Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pirmadienio rytą iškeliavo į Maltą. Prieš kelionę Vilniaus oro uoste rinktinės vyriausias treneris Edgaras Jankauskas bei žaidėjai atsakė į žiniasklaidos klausimus.


Beveik metus be pergalių gyvuojanti Lietuvos rinktinė su Malta žais spalio 5 dieną. Tai bus priešpaskutinės 2018 m. pasaulio čempionato atrankos rungtynės. Po aštuonių turų 5 taškus turintys lietuviai F grupėje užima priešpaskutinę – 5 vietą. Žemiau yra tik taškų neturinti Malta.
 
Pirmose tarpusavio rungtynėse praėjusių metų spalio 11 d. Vilniuje lietuviai varžovus iš Maltos įveikė rezultatu 2:0. Po to Lietuvos rinktinė sužaidė penkerias oficialias rungtynes – ir visas jas pralaimėjo (bendru rezultatu 1:15). Maltos rinktinė po dvikovos Vilniuje kitus penkis mačus pralaimėjo rezultatu 1:12.
 
E.Jankauskas prieš išvyką tikino, kad pasipildyti taškų kraitį varžovų aikštėje nebus paprasta. „Tikrai nelaukiame lengvų rungtynių. Pirmasis mačas Vilniuje nebuvo lengvas, o dabar žaisime išvykoje. Žinome, kad ši komanda, kaip ir kitos, moka ir gali žaisti. Jų pajėgumas dažnai priklauso nuo to, ką jiems galime pasiūlyti, ką galime pastatyti prieš jų žaidimą. Sunku įvertinti jų progresą, kaip jie žais su mumis. Jie nežaidė taip su anglais ar su škotais, kaip su mumis“, – sakė E.Jankauskas.
 
Nuo 2016 m. pradžios nacionalinei rinktinei vadovaujantis futbolo specialistas užsiminė, jog išvykoje ir lygiosios būtų teigiamas rezultatas. „Geriausias rezultatas – pergalė ir geras žaidimas. Bet žinant, kokios būklės yra mūsų futbolas, lygiosios išvykoje taip pat yra teigiamas rezultatas. Deja, bet tokia yra realybė. Be abejo, vyrai nori laimėti, kaip ir kiekvieną kartą. Svarbiausia yra neprarasti entuziazmo po tų pralaimėjimų. Kadangi mūsų rungtynės vyksta kas mėnesį, ar du, čia problemų nebus. Vyrai kiekvieną kartą atvažiavę nori laimėti. Nors pralaimėtos rungtynės palieka neigiamą skonį, tai mus tik stumia į priekį ir noras iškovoti pergalę didėja“, – pridėjo treneris.
 
Paskutinė Lietuvos rinktinės viešnagė Maltoje paliko liūdnus prisiminimus. 2015 m. birželį Igorio Pankratjevo treniruojami mūsų šalies futbolininkai draugiškame susitikime 0:2 nusileido Maltos rinktinei. Tose rungtynėse žaidę Fiodoras Černychas ir Lukas Spalvis šį kartą buvo nusiteikęs kovingai. „Važiuojame žaisti tik dėl pergalės. Žinome Maltos komandą, tai gera rinktinė. Tiek Vilniuje, tiek žaisdama su kitomis rinktinėmis, namuose ji parodė, kad su jais būna vargo. Nemalonu, kai pralaimėjome tokiais rezultatais, bet galbūt jie mus užgrūdins. Tokius rezultatus reikia pamiršti ir gerai, kad mėnuo praėjo greitai. Manau, kad mes šią savaitę reabilituosimės“, – sakė F.Černychas.
 
Antroje rinktinės stovykloje iš eilės dalyvaujantis puolėjas L.Spalvis teigė, kad nelaukia lengvos dvikovos: „Nepasakyčiau, kad Malta yra autsaiderė, dar prieš kelerius metus jiems pralaimėjome 0:2. Manau, kad laukia apylygės rungtynės. Nors mačas nieko nelemia, prie savų žiūrovų jie bus rimtai nusiteikę. O mums svarbiausia, kad tobulintume žaidimą, kurį pakeitėme per paskutines dvejas rungtynes. Psichologine prasme, prieš Maltą būtų svarbu laimėti. Tikiuosi taip ir padarysime“, – dėstė po sunkios traumos atsigavęs L.Spalvis.
 
Iš Vilniaus į Maltą išvyko 14 rinktinės narių, tame tarpe ir FK „Žalgiris“ futbolininkai Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys, Linas Klimavičius ir Darvydas Šernas. Tiesa, L.Klimavičius ir D.Šernas Maltoje galės tik morališkai palaikyti savo komandos draugus, nes artimiausias rungtynes jie praleis dėl viršyto geltonų kortelių limito.
 
Lietuvos ir Maltos rinktinių dvikova vyks ketvirtadienį, 21:45 val. „Ta' Qali“ nacionaliniame stadione.