„Žalgirio“ futbolo klubo direktorė Vilma Venslovaitienė pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje pasveikino atsinaujinusį komandos trenerių štabą su nauju sezonu, o vyriausiam treneriui Aurelijui Skarbaliui įteikė 2020 numeriu paženklintus marškinėlius.


44 metų A.Skarbalius tapo septintuoju „Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu nuo 2010 metų, kai klubo vadžias į savo rankas perėmė legendinę komandą į elitinį Lietuvos futbolo divizioną sugrąžinę klubo direktorė V.Venslovaitienė ir sporto direktorius Mindaugas Nikoličius. Beveik du dešimtmečius Danijoje praleidęs futbolo specialistas „Žalgirio“ žaidimui turėtų diriguoti bent tris sezonus. „Sveikinu visus su nauju sezonui. Noriu padėkoti buvusiems treneriams, kurie čia praleido ne vienerius metus, prisidėjo prie „Žalgirio“ kilimo ir vystymosi. Jų indėlis buvo labai svarbus. Bet dabar mes verčiame naują lapą, – spaudos konferencijoje kalbėjo V.Venslovaitienė. – Esame orientuoti į ilgalaikius tarpusavio santykius. Norime, kad būtų tęstinumas ir šio strateginio požiūrio nekeisime, nes tik taip galime pasiekti norimus rezultatus.“
 
Po praėjusio sezono pasikeitė ne tik „Žalgirio“ trenerių štabas. Komandą paliko ir būrys ne vienerius metus žalių ir baltų gretose praleidusių futbolininkų. „Nepaisant pokyčių tikiu, kad galime siekti aukščiausių rezultatų. Buvo sezonų, kai pasikeisdavo 10-11 futbolininkų, o komandos rezultatai tik gerėdavo. Iš principo rotacija nėra blogas dalykas. Manau, kad turime labai pajėgų trenerių štabą, galintį suvaldyti komandą, perteikti filosofiją ir „Žalgirio“ šeimos kultūrą. O pasirengimo sezonui eigoje Turkijoje vyksiančioje treniruočių stovykloje bus sudarytos idealios sąlygos naujo kolektyvo lipdymui ir formavimui, tad adaptacinis procesas tik dar labiau sutrumpės“, – konstatavo „Žalgirio“ direktorė.
 
Pasirengimą sezonui „Žalgiris“ pradėjo turėdamas tik 16 futbolininkų. Anot V.Venslovaitienės, šiuo metu vyksta derybos su keliais futbolininkais iš užsienio. Jos teigimu, Lietuvos futbolininkų skaičiaus mažėjimas yra ne tik „Žalgirio“, o visos šalies futbolo problema. „Visais laikais „Žalgiris“ laikėsi pozicijos, kad tai yra lietuvių namai. Ta prasme, kad „Žalgirio“ šeimoje lietuviams suteikiama galimybė užaugti, subręsti, sulaukus šanso – išmėginti savo sugebėjimus kitoje šalyje, o jei nepavyktų įsitvirtinti užsienyje – sugrįžti į „Žalgirį“. Geras to pavyzdys yra Egidijus Vaitkūnas. Jis „Žalgiryje“ praleido beveik dešimtmetį, čia tapo tikru vyru, nacionalinės rinktinės futbolininku. Tačiau dabar jis nori save išmėginti kitur. Mes galime jį tik palaikyti, nes jis „Žalgiriui“ atidavė labai daug jėgų. Natūralu, kad jis dabar nori pamatyti pasaulį, tobulėti“, – tikino V.Venslovaitienė.
 
„Žalgirio“ direktorės teigimu, klubas yra pasirengęs suteikti šansą jauniems Lietuvos futbolininkams. „2012 m. mes priėmėme strateginį sprendimą – ugdyti savo jaunimą. Šiuo metu perspektyviausi futbolininkai treniruojasi „Žalgiriečio“ futbolo akademijoje, žaidžia Lietuvos Elitinėse jaunių U-19 ir U-17 lygose, taip pat ir „Žalgirio“ dublerių gretose. Kol kas dar praėjo per mažai laiko, kad būtų matomi rezultatai, tačiau galime pasidžiaugti Justo Lasicko brendimu ir raida. Apskritai, statistika yra negailestinga, vienoje amžiaus grupėje dažniausiai išauga tik vienas ar du aukšto lygio futbolininkai. Ir tai jau yra labai geras rezultatas. Iš tiesų, su jaunimu sistemingai dirbame tik penkerius metus, tad rezultatų dar reikės palaukti. Bet mes eisime ta kryptimi ir toliau“, – pažadėjo V.Venslovaitienė.
 
Nepaisant permainų, po sugrįžimo į A lygą devintą sezoną pradedantis FK „Žalgiris“ šiais metais sieks aukščiausių tikslų. „Turime savo tikslus, savo strategiją. Prasideda sezonas, kurį mes vertiname kaip šansą, kuriuo privalome pasinaudoti. Todėl ir komanda dėliojama taip, kad ji galėtų pasiekti aukščiausius tikslus, ne tik Lietuvoje, bet ir su pretenzija pamėginti pasibelsti į Europos taurės grupių etapo duris. Tai yra ambicinga pretenzija, o kaip ją pavyks išnaudoti – pamatysime sezono eigoje“, – teigė „Žalgirio“ direktorė.