„Žalgiriečio“ futbolo akademijos auklėtinis Patrickas Jorgensenas po kelių mėnesių turėtų atversti naują savo karjeros puslapį. Nuo pirmų žingsnių Lietuvoje futbolo pradžiamokslį išėjęs 16-metis vasarą planuoja persikelti į Daniją ir profesionalo karjerą pradėti „Esbjerg fB“ klube.


Pernai P.Jorgensenas ne tik su „Žalgirio“ 17-mečių ir 19-mečių komandose žaidė Lietuvos jaunių pirmenybėse, bet ir ragavo vyriško futbolo. „Žalgiris B“ komandos gretose 16-metis gynėjas sužaidė 10 rungtynių LFF Pirmos lygos pirmenybėse. Šiais metais jo indėlis turėtų būti dar didesnis, tačiau birželio pabaigoje P.Jorgensenas atsisveikins su „Žalgiriečio“ futbolo akademija ir persikels į Daniją.
 
Patrikai, papasakok kaip pradėjai lankyti futbolą? Kodėl pasirinkai būtent „Žalgirietį“?
 
Futbolą pradėjau lankyti kai man buvo septyneri metai. Tėvai nusivedė į „Sportimos areną“, nes buvau labai energingas vaikas. Pasirinkome „Žalgirietį“, nes tuo metu tai buvo geriausias variantas.
 
Kodėl būtent futbolas? Ar bandei kažkokią kitą sporto šaką?
 
Į šį klausimą atsakyti negaliu, nes pats nežinau kodėl atėjau būtent į futbolą. Kitos sporto šakos bandyti neteko.
 
Koks įspūdis buvo po pirmųjų treniruočių? Ar iškart „užsikabinai“?
 
Į pirmąsias treniruotes eidavau tėvų varomas, o po kelių mėnesių jau pats „užsikabinau“ ir pradėjau vaikščioti į treniruotes su dideliu noru išmokti žaisti.
 
Ar buvo tokių momentų, kai norėjai viską mesti? Jei taip, kodėl?
 
Taip, buvo toks atvejis, kai man buvo 10 metų. Tada prasidėjo spartus augimas, skaudėjo kelius ir kulnus. Tada maždaug pusę metų nesportavau.
 
Žaidi ne tik „Žalgirio“ komandose, bet ir Lietuvos jaunių rinktinėje. Kada gavai pirmąjį pakvietimą į rinktinę? Kaip sekėsi?
 
Po Baltijos Futbolo Akademijos) turnyro, kai užėmėme antrąją vietą. Tada žaidėme prieš tuo metu U-15 rinktinės trenerio Dariaus Butkaus komandą iš Panevėžio futbolo akademijos. Vėliau kvietė dar porą kartų. Nepasisekė tik vienintelį kartą, kai blogai pasirodžiau UEFA „Development Cup“ turnyre, Slovėnijoje. Po to vyko „Baltic Cup“ turnyras, bet tuometinis rinktinės treneris Svajūnas Česnulis į jį manęs nepakvietė.
 
Ar dirbi papildomai?
 
Aš asmeniškai per daug papildomai fiziškai nedirbu, bet, aišku, neapsileidžiu. O šiaip, kai laisvu laiku yra proga nueiti į stadioną tai taip ir padarau.
 
Koks tavo mėgstamiausias futbolo klubas?

„Bayern Munich“.
 
O mėgstamiausias žaidėjas?

Jerome'as Boatengas, Davidas Alaba.
 
Kokių dar turi pomėgių?
 
Leisti laiką su draugais, salėje žaisti krepšinį.
 
Kaip sekasi mokslai? Kas labiausiai patinka?
 
Mokausi Vilniaus Žvėryno gimnazijos II klasėje, bet mokslus planuoju baigti Danijoje. Mokausi nei gerai, nei blogai, per viduriuką. Geriausiai sekasi anglų kalba, geografija ir biologija.
 
Kaip nutiko, kad šį sezoną mus paliksi ir išvyksi į Daniją?
 
Po vienų rungtynių sulaukiau gerų žinių, kad yra galimybė dalyvauti peržiūroje Danijoje, „Esbjerg fB“ klube. Susisiekiau, danai viską suorganizavo ir pranešė, kad sausio mėnesio pabaigoje paskirta peržiūra. Buvo duoti du mėnesiai pasiruošimui, po to sulaukiau ir pasiūlymo pasirašyti sutartį.
 
Kaip tam ruošeisi?
 
Papildomai dirbau sporto salėje, bėgiojau lauke.
 
Ar visada norėjai išvažiuoti? Jei taip – kur?
 
Taip, visada buvo noras išvažiuoti. Prieš dvejus metus dalyvavau „SC Freiburg“ peržiūroje, tačiau pasiūlymų po jos nesulaukiau. Labiausiai norėjau į Vokietiją, bet gavus tokį pasiūlymą negalėjau atsisakyti.
 
Kokie artimiausi tikslai susiję su futbolu?
 
Turbūt esminis tikslas – tapti profesionaliu žaidėju.
 
Koks yra gero žaidėjo „sėkmės receptas“?
 
Visi, manau, atsakytų tą patį – miego rėžimas, sunkus darbas ir poilsis.
 
Ką tau davė FA „Žalgirietis“?
 
Išugdė mane ir kaip žaidėją, ir kaip žmogų. 

Žalgirietis.lt info.