Lietuvos U-19 rinktinė įspūdinga pergale užbaigė Baltijos taurės turnyrą. Šeštadienį lietuviai Panevėžyje 5:0 sutriuškino Estijos bendraamžius. Tiesa, Baltijos taurę iš Lietuvos išsivežė visas tris rungtynes laimėję Latvijos futbolininkai.

Nugalėtojų titulą gynę lietuviai Baltijos taurės turnyre startavo pergale 2:1 prieš Suomijos U19 rinktinę. Tačiau antrose rungtynėse Lietuvos futbolininkai 0:3 nusileido Latvijos ekipai. Tad prieš paskutines rungtynes su Estija Lietuvos U19 rinktinė turėjo tik teorines viltis pasivyti dviem pergalėmis startavusius latvius. Lietuviams reikėjo kuo didesniu skirtumu įveikti estus bei sulaukti suomių pergalės akistatoje su Latvija. Savo darbą Lietuvos futbolininkai padarė, tačiau kitose rungtynėse latviai įveikė suomius ir tapo Baltijos taurės turnyro nugalėtojais.

Lietuvos ir Estijos 19-mečių futbolininkų rungtynėse netrūko atkaklios kovos ir mikrodvikovų įvairiuose aikštės plotuose. Tiesa, pirmame kėlinyje didesnių išbandymų abiejų ekipų vartininkai neturėjo. Visgi, 39 min. Antano Vingilio auklėtiniai sugebėjo išsiveržti į priekį. Artūras Dolžnikovas perėmė varžovų vartininko perdavimą, skirtą gynėjui, ir tiksliai smūgiavo į vartus iš baudos aikštelės vidurio.

Įvarčiai į estų vartus pasipylė antroje rungtynių dalyje. 65 minutę žalgirietis Dominykas Kodz nuostabiu perdavimu pažeme iš aikštės gilumos surado į baudos aikštelę įbėgantį Edgarą Utkų, kuris šaltakraujiškai nuginklavo vartų sargą. Praėjus kelioms minutėms, Lietuvos rinktinė dar kartą užklupo varžovus kontratakoje. Šį kartą Matas Vareika techniškai prasivarė kamuolį nuo aikštės vidurio, atliko perdavimą Justui Marazui, o šis smūgiu į kairįjį kampą įmušė trečią įvartį įvartį.

79 minutę arbitras skyrė 11 metrų baudos smūgį į Estijos vartus už pražangą prieš Justą Marazą. Gautą progą realizavo Džiugas Raudonius. Po poros minučių Lietuvos komanda įtvirtino savo pergalę penktuoju įvarčiu. M. Vareika prie baudos aikštelės krašto atliko smūgį į tolimąjį vartų kampą, tačiau šio šūvio nesustabdė estų vartininkas ir kamuolys suspurdėjo vartų tinkle.

Lietuva šventė pergalę 5:0 ir su šešiais taškais užėmė antra vietą turnyre. Suomijos rinktinę šiandien įveikusi Latvija surinko devynis taškus ir iškovojo Baltijos taurę. Suomių jaunimas (3 tšk.) trečią vietą, o Estijos rinktinė (0 tšk.) varžybose liko paskutinėje vietoje.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Estija 5:0 (1:0)

Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas, 100 žiūrovų

Teisėjas – Jurij Paškovskij

Įvarčiai: 39 min. A. Dolžnikov (1:0), 65 min. E. Utkus (2:0), 68 min. J. Marazas (3:0), 79 min. D. Raudonius (4:0), 81 min. M. Vareika (5:0).

Įspėti: 19 min. M. Ramanauskas (Lietuva), 54 min. M. Soomets (Estija), 62 min. M. Jarviste (Estija),63 min. J. Soomre (Estija),73 min. D. Maanas (Estija), 75 min. A. Tamm (Estija), 82 min. M. Butkus (Lietuva).