Lietuvos čempionu su FK „Žalgiriu“ tapęs Jurijus Kendyšas šiuo metu su Tiraspolio „Sheriff“ ekipa rungtyniauja Europos lygoje ir semiasi tarptautinės patirties. Už tokį šuolį buvęs žalgirietis yra dėkingas ir naujajam sostinės komandos treneriui Aleksandrui Brazevičiui, su kuriuo pirmą kartą susidūrė dar vaikystėje.


Dar būdamas visai jaunas, 27-erių metų saugas klausė A.Brazevičiaus nurodymų Minsko MTZ-RIPO jaunimo komandoje, o kiek vėliau „Žalgirio“ strategas padėjo J.Kendyšui apsiprasti su vyrų futbolu, dar po kurio laiko – pradėti legionieriaus karjerą ir, galiausiai, įgyvendinti tikslą, kuris prieš keletą metų atrodė gana utopinis. 2016 metais baltarusis papildė šalies flagmaną, nors iki tol prieš dvejus metus nedomino net Baltarusijos čempionato autsaiderių.

„MTZ-RIPO klube buvo vaikų licencijavimas ir mano metų komandą treniravo būtent treneris Brazevičius – tada pirmą kartą su juo ir susidūriau. Jis man, kai buvau labai jaunas, padėjo patekti į Pastovių PMC ekipą, po to su juo susidūriau Žodino „Torpedo“ klube, bet ten kontrakto nesudariau. Į MTZ-RIPO atvykau, nes ten buvo būtent jis. Treneris mane pakvietė atvykti ir į Borisovo BATE bei anksčiau prisidėjo prie to, kad keliaučiau į „Trakus“. Manau, kad jis yra tiek geras psichologas, tiek geras taktikas. Jis labai stipriai motyvuoja“, – pasakojo saugas.

Anot J.Kendyšo, Baltarusijos čempionų klube gali dirbti tik savo srities profesionalai: „BATE sporto direktorius atsakingas už visus žaidėjų perėjimus, tad tai – tikrai aukštos ir rimtos pareigos. Nekompetetingo žmogaus ten tikrai niekas nepakvies, tad apie jį nuomonė Baltarusijos futbolo pasaulyje yra tikrai gera.“

Po nesėkme pasibaigusios poros mačų serijos Čempionų lygos atrankos varžybose su Prahos „Slavia“ futbolininkais bei kelerių Baltarusijos čempionato rungtynių J.Kendyšas buvo išnuomotas Moldovos futbolo flagmanui – „Sheriff“ klubui. Ten buvęs žalgirietis jau groja svarbiu smuiku: jis rungtyniavo visose trejose Europos lygos grupių etapo rungtynėse, o pastarosiose dvejose – su „Copenhagen“ ir Maskvos „Lokomotiv“ klubais – žaidė be keitimų.

„Sheriff“ klube įgaunu tarptautinės patirties, ten tikrai pajėgi komanda. Vis dar priklausau BATE, o ten esu išnuomotas trims mėnesiams su teise išpirkti mano kontraktą. Pažiūrėsime, kaip bus, bet esu patenkintas dabartine situacija“, – pasakojo „Sheriff“ ekipos atstovas, kuri kol kas visas trejas rungtynes grupės etape baigė lygiosiomis.