Balandžio 2 d. „Žalgiris B“ komanda pradės kovas LFF Pirmoje lygoje. „Žalgirio“ dublerių komandos vairininkas Žydrūnas Grudzinskas papasakojo apie sezono tikslus bei komandos nuotaikas.


 Antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje žaidžiantys žalgiriečiai bus vieni jauniausių šiose pirmenybėse. Vyriausi futbolininkai – vos 20-ies sulaukę Artūras Lukša ir Arminas Čivilis, komandos lyderiai turėtų būti pagrindinėje komandoje jau spėję debiutuoti – Karolis Uzėla ir Dominykas Kodz. Kaip ir praeitą sezoną, taip ir šį, komandos branduolį sudarys 18-19 metų futbolininkai, kuriems teks susirungti su gerokai vyresniais, brandesniais ir daugiau patirties turinčiais varžovais.
 
„Komanda tikrai nėra stabili ir negali būti stabili vien tik dėl didelės žaidėjų kaitos. Tačiau tai ir yra vienas iš dublerių komandų privalumų, jog galima daugiau pamatyti futbolininkų, galima daugiau atrasti jų, jie patys gali labiau atsiskleisti. Manau, kad šis sezonas turėtų padėti atrasti vieną, kitą žaidėją, jį išgryninti ir pateikti pirmai komandai. Būtent toks ir yra mūsų tikslas. Apie rezultatus, manau, kalbėti nereikia, nes mano prioritetas yra atskleisti vieną ar kitą futbolininką. Taigi, jeigu po sezono atsiras vienas ar du žaidėjai, kurie galės papildyti pirmos komandos gretas, tai darbas bus įvykdytas gerai“, – teigė Ž.Grudzinskas.
 
Pirmąsias rungtynes „Žalgirio B“ komanda išvykoje šiandien žais su „Panevėžio“ ekipa. Prieš sezoną keliais patyrusiais futbolininkais pasistiprinę panevėžiečiai pirmame ture 1:0 įveikė „Pakruojo“ ekipą, o vienintelį įvartį pelnė dar pernai „Žalgiris B“ spalvas gynęs Jonas Skinderis. Jaunieji žalgiriečiai pirmame ture turėjo susitikti su Klaipėdos „Koralu“, bet šios rungtynės buvo nukeltos ir įvyks balandžio 17 d. Kalbėdamas apie būsimą susitikimą su „Panevėžiu“ Ž.Grudzinskas teigė, kad stebuklų šį sezoną nesitiki, tačiau nori pamatyti, ko jo komanda verta. „Tai bus geras egzaminas mums, parodys, ko jaunimas vertas. Meistriškumu panevėžiečiams prilygti gal ir negalime, taip pat ir fiziškai gal nebūsim tokie stiprūs. Visgi, 90 minučių atlaikyti vyrišką tempą jaunimo komanda gal ir nebus pajėgi, tačiau norisi pamatyti charakterį, norisi pamatyti sportinį pyktį“, – tikino „Žalgiris B“ vyriausias treneris.
 
Ž.Grudzinsko manymu, rungtynės su suaugusiais, pajėgiais varžovais yra vienintelis būdas užgrūdinti ir paruošti jauną futbolininką profesionalo karjerai. „Žaidėjai turi patirti ir pralaimėjimo kartėlį, turi „gauti“ nuo vyresnio ir į šonkaulius, ir į kitą kūno vietą,“ – žaismingai kalbėjo Ž.Grudzinskas.
 
„Žalgiris B“ komandos futbolininkas Lukas Babachinas neslėpė, jog artėjant sezono pradžiai jaučiasi jaudulys ir noras žaisti: „norisi įrodyti treneriams, jog galime žaisti ir stengsimės užimti kuo aukštesnę vietą. Visi norėtumėme tapti pagrindinės komandos žaidėjais.“
 
Praėjusias metais, „Žalgirio B“ komanda LFF pirmoje lygoje užėmė 14 vietą, surinkusi 18 taškų aplenkės tik Utenos „Utenio“ dublerių ekipą. Rungtynės su „Panevėžiu“ prasidės 15 val., ir vyks Panevėžio FA dirbtinės aikštės stadione.