A lygos 28 turo rungtynėse FK „Žalgiris“ sekmadienį svečiuose susitiks su Marijampolės „Sūduva“. Tai bus paskutinis ketvirtojo rato susitikimas ir po jo paaiškės galutinis komandų išsidėstymas prieš lemiamas penktojo rato kovas.


PADĖTIS. Po 27 turų 58 taškus turintis „Žalgiris“ A lygoje užima pirmą vietą, tačiau antroje pozicijoje žengianti „Sūduva“ po įspūdingos pergalių serijos sumažino atsilikimą nuo lyderių iki 2 taškų. Tai reiškia, kad dar viena pergalė Marijampolės ekipą pakylėtų į pirmą turnyro lentelės poziciją. Tokiu būdų „Sūduva“ įgytų savos aikštės pranašumą prieš paskutines penktojo rato rungtynes, nes būtent 33 ture tarpusavyje susitiks pirmą ir antrą vietas po keturių ratų užėmusios komandos.
 
SANTYKIS. Paskutinį kartą taškus Lietuvos čempionate „Sūduva“ prarado rugpjūčio 8 d., kai Vilniuje lygiosiomis 1:1 sužaidė su „Žalgiriu“. Būtent „Žalgiris“ šį sezoną yra vienintelė A lygos komanda, kurios marijampoliečiai nesugebėjo įveikti. Pirmame rate LFF stadione „Žalgiris“ laimėjo 3:1, antrame – Marijampolėje buvo užfiksuotos nulinės lygiosios, taikiai baigėsi ir trečiasis susitikimas. Dar vienas lygiosiomis paženklintas mūšis įvyko LFF taurės turnyro pusfinalyje. Tada po 120 minučių kovos rezultatas buvo lygus 2:2, bet baudinių serijoje pergalę ir kelialapį į finalą iškovojo žalgiriečiai. Apskritai, paskutinį kartą Marijampolėje „Žalgiris“ krito prieš pusantrų metų, kai A lygos 10 ture „Sūduva“ po Ernesto Veliulio įvarčio laimėjo 1:0. Tiesa, paskutinėse 2016 m. sezono rungtynėse žalgiriečiai gražino skolą ir išvykoje įveikė šeimininkus 3:1.
 
SERIJA. Dar vieną akistatą su „Žalgiriu“ Marijampolės ekipa pasitinka pliekdama iš visų pabūklų. Vien per praėjusią savaitę „Sūduva“ du kartus įveikė „Kauno Žalgirį“ (5:0 ir 5:1), o atkeltose 23 turo rungtynėse antradienį svečiuose 5:0 susitvarkė ir su „Jonavos“ komanda. Nuo rugsėjo 13 dienos A lygoje marijampoliečiai laimėjo aštuonerias rungtynes iš eilės, įmušė 30 įvarčių ir praleido tik 6. Įdomu, kad per pirmas 19 rungtynių A lygoje „Sūduva“ buvo pasižymėjusi tik 32 kartus, o praleidusi 22 įvarčius.
 
SNAIPERIAI. Pergalingos serijos metu net 6 įvarčius pelnė „Sūduvos“ gynėjas Semiras Kerla, po 4 kartus pasižymėjo puolėjai Karolis Laukžemis bei Marijanas Altiparmakovskis. Priešpaskutinėse rungtynėse su „Kauno Žagiriu“ trimis įvarčiais atsižymėjo ir tik rugsėjo pabaigoje komandos gretas papildęs puolėjas iš Kroatijos Josipas Tadičius. Tačiau „Sūduvos“ sėkmingas žaidimas puolime nepriklauso nuo vieno ar dviejų žmonių. Per paskutines aštuonerias rungtynes tiksliais smūgiais atsižymėjo net 13 Marijampolės ekipos futbolininkų, o „Sūduva“ tapo rezultatyviausia lygos komanda (62 įvarčiai per 27 rungtynes).
 
MINTIS. Galingas „Sūduvos“ pasirodymas ketvirtame A lygos rate pakurstė ne tik intrigą, bet ir Marijampolės futbolininkų ambicijas. „Kiekvienos rungtynės prieš „Žalgirį“ yra išskirtinės, nes jie jau ne pirmus metus yra čempionai. Be abejo, norisi atimti iš jų šį titulą ir to sieksime. Mes turime savo sienų pranašumą, manau, ateis daug žmonių mus palaikyti, tad tikrai šiuo metu mes esame favoritai“, – prieš rungtynes su „Žalgiriu“ pareiškė „Sūduvos“ saugas Ovidijus Verbickas.
 
STARTAS. Visos A lygos 28 turo rungtynės prasidės tuo pačiu metu – sekmadienį, 14 val.