Lietuvos U-19 (1999 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė pirmadienį susirinko į stovyklą Palangoje ir pradėjo ruoštis spalį vyksiančiam Europos čempionato atrankos turnyrui.


Antano Vingilio vadovaujamos komandos, vasarą laimėjusios Baltijos taurę, kandidatų sąraše yra 24 žaidėjai, iš kurių keturi atstovauja užsienio klubams – vartininkas Titas Krapikas („Sampdoria“) bei saugai Andrius Lučauskas („Sutton United“), Titas Milašius („FCB Escola Varsovia“) ir Paulius Golubickas („Yeovil Town“). Kvietimo į rinktinę sulaukė ir trys FK „Žalgiriui“ priklausantys futbolininkai: vartininkas Pijus Petkevičius, gynėjas Edvinas Morinas ir saugas Artūr Dolžnikovas. Visi jie šį sezoną žaidžia LFF Pirmoje lygoje rungtyniaujančioje „Žalgiris B“ ekipoje.
 
Jau šiandien, rugsėjo 27-ąją, šalies 19-mečių rinktinė Telšiuose žais kontrolines rungtynes su vietos „Džiugo“ komanda. Kovas Europos čempionato atrankoje lietuviai pradės spalio 3 dieną, kai susitiks su Izraelio rinktine. Po trijų dienų Lietuva surems ginklus su turnyro šeimininke Austrija, o spalio 9 dieną grupės varžybas užbaigs dvikova prieš Kosovo komandą.
 
Pagal turnyro reglamentą, pirmąsias dvi vietas grupėje užėmusios ekipos pateks į Elitinio etapo varžybas, kurios vyks 2018 metų pavasarį. Jeigu lietuviams pavyks peržengti abiejų etapų barjerus, jie pateks į pagrindinį Europos U-19 čempionatą.
 
Lietuvos U-19 rinktinės kandidatų sąrašas:
 
Vartininkai:

Kajus Urbietis (NFA)
Pijus Petkevičius (FK „Žalgiris“)
Titas Krapikas (Genujos „Sampdoria“)
 
Gynėjai:

Deividas Raulinaitis (NFA)
Ernestas Mockus (NFA)
Džiugas Raudonius (NFA)
Arnas Paura (NFA)
Tadas Paulikas (Kėdainių „Nevėžis“)
Aleksandras Levšinas (Utenos „Utenis“)
Arnas Borodinas („Trakai“)
Edvinas Morinas (FK „Žalgiris“)
 
Saugai:

Edgaras Utkus (NFA)
Ronaldas Misiūnas („Panevėžys“)
Artūras Dolžnikovas (FK „Žalgiris“)
Domantas Putrius (NFA)
Andrius Lučauskas („Sutton United“)
Matas Vareika (NFA)
Matas Radžiukynas („Švyturys“)
Titas Milašius („FCB Escola Varsovia“)
Matas Ramanauskas (NFA)
Justas Marazas („Trakai“)
Paulius Golubickas („Yeovil Town“, Anglija)
 
Puolėjai:

Domantas Vitkus (NFA)
Jonas Bičkus (Klaipėdos „Koralas“)