FK „Žalgiris“ ekipos vartininkas Džiugas Bartkus antradienį įgyvendino dar vieną savo svajonę – pirmą kartą oficialiose rungtynėse apsivilko Lietuvos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės aprangą. 28 metų kaunietis Baltijos taurės akistatoje su Latvijos rinktine pateisino trenerių pasitikėjimą ir padėjo lietuviams pasiekti lygiąsias.


„Buvo kovingos, įdomios rungtynės. Džiaugiuosi komandos žaidimu, man asmeniškai jis patiko. Buvo daug pastangų, laikėmės trenerių sudėlioto rungtynių plano, gaila tik, kad nepavyko pasiekti pagrindinio tikslo ir iškovoti pergalės reikiamu skirtumu. Savo žaidimo aš nevertinu, bet emocijos pačios geriausios. Žaidėme namie, žaidėme gerai, turėjome momentų įvarčiams, tad tikrai džiaugiuosi tokiu debiutu rinktinėje“, – po rungtynių teigė D.Bartkus.
 
Žalgiriečio pasirodymą rungtynėse su Latvija teigiamai įvertino ir „Žalgirio“ vartininkų treneris Audrius Paškevičius. Pasak jo, didžiausią įspūdį padarė pirmo kėlinio viduryje nutikęs epizodas, kai Džiugas atrėmė du labai pavojingus latvių smūgius iš artimos distancijos. „Jis neprarado koncentracijos, išsilaikė ant kojų iki pat momento pabaigos. Tai yra mūsų sunkaus darbo treniruotėse vaisius ir man, kaip treneriui, labai smagu matyti tokius elementus žaidime. Juo labiau, kad tai jo pirmos rungtynės nacionalinėje rinktinėje, tad tokie epizodai turėtų suteikti dar daugiau pasitikėjimo“, – samprotavo A.Paškevičius.
 
Šį sezoną A lygoje visas 15 rungtynių su „Žalgirio“ ekipa sužaidęs D.Bartkus antradienį LFF stadione jautėsi kaip namuose. 28 metų vartininkas pasižymėjo ne tik atremdamas pavojingus varžovų smūgius, tačiau ir patikimai dirigavo žaidimui dalindamas tikslius perdavimus komandos draugams. Tiesa, A.Paškevičiaus toks žalgiriečiu žaidimas nenustebino. „Šį sezoną „Žalgiryje“ mes labai daug dėmesio skiriame vartininkų įsitraukimui į žaidimą, kamuolio kontroliavimui kojomis, perdavimus gynėjams ir saugams. Puikiai žinau, kad Džiugas gali labai sėkmingai skirstyti kamuolius, pradėti atakas tolimais ir vidutiniais perdavimais, tad manęs toks jo žaidimas rinktinėje tikrai nenustebino. Jis rungtyniavo patikimai, užtikrintai vadovavo žaidimui, tiesa, kiti komandos draugai ne visada tinkamai įvertindavo situaciją. Matėsi, kad rinktinė ruošėsi varžovų spaudimui ir norėjo jį įveikti naudodama kamuolio įžaidimą nuo vartų, bet ne viskas pavyko. Tačiau Džiugo perdavimai beveik visada buvo tikslūs ir apgalvoti“, – teigė „Žalgirio“ komandos vartininkų treneris.
 
Vis dėlto, D.Bartkui nepavyko debiutinėse rungtynėse išeiti iš aikštės „sausam“. Pačioje antro kėlinio pradžioje po latvių perdavimo į baudos aikštelę kamuolys atšoko tiesiai prieš vartus buvusiam Latvijos rinktinės kapitonui Kasparui Dubrai ir pastarasis nestipriu, bet preciziškai tiksliu smūgiu nuginklavo D.Bartkų. „Visa ta situacija buvo labai chaotiška. Į mūsų baudos aikštelę subėgo daug žaidėjų, perdavimas nebuvo stiprus, bet mums nepavyko išmušti kamuolio, o priešininkai smūgiavo iš kelių metrų, o aš nespėjau sureaguoti“, – konstatavo D.Bartkus.
 
Pasak A.Paškevičiaus, vartininkas šioje situacijoje neturėjo jokių šansų išgelbėti komandą. „Elementari situacija, kai gynėjas privalo išmušti kamuolį iš baudos aikštelės. Gal padėtis ir nebuvo labai patogi, tačiau futbolininkas negali taip palikti kamuolio varžovui. Sunku kalbėti apie vartininko galimybes atremti smūgį, nes smūgis, nors ir nestiprus, buvo labai tikslus, į patį vartų kamputį“, – pastebėjo „Žalgirio“ vartininkų treneris.
 
Baltijos taurės turnyre trečią vietą užėmusi Lietuvos rinktinė per artimiausią savaitę sužais dar dvi kontrolines rungtynes. Birželio 8 d. Maskvoje lietuviai susitiks su pasaulio čempionato kovoms besirengiančia Irano rinktine, o birželio 12-ąją Lietuvos komandos Varšuvoje laukia akistata su Lenkija.