FK „Žalgiris“ UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo pirmose rungtynėse ketvirtadienį Vilniuje 1:0 nugalėjo antrajame pagal pajėgumą Šveicarijos divizione žaidžiantį Lichtenšteino klubą „Vaduz“. Pergalingą įvartį rungtynių pabaigoje įmušė Liviu Antalis.


„Žalgiris“ pradėjo rungtynes aktyviai ir grasino tolimais smūgiais. 5 min. ekipos kapitonas Tomašas Šimkovičius pavojingai smūgiavo iš 20 metrų, kamuolys praskriejo šalia virpsto. Varžovai netrukus atsakė Sadiko Vitijos smūgiu, kamuolys lėkė tiesiai į Džiugą Bartkų. Pro šalį iš toli smūgiavo ir Liviu Antalis. Kėliniui įpusėjus T. Šimkovičius atliko baudos smūgį, bet šiek tiek pritrūko tikslumo.
 
„Žalgirio“ aktyvus spaudimas neleido varžovams kvėpuoti. 27 min. vilniečiai turėjo geriausią progą pasižymėti, kai du kartus atėmė iš varžovų kamuolį be pražangos, tačiau L. Antalis išbėgęs vienas prieš vieną mušė šalia vartų. 30 min. labai arti tikslo buvo T. Šimkovičius – baudos aikštelėje jis suklaidino gynėją ir smūgiavo, bet kamuolys pralėkė visai šalia viršutinio vartų kampo.
 
Po pertraukos bene pavojingiausią ataką sukūrė „Vaduz“. Iš pradžių Christopherio Drazano smūgį iš krašto atrėmė vartininkas Džiugas Bartkus, o po kampinio svečių smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą. 
 
59 min. po standartinės situacijos šansą turėjo „Žalgiris“, bet Mamadou Mbodjis smūgiavo virš vartų. „Vaduz“ po pertraukos žaidė aktyviau ir vis dažniau lankėsi prie „Žalgirio“ vartų. 64 min. pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo Milanas Gajičius.
 
65 min. kamuolys baudos aikštelės viduryje atiteko L. Antaliui, tačiau jis kiek sudelsė ir jo smūgį blokavo gynėjai. Varžovai atsakė smūgiu į vartus iš toli, o netrukus kitoje aikštės pusėje suklydus gynėjams galimybę turėjo L. Ogana, bet jo smūgis buvo labai netikslus. Netrukus L. Antalio baudos smūgį blokavo gynėjai. 83 min. L. Antalis prasiveržė dešiniuoju kraštu ir smūgiavo artimą kampą, bet jį patikimai dengė „Vaduz“ vartininkas. 
 
Iki pagrindinio laiko pabaigos likus penkioms minutėms „Žalgiriui“ pagaliau pavyko pasižymėti. Sauliaus Mikoliūno pradėta kombinacija baigėsi Donovano Slijingardo perdavimu iš krašto ir L. Antalis iš arti vienu lietimu nukreipė kamuolį į tinklą. Per likusį laiką žalgiriečiai patikimai kontroliavo kamuolį ir varžovams pasižymėti šansų nesuteikė.
 
Atsakomosios komandų rungtynės vyks rugpjūčio 2 d. Vaduce. 
 
Poros nugalėtojas trečiajame etape rugpjūčio 9-16 dienomis žais su „Sevilla“ (Ispanija) ir „Ujpest“ (Vengrija) dvikovos laimėtoju.
 
 
Rungtynių statistika:
 
FK „Žalgiris“ – „Vaduz“ 1:0 (0:0). Įvartis: 86 min. L. Antal

Įspėti: 57 min. S.Blagojevič („Žalgiris“) 31 min. M.Mathys, 58 min. G. Luchinger
(„Vaduz“).

Teisėjas: I.Vad (Vengrija).
 
„Žalgiris“: D.Bartkus, D.Slijngardas, M.Tomičius, M.Mbodjis, R.Baravykas, S.Blagojevičius, J.Manzorro (77 min. D. Šimkus), T.Šimkovičius (62 min. S.Nyuadzi), S.Mikoliūnas, L.Antalis, L. Ogana (84 min. T.Malecas). Atsargoje: A.Vitkauskas, L.Klimavičius, V. Filipovas, Marquinhos.
 
„Vaduz“: A.Hirzel, S. Vitija, C. Drazan, M. Coulibaly, M. Gajic, M. ,Mathys (46 min. G. Luchinger), S. Wieser, M.Brunner (74 min. J.Dossou), P. Muntwiler, M. Goppel, I. Tadič. Atsargoje: B. Buchel, A.Sele, N. Frick, M. Buhler, B. Babic.