Šiandien kontrolinėse rungtynėse FK „Žalgiris“ susitiks su Poltavos „Vorskla“ ekipa iš Ukrainos. Žalgiriečiams tai bus trečias jėgų patikrinimas Turkijoje – ir trečią kartą iš eilės teks žaisti su „Žalgiriui“ artimas – žalią ir baltą spalvas nešiojančiais varžovais.


1955 m. įkurtas Poltavos futbolo klubas Ukrainos aukščiausios lygos pirmenybėse dalyvauja nuo 1996 m. Debiutuodama čempionate „Vorskla“ iškovojo bronzos medalius, o 2009 m. laimėjo Ukrainos futbolo federacijos taurę. 2011/2012 m. sezone komandai pavyko prasibrauti ir į UEFA Europos lygos grupių varžybas. Praėjusią vasarą „Vorskla“ trečiame Europos lygos atrankos varžybų etape nusileido Zagrebo „Lokomotiv“ ekipai iš Kroatijos. Šiuo metu vyriausiojo trenerio Vasilijaus Sačko vadovaujama „Vorskla“ Ukrainos čempionate po 19 turų užima trečią vietą, atsilikdama tik nuo Ukrainos futbolo grandų – Donecko „Šachtar“ ir Kijevo „Dinamo“ klubų.
 
Pasiruošimą antrai sezono daliai „Vorskla“ pradėjo sausio 11 d. Turkijoje. Pirmame treniruočių stovyklos etape ji sužaidė tris kontrolines rungtynes – ir visas jas laimėjo vienodu rezultatu 2:1. Iš pradžių Poltavos komanda įveikė Slovakijos čempionato lyderius Trnavos „Spartak“, po to tokiu pat skirtumu nugalėjo du Lenkijos aukščiausios futbolo lygos atstovus – Balstogės „Jagiellonia“ ekipą su Arvydu Novikovu ir Gdynės „Arka“ komandą.
 
Sausio 28 d. ukrainiečiai pradėjo antrą treniruočių stovyklą Turkijoje. Sausio 30 d. 3:2 įveikė septintą vietą Serbijos čempionate užimančią Kruševaco „Napredak“ komandą, o vasario 2 d. 4:1 sutriuškino Tbilisio „Dinamo“ ekipą iš Gruzijos. Vis dėlto, paskutinėse rungtynėse „Vorsklos“ pergalių serija nutrūko. Vasario 7 d. Poltavos ekipa 1:3 nusileido „Pakšo“ komandai iš Vengrijos.
 
Įdomu, kad šiandien „Vorsklos“ futbolininkų laukia dvigubas išbandymas. Ryte viena komandos sudėtis žais su Vegrijos antroje lygoje rungtyniaujančia FK „Kišvarda“ komanda, o po pietų kiti futbolininkai stos į kovą su „Žalgiriu“. Žalgiriečiams tai bus penktasis kontrolinis mačas. Sausio 20 d. komanda pasitikrino jėgas tarpusavio rungtynėse, sausio 27 d. Rygoje 1:2 nusileido RFS ekipai, vasario 3 d. Turkijoje 2:2 sužaidė su Prahos „Bohemians 1905“, o praėjusį trečiadienį taip pat lygiosiomis 0:0 – su Grozno „Akhmat“ ekipa.
 
„Žalgirio“ ir „Vorsklos“ susitikimas prasidės 15 val. Lietuvos laiku. Abiem komandom tai bus paskutinis kontrolinis testas Turkijoje. Sekmadienį žalgiriečiai grįš į Lietuvą ir pasirengimą naujam sezonui užbaigs Vilniuje.