Už uždarų durų vykusiose kontrolinėse rungtynėse Lietuvos rinktinė penktadienį Maskvoje susitiko su pasaulio čempionatui besirengiančia Irano komanda. Baigiantis susitikimui vienintelį įvartį praleidę lietuviai buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą 0:1.


Mačas vyko „Spartak“ klubo treniruočių bazėje, šalia „Spartak“ stadiono, kuriame vyks ir pasaulio čempionato rungtynės. Stadiono ir aikščių prieigose budėjo daugybė policijos pareigūnų, nors rungtynės vyko „už uždarų durų“ ir žiūrovai į rungtynes nebuvo įleidžiami. Lietuvos rinktinei atvykus į aikštę, teko praeiti saugumo patikrinimus, ne mažesnius negu oro uostuose.
 
Po dviejų Baltijos taurės turnyro rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas susitikime su Iranu leido pasireikšti mažiau žaidusiems futbolininkams. Aikštėje nepasirodė Fedoras Černychas, Arvydas Novikovas ir Darvydas Šernas, tik antrame kėlinyje į aikštę žengė žalgirietis Rolandas Baravykas. Šį kartą ant atsarginių suolo liko ir „Žalgirio“ vartininkas Džiugas Bartkus. Nacionalinės Lietuvos rinktinės gretose debiutavo du futbolininkai – „Trakų“ vartininkas Tomas Švedkauskas ir gynėjas Janas Januševskis.
 
Irano rinktinei tai paskutinės kontrolinės rungtynės prieš pasaulio čempionatą. B grupėje Iranas susitiks su Maroku, Portugalija ir Ispanija.

Įvartis į lietuvių vartus krito pačioje rungtynių pabaigoje. Po užsitęsusios Irano atakos, nuo baudos aikštelės linijos smūgiavo K. Ansarifardas - kamuolys lietęs virpstą suspurdėjo vartų tinkle. 88 min. Iranas išsiveržė į priekį 1:0. Rezultatas liko nepakitęs iki rungtynių pabaigos.

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos futbolininkai žais birželio 12 dieną Varšuvoje su Lenkijos rinktine, kuriai tai bus išlydėtuvės į pasaulio čempionatą. H grupėje lenkai žais su Senegalo, Kolumbijos ir Japonijos rinktinėmis.
 
Rungtynių statistika:

Lietuva – Iranas 0:1 (0:0). Įvartis: 88 min. K.Ansarifardas.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Algis Jankauskas (46 min. Tomas Mikuckis), Justinas Januševskis, Egidijus Vaitkūnas (46 min. Rolandas Baravykas), Valdemaras Borovskis, Artūras Žulpa, Modestas Vorobjovas (46 min. Povilas Leimonas), Mantas Kuklys (87 min. Simonas Paulius), Ernestas Veliulis (60 min. Vykintas Slivka), Justas Lasickas ir Karolis Laukžemis (60 min. Simonas Urbys). Atsargoje: Ignas Plūkas, Džiugas Bartkus, Edvinas Girdvainis, Ovidijus Verbickas, Arvydas Novikovas, Fedoras Černychas, Darvydas Šernas.