Sezono kovoms pirmadienį pasirengimą pradėję „Žalgirio“ futbolininkai po įvadinės treniruotės atliko specialius greičio, galingumoir ištvermės testus. Komandos fizinio rengimo trenerio Mariaus Čeliausko teigimu, jų rezultatai maloniai nustebino.


„Iš esmės pagrindinis mūsų tikslas buvo pasižiūrėti koks yra dabartinis žaidėjų fizinis stovis. Vis dėto, jie susirinko po ilgų atostogų, tad dėliojant pasirengimo sezonui akcentus būtina žinoti kokios yra jų fizinės kondicijos ir potencialas, bei nustatyti tam tikrą atspirties tašką prieš tolesnius testus. Be to, visiems žaidėjams dar gruodžio pradžioje buvo išsiųstas fizinio pasirengimo planas, tad buvo įdomu pažiūrėti kaip jiems sekėsi atlikti taip vadinamus namų darbus“, – paaiškino M.Čeliauskas.
 
Jo teigimu, tokie testavimai bus etapiniai, vykdomi planingai kas du-tris mėnesius. „Planuojame nuolat tikrinti žaidėjų fizinį stovį, lyginti duomenis, įvertinti progresą, o gal ir regresą. Kadangi šį sezoną dirbame su modernia GPS technologija paremta „Catapult“ sistema, kuri leidžia stebėti futbolininkų judėjimą ir fiziologinius pokyčius realiu laiku, tad turėsime labai išsamų žaidėjų fizinės būklės vaizdą“, – sakė M.Čeliauskas.
 
Pirmą kartą vykdytuose testuose treneriai įvertino pagrindinius futbolui reikalingus fizinius rodiklius: greitį, galingumą ir ištvermę. Futbolininkai iš vietos bėgo 10 ir 30 metrų distanciją, demonstravo vertikalaus šuolio galimybes iš statinės padėties ir su rankų mostais, taip pat atliko specialų ištvermės testą. Pasak M.Čeliausko, testų rezultatai maloniai nustebino. „Geriausią įspūdį paliko jaunimas. Dominykas Barauskas, Justas Lasickas, vartininkas Airidas Mickevičius, Dominykas Kodz parodė labai gerus rezultatus visais parametrais. Įspūdingus greičio ir galingumo rodiklius pademonstravo Donovanas Slijngardas, neblogai atrodė ir kiti vyresni futbolininkai, – konstatavo „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris. – Be abejo, iki idealių kondicijų dar toli, bet tai tik pasirengimo pradžia. Padėtis tikrai nėra prasta, tiesiog matome, kad futbolininkai turi erdvės tobulėjimui. Iš tiesų, esu maloniai nustebintas bendru vaizdu, jis tikrai nėra blogas. Šiai dienai futbolininkų greičiai tikrai tenkina, jėgai ir ištvermei tobulinti potencialo yra daugiau, tad ties tuo ir dirbsime“.
 
Prieš artimiausią treniruotę testų rezultatus treneriai aptars ir su futbolininkais. „Aiškinsimės, išklausysime jų nuomonę, o paskui darysime atitinkamas išvadas. Kai kuriems reikės papildomai padirbėti gerinant greičio savybės, kitiems reikės tobulinti ištvermę lemiančias savybes. Tiesa, jei greičio rodikliai yra neišvengiamai susiję su žaidėjo prigimtimi, tai ištvermę gali gerinti visi, tiek treniruotėse, tiek ir papildomai dirbant, atliekant specialius pratimus. Pirmi testai parodė, kad jaunimas yra geresniame pradiniame lygmenyje, bent jau pagal ištvermės testo rodiklius, tad vyresniems reikės pasitempti, kad visi atsidurtų viename lygyje“, – teigė M.Čeliauskas.
 
„Žalgirio“ pasiruošimas naujam sezonui truks septynias savaites. Komanda treniruosis Vilnuje, o sausio 30 – vasario 11 dienomis surengs treniruočių stovyklą Turkijoje. Lietuvos futbolo A lygos pirmenybės šiais metais startuos vasario 24-25 dienomis.