rudenį. Spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje vykusios 2015-2016 m. taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynės „Kauno Žalgiriui“ buvo labai nesėkmingos: patirtos dvi nesėkmės bendru rezultatu 2:12.
 
2016 m. birželį Vilniaus ir Kauno komandos trečią kartą iš eilės aiškinosi santykius taurės turnyre. Tiesa, tada susitikimas nutiko varžybų šešioliktfinalyje, o laimėtojas paaiškėjo po vienerių rungtynių. Nacionalinės futbolo akademijos aikštėje vykusį mačą 6:0 laimėjo „Žalgirio“ futbolininkai. Po kelių mėnesių žalgiriečiai 2016 m. LFF taurės turnyro finale 2:0 įveikė Marijampolės „Sūduvą“ ir šeštą kartą iš eilės kėlė į viršų prestižinį trofėjų.
 
Prabėgus keliems metams burtai vėl nulėmė komandų akistatą LFF taurės turnyro pusfinalyje. Abi ekipos kovas šiame turnyre pradėjo antrajame jų etape. „Žalgiris“ vieną po kito įveikė Lietuvos II lygos Vakarų zonoje žaidžiančią Kretingos „Miniją“ (3:0) ir A lygoje rungtyniaujančias „Jonavos“ (5:0) ir „Sūduvos“ (4:1) komandas. „Kauno Žalgiris“ startavo pergale 7:2 prieš Sekmadienio futbolo lygos B divizione žaidžiančią Vilniaus „Topkickers“ ekipą, vėliau 7:1 sutriuškino I lygoje rungtyniaujančią „Kupiškio“ komandą, o ketvirtfinalyje po Arūno Klimavičiaus ir Joao Figueiredo įvarčių 2:0 įveikė varžovus iš A lygos – „Palangos“ futbolininkus.
 
2018 m. LFF taurės turnyro pusfinaliuose nugalėtojas paaiškės po vienerių rungtynių. Be „Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ dėl vietos finale grumsis šiuo metu A lygoje trečią vietą užimantis Kauno „Stumbras“ ir LFF I lygoje penktoje pozicijoje žengianti Alytaus DFK „Dainava“. Pusfinalių kovos vyks rugsėjo 15-16 dienomis Kaune ir Alytuje.
 
Finalinė LFF taurės turnyro dvikova bus surengta rugsėjo 30 d. Alytaus miesto stadione.