Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse svečiuose 0:1 (0:0) nusileido Gruzijos futbolininkams ir patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Beveik visą antrą kėlinį lietuviai žaidė dešimtiese, o vienintelio rungtynių įvarčio autoriumi tapo kamuolį į savus vartus nukreipęs Giedrius Matulevičius.


Rungtynes startinėje Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtyje pradėjo FK „Žalgirio“ saugas Danielis Romanovskis bei šalies čempionų klubui priklausantys Justas Lasickas ir Dominykas Barauskas. Tačiau rimtesnių progų pasireikšti žalgiriečiai neturėjo. Gruzijos futbolininkai ilgai kontroliavo kamuolį bei rezgė pozicines atakas, o daug dėmesio gynybai skyrę lietuviai mėgino ieškoti progų kontratakose. 12 min. šeimininkai patikrino Lietuvos jaunimo rinktinės vartininko Mariaus Adamonio budrumą, bet pastarasis sėkmingai atrėmė pavojingą Otaro Kiteišvilio smūgį.
 
Pirmame kėlinyje lietuvių vartų sargas dar kelis kartus gelbėjo savo komandą nuo galimų problemų, tad po 45 minučių rezultatas buvo lygus 0:0. Daugiausiai laiko be kamuolio praleidę lietuviai prie varžovų vartų buvo priartėję tik 17 min., kai po D.Romanovskio perdavimo J.Lasickas mėgino smūgiuoti į vartus, bet jo smūgį blokavo ir kamuolį į kampinį nukreipė šeimininkų komandos gynėjas. Pakartotinas jaunojo futbolininko bandymas taip pat buvo nesėkmingas.
 
Po pertraukos lietuviai pamėgino perimti iniciatyvą, bet gruzinai ir toliau spaudė svečius prie jų vartų. Padėtis komplikavosi, kai 53 min. rungtynių arbitras iš Liuksemburgo Laurentas Kopriva raudona kortele įvertino Lietuvos jaunimo rinktinės lyderio J.Lasicko pražangą prieš puikius aktorinius sugebėjimus pademonstravusį varžovą ir pašalino lietuvį iš aikštės. O po kelių minučių svečiai buvo priversti traukti kamuolį iš savų vartų tinklo. Kairiu flangu ataką surengę gruzinai atliko perdavimą į baudos aikštelę, o kamuolį išmušti mėginęs G.Matulevičius nukreipė jį į savus vartus.
 
Po praleisto įvarčio Carito Falcho auklėtiniai pradėjo žaisti aktyviau ir bandė ieškoti galimybių išlyginti įvartį. Kelias progas pasižymėti turėjo ir D.Barauskas, bet vieną smūgį galva blokavo varžovai, o kitas bandymas smūgiuoti iš eigos buvo nesėkmingas. 76 min. po individualaus prasiveržimo į varžovų vartus smūgiavo Manfredas Ruzgis, bet po jo tolimo šūvio kamuolys skriejo greta virpsto.
 
Baigiantis rungtynėms Lietuvos komanda dar bandė surengti paskutinį varžovų vartų šturmą, bet gruzinai susitvarkė su tuo ir šventė pirmą pergalę šiose atrankos varžybose. Savo ruožtu, trečią nesėkmę per keturis turus patyrę lietuviai 3-ioje atrankos grupėje nusmuko į paskutinę – šeštą – vietą. Lietuvos jaunimo rinktinės sąskaitoje yra 3 taškai. Tiek pat turi ir Suomijos rinktinė, o į ketvirtą vietą pakilusi Gruzija turi 4 taškus. Grupėje pirmauja 12 taškų surinkę danai, 11 turi Lenkijos jaunimo rinktinė, 5 – Farerų salų jaunieji futbolininkai. 
 
Kitas atrankos rungtynes Lietuvos jaunimo rinktinė žais jau pavasarį. Kovo 23 d. mūsų komanda namuose susitiks su Suomija, o po keturių dienų išvykoje antrą kartą surems ginklus su Lenkijos bendraamžiais.
 
Rungtynių statistika:
 
Gruzija U-21 – Lietuva U-21 1:0 (0:0). Įvartis: 55 min. G.Matulevičius (į savus vartus).

Micheilio Meschio stadionas, Tbilisis

Teisėjas – Laurent Kopriwa (Liuksemburgas)

Įspėti: 24 min. E.Kloniūnas (Lietuva), 36 min. E.Jankauskas (Lietuva), 40 min. D.Romanovskis (Lietuva), 45 min. R.Čanturia (Gruzija), 75 min. G.Beridze (Gruzija), 82 min. D.Barauskas (Lietuva), 85 min. S.Olberkis (Lietuva). Pašalintas: 53 min. J.Lasickas (Lietuva).

Lietuva: Marius Adamonis, Dominykas Barauskas, Rimvydas Sadauskas (74 min. Sigitas Olberkis), Ričardas Šveikauskas, Domantas Šimkus, Danielis Romanovskis (61 min. Karolis Šilkaitis), Edvinas Kloniūnas (85 min. Ernestas Mickevičius), Manfredas Ruzgis, Eligijus Jankauskas, Giedrius Matulevičius, Justas Lasickas. Atsargoje: Titas Krapikas, Aldas Korsakas, Klaidas Janonis, Edvinas Baniulis.