Pasibaigus rinktinių pertraukai, A lygos komandos tęs kovą stipriausiame šalies čempionate. Pateikiame tris didžiausias interneto portalo alyga.lt parinktas 24-ojo turo intrigas.


Ar Marijampolės „Sūduva“ pakartos LFF taurės ketvirtfinalio sėkmę?

Po daugiau nei mėnesio į A lygos kovas sugrįžusi „Sūduva“ praleido keturis čempionato turus dėl dalyvavimo Europos taurės rungtynėse, todėl iki IV rato pabaigos šios komandos laukia įtemptas maratonas, kurį pradės dviem iš eilės susitikimais su vicečempionais „Trakais“. Būtent šios dvi komandos susitikimo LFF taurės varžybose. Tąsyk suvalkiečiai riteriams daug šansų nepaliko, nugalėdami net 4:1.

Pertrauką A lygoje „Sūduva“ išnaudojo poilsiui, o po to sužaidė taurės pusfinalį, kuriame, žaisdami mažumoje, sugebėjo išlyginti rezultatą akistatoje su čempionu Vilniaus „Žalgiriu“ ir jam nusileido tik po baudinių serijos. Suvalkiečiai šiuo metu žaidžia bene geriausią savo futbolą per keletą paskutinių sezonų ir neverta tikėtis, kad skaudus kluptelėjimas išmuš Marijampolės futbolininkus iš vėžių.

Tuo tarpu „Trakai“ sužaidė tik pramogines rungtynes su savo antrąja komanda. Kaip šiame ture atrodys riteriai prognozuoti sunku. Juolab, kad komanda tebesprendžia Maksimo Maksimovo, be klubo leidimo išvykusio į Makedoniją, sagą. Šio puolėjo netektis vicečempionams – didžiulis nuostolis, tačiau tai, kad komanda geba žaisti ir pasiekti reikiamus rezultatus ir be dalies savo lyderių, iliustruoja vasaros rezultatai.

Laimėjusi komanda sustiprintų savo šansus iškovoti sidabrą, tuo tarpu „Trakai“ dar nėra palaidoję vilčių iškovoti titulą. Jų nėra praradusi ir „Sūduva“, nes pirmaujančioms čempionate komandoms tarpusavyje susitikti teks dar ne vieną sykį.

Ar „Kauno Žalgiris“ ir trečią sykį atims taškus iš čempiono?

Dvi išvykos į Kauną žaisti prieš turnyro lentelės dugne esantį varžovą „Žalgiriui“ atnešė vos vieną tašką iš šešių galimų. „Kauno Žalgiris“ yra viena iš dviejų komandų, šiame sezone jau įveikusių čempioną. Vasarą sustygavę žaidimą, kauniečiai ne tik ėmė rinkti taškus, bet ir susigražino šansus tęsti kovą dėl išlikimo lygoje. Nuo laipteliu aukščiau esančios „Jonavos“ juos skiria 5 taškai, turint vienas rungtynes atsargoje. Tiesa, tvarkaraštis nėra labai palankus – laukia keturi mačai prieš pirmaujančias komandas, tačiau „Kauno Žalgiris“ šiemet jau įrodė, kad gali viską.

Čempionato lyderis į šias rungtynes vyks puikios nuotaikos po iškovoto bilieto į taurės finalą ir bus kupinas noro atsirevanšuoti už nesėkmes Kaune. Pergalė „Žalgiriui“ yra reikalinga, nes prieš rinktinių pertrauką patekus į lygiųjų ruožą, turėta labai saugi persvara turnyro lentelėje ištirpo, o už nugaros pasigirdo ir artėjančių „Trakų“ žingsniai. Nors klubo gerbėjai neabejoja savo komandos sėkme čempionate, aukso medalius matuotis dar ankstoka ir privaloma rinkti pergales. Jos be kovos varžovas iš Kauno tikrai neatiduos.

Išlaikys ketvirtą vietą Klaipėdos „Atlantas“?

Jei buvo komanda, ypatingai laukusi pertraukos čempionate, tai – „Atlantas“. Didžiulė duobė sezono viduryje ne tik pašalino uostamiesčio komandą iš pretendentų į medalius, tačiau ir sukėlė grėsmę netekti ir ketvirtosios vietos. Pergalė prieš Kauno „Stumbrą“ buvo labai laukta, tačiau vėliau kelionė į Vilnių ir pralaimėjimas riteriams parodė, kad kalbėti apie lipimą iš duobės anksti. Pertraukos metu klaipėdiečiai aktyviai derino žaidimą, sužaidė dvejas draugiškas rungtynes, iškovodama lygiąsias Baltarusijoje ir įveikdama U-19 rinktinę namuose.

Į ketvertuką nusitaikęs Utenos „Utenis“ iš visų jėgų stengsis pagerinti tarpusavio rungtynių rezultatą, kuris gali turėti įtakos galutinėje komandų rikiuotėje. Jis šiuo metu palankus sykį laimėjusiam „Atlantui“. Dar dusyk mačai baigėsi lygiosiomis. Todėl galima neabejoti, kad emocijų šioje akistatoje tikrai netrūks. Žinoma, jų netrūksta visuose atsinaujinusio „Utenio“ mačuose –  trejose paskutinėse rungtynėse dusyk arbitrui teko iš aikštės šalinti uteniškių žaidėjus, sykį į tribūnas buvo pasiųstas ir varžovų treneris. Temperamento iš Aukštaitijos komandos legionierių atimti negalima, bet jis – tik papildomas prieskonis mūšyje dėl ketvirtosios vietos.

2017 m. A lygos XXIV turas

Rugsėjo 13 d. 17.00 „Jonava“ – „Stumbras“ (Jonavos miesto stadionas)

Rugsėjo 13 d. 18.00 „Sūduva“ – „Trakai“ (ARVI arena)

Rugsėjo 14 d. 18.00 „Atlantas“ – „Utenis“ (Klaipėdos centrinis stadionas)

Rugsėjo 14 d. 20.00 „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“ (LFF stadionas)
 
 www.alyga.lt