„Žalgirio“ futbolo klubas įveikė UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo barjerą. Žalgiriečiai bendru rezultatu 3:2 palaužė „KI Klaksvik“ komandos pasipriešinimą ir po savaitės namuose priims „Vaduz“ ekipą iš Lichtenšteino.


Atsakomosiose pirmo etapo rungtynėse vilniečius rungtynių pradžioje į priekį išvedė Liviu Antalis, tačiau antrajame kėlinyje varžovai rezultatą išlygino smūgiu iš toli. Po pertraukos LFF stadiono svečius du kartus gelbėjo skersinis – dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1.
 
„Žalgirio“ startinėje sudėtyje lyginant su pirmosiomis rungtynėmis įvyko du pasikeitimai – į pirmąjį vienuoliktuką grįžo Tomašas Šimkovičius ir Marquinhos. Aikštės šeimininkai pradėjo rungtynes aktyviai ir greitai pelnė pirmąjį įvartį. 7 min. po Rolando Baravyko perdavimo iš krašto Liviu Antalis griūdamas iš arti smūgiavo stipriai ir tiksliai. Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai turėjo teritorinį pranašumą, tačiau daug pavojingų išpuolių nesurengė. Svečiai nebuvo linkę rizikuoti ir mesti didesnes pajėgas puolimui, tad prie „Žalgirio“ vartų rimtesnis pavojus kilo tik kartą po kampinio.
 
Po pertraukos svečiai rungtyniavo drąsiau ir 66 min. išlygino rezultatą. Kamuolys apie 20 metrų nuo vartų atiteko Ronni Molleriui-Iversenui ir šis smūgiavo taikliai į vartų kampą. Netrukus jau „Žalgiris“ atakoje turėjo progą pasižymėti, bet Luiso Ogana reidą prie baudos aikštelės sustabdė vartininkas. 73 min. po Tomašo Šimkovičiaus perdavimo iš krašto arti tikslo buvo Luisas Ogana, bet jo muštas kamuolys atsimušė į skersinį.
 
77 min. galimybę turėjo ir Farerų salų atstovai – po kampinio sumaištyje Hordurui Askhamui pavyko smūgiuoti ir kamuolys skriejo pro šalį. Netrukus jau „Žalgirio“ išpuolyje po Sauliaus Mikoliūno perdavimo L. Ogana smūgiavo galva, bet pritrūko tikslumo. Vėliau varžovų vartininko budrumą smūgiu iš toli patikrino T. Šimkovičius, o kraštu spurtavusio S. Nyuadzi smūgį baudos aikštelėje du kartus blokavo gynėjai. 88 min. svečius dar kartą gelbėjo skersinis – šį kartą po D. Sljingardo perdavimo galva smūgiavo Mamadou Mbodjis.
 
Antrajame UEFA Europos lygos atrankos etape „Žalgirio“ laukia dvikova su Šveicarijos pirmenybėse žaidžiančiu Lichtenšteino klubu „Vaduz“, kuris iš kovos eliminavo Sofijos „Levski“ (Bulgarija).
 
Pirmosios tarpusavio rungtynės vyks kitą ketvirtadienį, liepos 26 d. Vilniuje, LFF stadione. Atsakomosios – po savaitės, rugpjūčio 2 d., bus žaidžiamos Lichtenšteine.
 

Rungtynių statistika:
 
FK „Žalgiris“ – „KI Klaksvik“ 1:1 (1:0). Įvarčiai: 7 min. Liviu Antalis, 66 min. Ronni Molleris-Iversenas.
 
„Žalgiris“: D.Bartkus, D.Slijngardas, M.Tomičius, M.Mbodjis, R.Baravykas, S.Blagojevičius, J.Manzorro (66 min. L. Ogana), T.Šimkovičius, S.Mikoliūnas, Marquinhos (46 min. V.Filipovas), L.Antalis (35 min. S.Nyuiadzi). Atsargoje: A.Vitkauskas, L.Klimavičius, D. Šimkus, T.Malecas.
 
„KI Klaksvik“: K.Joensenas, I.Simonsenas, D.Pavlovičius, H.Askhamas, O.Niclassenas, R.Moller-Iversenas (87 min. K.Jacobbsenas), B.Došljakas (75 min. J.Bjartalidas), S.Hadzibuličius, P.Klettskardas, J.Danielsenas, J.Andreasenas. Atsargoje: M.Joensenas, H.Elttoras, J.Hognesenas, O.Poulsenas, S.Olsenas.