Vasario 16-23 dienomis FA Žalgirietis U15 (2004 g.m.) komanda dalyvavo treniruočių stovykloje Kipre, Agia Napa mieste. Per šias 8 dienas komanda surengė 9 treniruotes ir sužaidė 2 draugiškas rungtynes su Kipro komandomis.


„Stovykloje dalyvavo 18 žaidėjų ir 2 treneriai. Treniruočių, gyvenimo ir atsistatymo sąlygos buvo puikios: treniravomės ant puikios natūralios žolės aikštės, oro temperatūra siekė 15-18 laipsnių šilumos, po treniruočių galėjome atvėsinti raumenis ir pasimaudyti Viduržemio jūroje. Maistas buvo paties aukščiausio lygio, kaip ir pridera tikriems profesionalams. Visos šios sąlygos suteikė impulsą sportininkams, o jie maksimaliai tai išnaudojo. Vizualiai matėsi vaikinų pastangos, koncentracija ir noras save realizuoti kiekvieną minutę ir kiekviename aikštės metre. Papildomu nuo treniruočių ir rungtynių laiku turėjome individualius pokalbius su žaidėjais, išsikėlėme tikslus, sužinojome kryptis kuriomis kiekvienas asmeniškai turi keliauti. Taipogi vyko komandiniai susirinkimai individualių ir grupinių techninių-taktinių veiksmų vizualizacijai gerinti, buvo surengta paskaita ir diskusija apie profesionalumą, mitybos svarbą sportininkui“ – teigė treneris Vaidas Sabaliauskas.

FK „Žalgirietis“ U15 komandos nariai taip pat džiaugėsi turėta galimybe treniruotis ir tobulinti savo sugebėjimus. „Stovykla Kipre buvo labai naudinga mums kaip komandai. Labai pagerinome savo tarpusavio ryšius, patobulėjome ir futbolo aikštėje. Turėdavome daug treniruočių, o tai ką išmokome turėjome progą pademonstruoti rungtynėse. Rungtynėse buvo puiki galimybė, palyginti savo žaidimą su priešininko, apmąstyti ko dar trūksta ir kur dar reikia padirbėti. Per šią stovyklą visi komandoje gavo pamokų apie profesionalumą, kaip turi gyventi ir elgtis profesionalus futbolininkas. Po šios stovyklos daug kas pakeitė savo gyvenimo būdą tam, kad pasiektų savo užsibrėžtus tikslus. Tokių tobulėjimo sąlygų kaip šioje stovykloje mūsų komandoje nebuvo turėjęs niekas. Čia buvo puikus maistas, puikios sąlygos poilsiui, labai gera aikštynų kokybė. Labai noriu padėkoti visiems kurie prisidėjo prie to, kad ši stovykla įvyktų“, – teigė vienas iš komandos kapitonų K.T.Dulkinas.

„Tikiuosi, kad ši stovykla Kipre suteiks daugiau motyvacijos ir tolimesnių siekių kiekvienam jaunam futbolininkui, žingsniuojant profesionalumo link. Tai buvo tėvų, trenerių, FA „Žalgirietis“ siunčiama žinutė vaikinams, kad futbolas turi ir kitą medalio pusę, t.y. pažintis su įvairiomis pasaulio šalimis, su visiškai kita futbolo kultūra, gyvenimo būdu, galų gale aikštėmis ir net....maistu. Labai tikiu, kad ši stovykla Kipre pakeis vaikų požiūrį į treniravimąsi, padidins atsakomybės jausmą ir tai taps tikru kiekvieno žaidėjo tramplinu meistriškumo kėlimui“, – samprotavo FA „Žalgirietis“ direktorius Žydrūnas Grudzinskas.
 
Jaunųjų žalgiriečių viešnagės metu tokiomis pat sąlygomis gyveno ir treniravosi Maskvos „Spartak“ dublerių komanda, Latvijos vicečempionai Liepojos „Liepaja“, Valdo Dambrausko treniruojamas RFS klubas ir dar keletas komandų iš Vokietijos, Skandinavijos. „Norėtume labai pasidžiaugti tokia galimybe patirti tikrą profesionalo gyvenimą ir padėkoti visiems prisidėjusiems futbolininkų tėvams, FA „Žalgirietis“ ir įmonėms palaikiusioms šią iniciatyvą bei finansiškai padėjusioms ją įgyvendinti“, – sakė V.Sabaliauskas.