Antrą sezoną pradedantis „Regionų pirmenybių“ projektas vasario 4 dieną į Marijampolę sukvies geriausius 2004 m. gimimo Lietuvos futbolininkus. Į Vilniaus regiono rinktinę pretenduojantys vaikinai bus atrenkami jau šį sekmadienį Senvagės gimnazijos aikštėje.


„Žalgiriečio“ futbolo akademijos ir „Žalgiris B“ komandos treneris Vaidas Sabaliauskas tikino, kad atrankinėje treniruotėje laukiami visi futbolą propaguojantys šios amžiaus grupės vaikai. „Tai jau antras šio projekto sezonas. Praėjusią vasarą man jau teko dalyvauti su 2004 m. gimimo vaikais. Kiek žinau, planuojama, kad per metus Regiono rinktinės bus suburiamos bent du kartus – vasarą ir žiemą. Pagal planą yra numatyta viena treniruotė, kurioje gali dalyvauti visi norintys tos amžiaus grupės vaikai. Treniruotėje treneriai atsirinks geriausius futbolininkus ir po savaitės Marijampolėje išmėginsime jėgas su kitų Regionų – Aukštaitijos, Kauno ir Žemaitijos komandomis“, – teigė V.Sabaliauskas.
 
Šias pirmenybes organizuojanti Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacija tokiu būdu siekia palengvinti Lietuvos jaunių rinktinių kandidatų peržiūrą, taip pat nori į rinktinės kandidatų peržiūros procesą įtraukti ir trenerius. Pasak V.Sabaliausko, šio projekto tikslas, kad visi Lietuvoje futbolą žaidžiantys vaikai pagal galimybes būtų peržiūrėti ir įvertinti, o patys geriausi susipažintų ir su rinktinių specifika. „Šiose pirmenybėse kovojama ne dėl prizų ar apdovanojimų, o tiesiog norima parodyti šalies jaunių rinktinių treneriams perspektyviausius ir geriausius vaikus iš skirtingų Lietuvos regionų. Galima sakyti, kad pradėję nuo Regionų rinktinės, geriausi futbolininkai vėliau gali žengti ir į nacionalines rinktines, – samprotavo V.Sabaliauskas. – Manau, kad šį savaitgalį mūsų treniruotėje bus atstovai ne iš dviejų-trijų, o iš keliolikos Vilniuje veikiančių futbolo mokyklų, akademijų. Planuojame, kad iš viso treniruotėje dalyvaus apie pusšimtis vaikų, o mes atrinksime kelias dešimtis, kurie vasario 4 dieną Marijampolėje ir gins Vilniaus Regiono garbę. Sužaisime dvi rungtynes ir atsisveikinsime iki vasaros. Norime pamatyti futbolininkus, sudaryt jiems galimybę pažaisti, išbandyti jėgas su skirtingų komandų žaidėjais, gauti rinktinių patirties.“
 
Atranka į Vilniaus regiono rinktinę sekmadienį prasidės 13 val., registracijos pradžia – nuo 12 val. „Į treniruotę gali ateiti bet kuris 2004 m. gimimo futbolininkas iš Vilniaus ir apskrities. Nebus fizinio testavimo, visa treniruotė bus surengta žaidimų pobūdžio. Treniruotėje dalyvaus įvairių sostinės futbolo mokyklų treneriai, norime su visais susitikti, bendrauti, aptarti perspektyvas“, – teigė Vilniaus regiono U-15 rinktinės treneris ir koordinatorius V.Sabaliauskas.