FK „Žalgiris“, siekdamas iškovoti septintą Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės titulą iš eilės, turėjo nueiti išties nelengvą kelią, kurio metu net du kartus nugalėtojas sprendėsi baudinių serijoje.

Šešioliktfinalio burtai žalgiriečiams lėmė Pirmoje lygoje sėkmingai rungtyniaujančią Gargždų „Bangą“. Kova nebuvo lengva: 42-ąją minutę Matija Ljujičius precizišku baudos smūgiu išvedė „Žalgirį“ į priekį, tačiau 93-iąją minutę Mantui Gudauskui pavyko išlyginti rezultatą, kai jam pačiam nepavyko realizuoti baudinio. Nepaaiškėjus nugalėtojui per papildomą laiką, komandos grūmėsi baudinių serijoje, kurią rezultatu 3:1 laimėjo žalgiriečiai.

Aštuntfinalyje vilniečiai vienintelį kartą buvo šeimininkai – tą kartą jie susigrūmė su Klaipėdos „Atlantu“, kurį dramatišku būdu pusfinalyje eliminavo 2016 metais. Dvikova taip pat buvo nelengva: pergalę lėmė gražus Elivelto reidas ir įvartis 30-ąją susitikimo minutę.

Ketvirtfinalio burtai lėmė, jog po itin ilgos pertraukos „Žalgiris“ oficialiame mače kovos su kita sostinės komanda – „Paneriu“. Vieni iš II lygos Pietų zonos lyderių pirmame kėlinyje praleido vos vieną įvartį, tačiau po pertraukos žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą, sutriuškindami varžovus 8:0. Tose rungtynėse debiutinius įvarčius šalies čempionų klube pelnė Karolis Uzėla bei Ernestas Stočkūnas.

LFF taurės pusfinalis, kuriame vilniečiai išvykoje kovėsi su Martijampolės „Sūduva“, neturėjo palikti abejingų. 14-ąją minutę Karolis Chvedukas išvedė šeimininkus į priekį, o žalgiriečiai, po Pauliaus Janušausko pašalinimo nuo 44-osios minutės turėję vieno žaidėjo persvarą, rezultatą išlyginti sugebėjo tik trečią pridėtą laiko minutę, kai kamuolys po Egidijaus Vaitkūno smūgio bei rikošeto atsidūrė vartų tinkle. 94-ąją minutę Liviu Antalis pelnė antrą vilniečių įvartį, tačiau susikurtų puikių progų neišnaudoję čempionai 121-ąją minutę buvo nubausti Algio Jankausko. Baudinių serijoje svečiai pademonstravo šaltesnius nervus, realizavę visus smūgius nuo 11 metrų atžymos.

LFF taurės finalas tarp „Žalgirio“ ir Kauno „Stumbro“ įvyks jau šiandien, rugsėjo 24-ąją dieną. Mačo Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione pradžia – 16 val.