Į Lietuvą pagaliau užsukusi žiema tinkamai papuošė šaltuoju metų laiku Vilniuje rengiamą tradicinį „Snaigės“ futbolo turnyrą. Futbolo kovomis ant sniego galės pasimėgauti ir trečius metus iš eilės šiose varžybose dalyvausianti „Žalgiris B“ komanda.


2016 m. žiemą jaunieji žalgiriečiai „Snaigės“ turnyre sužaidė tris rungtynes – 7:1 sutriuškino sostinės „TERA“ komandą, 4:0 nugalėjo „Trakų“ ekipos dublerius ir 2:2 sužaidė su būsimais LFF Pirmos lygos debiutantais „Vilniaus Vyčio“ futbolininkais. Penai rezultatai buvo kuklesni. „Žalgirio“ dubleriai varžybose startavo kovingomis lygiosiomis 3:3 su varžovais iš Trakų, 4:5 nusileido „Vilniaus Vyčiui“, 4:1 įveikė Utenos „Utenio“ dublerius, o pasirodymą užbaigė lygiosiomis 2:2 su svečiais iš Latvijos – Daugpilio „BFC Daugavpils“ komanda.
 
Ir šią žiemą žalgiriečių laukia susitikimai su tais pačiais varžovais. Tiesa, paskutiniu momentu „Snaigės“ turnyre dalyvauti ketinusią „Trakai B“ ekipą pakeitė Rimanto Turskio treniruojami Vilniaus Universiteto futbolininkai. Būtent su „VU-Vilmesta“ komanda „Žalgirio“ dubleriai ir pradės kovas šiose varžybose.
 
Pasak „Žalgiris B“ vyriausiojo trenerio Žydrūno Grudzinsko, šiame turnyre rezultatas nėra pats aktualiausias dalykas. „Svarbiausia, kad vaikinai gaus žaidimo su vyrais patirties, taip pat norėčiau jau matyti tam tikras mūsų propaguojamo žaidimo užuomazgas. Fiziškai mes šiuo metu nesame optimalios formos, tad nieko neapibėgsime ir neapšoksime, tačiau turime žaisti savo žaidimą. Gerai, kad kiekvieną pasirengimo sezonui mikrociklą galėsime užbaigti rungtynėmis, su teisėjais, žiūrovais ir tikromis emocijomis. Iš tiesų, toks turnyras yra labai naudingas ir sveikintinas. O tai, kad rungtynės vyks ant sniego tik prideda jam žavesio“, – samprotavo „Žalgiriečio“ futbolo akademijos direktorius ir „Žalgirio“ dublerių komandos vyriausias treneris Ž.Grudzinskas.
 
Bent jau „Snaigės“ turnyro pradžioje „Žalgiris B“ komandai negalės padėti praėjusiame sezone pagrindinėje sudėtyje žaidę futbolininkai – Karolis Uzėla, Osvaldas Čipkus, Arminas Čivilis, Edvinas Morinas, Artūras Lukša, Dominykas Kodz ir kt. „Bent jau iki pagrindinės „Žalgirio“ komandos išvykimo į Turkijoje vyksiančią treniruočių stovyklą mums teks verstis be jų, – konstatavo Ž.Grudzinskas. – Tad iš pradžių branduolį sudarys praėjusiame sezone Lietuvos jaunių (iki 19 metų) I lygos pirmenybių nugalėtojais tapę futbolininkai, pasitelksime ir dar jaunesnius – 2001 bei 2002 metų gimimo žalgiriečius. Bus sunku, bet tegul pratinasi, grūdinasi.“
 
 „Žalgiris B“ ir „VU-Vilmesta“ akistata šiandien Senvagės gimnazijos aikštėje prasidės 18.15 val. Praėjusį šeštadienį įvykusios pirmose turnyro rungtynėse „Vilniaus Vytis“ lygiosiomis 2:2 sužaidė su „BFC Daugavpils“ ekipa.