Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuota Kalėdinė labdaros akcija – Kalėdų Karavanas šiais metais švenčia savo 18-ą gimtadienį. Kaip ir kiekvienais metais, šia iniciatyva siekiama padėti mokykloms atnaujinti sporto inventorių, kad čia besimokantys vaikai galėtų kokybiškai sportuoti.


Prie šios iniciatyvos prisijungė įvairūs Vilniaus miesto sporto klubai. Savo indėlį įnešė ir futbolo klubas „Žalgiris“. Žalgiriečiai į Kalėdų Karavano dovanų dėžę įdėjo specialų sportinės aprangos bei atributikos siuntinį. Klubą atstovavęs „Žalgiriečio“ futbolo akademijos direktorius bei „Žalgirio“ jaunimo ugdymo programos vadovas Žydrūnas Grudzinskas konstatavo, kad dovanų mokykloms nebūna per daug.

„Nors padėtis gerėja, bet dar yra daug mokyklų, kurioms reikia geresnių sporto salių, o mokiniams būtini kamuoliai, aprangos bei sportinė įranga. Džiaugiuosi, kad „Žalgiris“ kasmet dalyvauja Kalėdų Karavano akcijoje. Tai puiki proga ne tik prisidėti prie mokyklų aprūpinimo sporto inventoriumi, bet ir tiesiog pasidalinti gerumu“, – teigė Ž.Grudzinskas.
 
18-to Kalėdų karavano, kurį šiemet inicijuoja LTOK ir bendrovė „Coca-Cola HBC Lietuva“, dovanas gaus dvi Lietuvos mokymo įstaigos. Vienai atiteks 4000 eurų čekis, skirtas atnaujinti mokyklos sporto infrastruktūrą, kitai – 1000 eurų čekis bei Kalėdų Karavano dovanų dėžė. Šioje – sporto inventorius, kurį tradiciškai dovanoja olimpiečiai, visuomenė, LTOK partneriai.
 
Per 17 veiklos metų Kalėdų karavanas apvažiavo beveik visą Lietuvą: aplankė  ir susitiko su 98 miestų bendruomenėmis, už projekto metu paaukotas lėšas padėjo 8 mokykloms renovuoti stadionus ir sporto sales, o surinktos dovanos ir sporto inventorius atiteko daugiau nei 150 Lietuvos mokyklų. Nuo 2000 iki 2017 metų vykdomo projekto metu paaukotų ir mokyklų bendruomenėms įteiktų dovanų vertė siekė daugiau nei 215 tūkstančių eurų.