UEFA Europos lygos pirmojo atrankos varžybų etapo rungtynėse FK „Žalgiris“ susitiks su Farerų salų vicečempionais „KI Klaksvik“. Pirmos rungtynės liepos 10 d. įvyks Farerų salų sostinėje Torshavne, atsakomasis mačas – liepos 19 d. Vilniuje.


1904 m. įkurtas „KI Klaksvik“ klubas per savo ilgametę istoriją 17 kartų tapo Farerų salų čempionu, 6 kartus iškovojo šalies taurę. Tiesa, paskutinį kartą čempionų titulu būsimi „Žalgirio“ varžovai džiaugėsi 1999 metais. Po to prasidėjusią nesėkmingų sezonų virtinę vainikavo 2009 m. aukščiausioje Farerų salų lygoje užimta paskutinė vieta ir skrydis į žemesnį divizioną. Vis dėlto, jau po metų „KI Klaksvik“ pakilo į aukščiausią lygą ir pamažu susigrąžino turėtas pozicijas. 2016 ir 2017 m. Klaksviko komanda Farerų salų pirmenybėse užėmė antrą vietą, tik po labai atkaklios kovos praleidusi į priekį „Vikingur“ ekipą.
 
2016 m. „KI Klaksvik“ ne tik užėmė antrą vietą Farerų salų pirmenybėse, bet ir iškovojo šalies taurę. Tad pernai žalgiriečių varžovai kovas UEFA Europos lygos atrankos varžybose pradėjo nuo pirmojo etapo. Jame Farerų salų futbolininkai susitiko su Švedijos vicečempionų Stokholmo AIK ekipa. Pirmasis mačas „KI Klaksvik“ ekipos aikštėje baigėsi be įvarčių 0:0, o atsakomojoje dvikovoje Stokholme 5:0 triumfavo AIK komanda.
 
Šį sezoną kelią UEFA Europos lygoje „KI Klaksvik“ pradėjo pradiniame atrankos varžybų etape. Ir po aštuonių nesėkmingų mėginimų – devintuoju bandymu pateko į kitą Europos taurių turnyrų etapą. Burtai „KI Klaksvik“ ekipai parinko varžovus iš Maltos – „FC Birkirkara“ ekipą. Nors šios komandos Europinių turnyrų patirtis buvo gerokai didesnė, bet Farerų salų futbolininkų tai nesustabdė. Pirmoji komandų akistata Maltoje baigėsi lygiosiomis 1:1. Šeimininkai pirmavo po Michaelio Mifsudo įvarčio, bet 88 min. serbas Deni Pavlovičius rezultatą išlygino. Šis 24 metų gynėjas pasižymėjo ir antrose rungtynėse, o istorinę pergalę „KI Klaksvik“ ekipai užtvirtino kapitono Pallo Klettskardo smūgis. Nors svečiai iš Maltos 90 min. rezultatą sušvelnino, bet į kitą etapą pateko pergalę bendru dviejų rungtynių rezultatu 3:2 iškovoję „KI Klaksvik“ futbolininkai.
 
Po ketverių metų pertraukos į UEFA Europos lygos varžybų verpetus neriantis „Žalgiris“ per savo istoriją su Farerų salų komandomis nebuvo susitikęs. Pirmoji klubų akistata įvyks liepos 10 d. Torshavne. Liepos 19 d. žalgiriečiai savo varžovus priims Vilniaus LFF stadione. Šios rungtynės prasidės 20 val. Lietuvos laiku.