Rugsėjo 8–10 dienomis sostinės Senvagės ir LFF stadionuose praūžė tradicinis futbolo akademijos „Žalgirietis“ organizuojamas „Vilnius CUP 2017“ turnyras, kuriame dalyvavo beveik pusė šimto komandų iš keleto šalių.


LFF stadione vyko trijų amžiaus grupių – 2007, 2008 ir 2009 metų – turnyrai, o Senvagės gimnazijos aikštėje varžėsi 2005 bei 2006 metų gimimo vaikų komandos. Turnyras praėjo be nesklandumų, jame netrūko emocijų pliūpsnių, be to, jaunuosius futbolininkus palepino malonus rudeniškas oras.

„Turnyras įvykdytas sėkmingai, tiesa, buvo ir traumų, tad teko kviesti greitąją pagalbą. Buvo tiek džiaugsmo, tiek nevilties ašarų. Nors įvarčiai puošia futbolą, tačiau tos emocijos, kurias matėme rungtynėse mažiausiųjų grupėje, tikrai negali palikti abejingų. Tai skyrėsi nuo vyrų futbolo ir tos vaikiškos emocijos užvedė visus. Turnyre buvo renkami geriausi žaidėjai, vaikai gavo prizus, o tėvai liko labai patenkinti sąlygomis – stadionais, nakvynėmis ir maitinimu. Visi kitais metais pažadėjo grįžti“, – įspūdžiais iš „Vilnius CUP 2017“ turnyro dalinosi FA „Žalgirietis“ direktorius Žydrūnas Grudzinskas.

„Žalgiriečio“ komandos turnyre iškovojo medalius trijose amžiaus grupėse. 2008 metų turnyrą laimėjo naujai paskirto trenerio Ervino Snitko treniruojami jaunieji žalgiriečiai, finale po baudinių serijos įveikė Suvalkų „Wigry“ klubo jaunuosius futbolininkus. Savo ruožtu 2006 metų gimimo žaliai baltų komanda su treneriu Liutauru Mažeika priešakyje liko antra, tik po baudinių serijos nusileidama Balstogės MOSP „Jagiellonia“ ekipai, o 2005 metų komanda, treniruojama Dainiaus Greviškio, taip pat užėmė antrą poziciją.

2005 metų turnyrą laimėjo sostinės atstovai – VFM pirma komanda, tarp 2009 metais gimusių geriausiais tapo „Liepaja“ klubo berniukai, o 2007 metų turnyre triumfavo Plocko „Wisla“ jaunieji futbolininkai – pora iš jų Ž.Grudzinskui paliko labai gerą įspūdį: „Kiek teko stebėti jų žaidimą, galbūt viena ar kita Lietuvos ekipa jiems ir prilygo. Neretai girdžiu tėvus sakant, kad jų atžala taps būsimuoju Ronaldo arba Messi, arba žais Europoje. Įdomu tai, kad „Wisla“ nepatenka į Lenkijos bendraamžių turnyrų finalus, o toje komandoje žaidė 2–3 berniukai, kokių Lietuvoje reikėtų gerai paieškoti. Galime tik įsivaizduoti tą futbolo rinką ir konkurenciją, į kurią su laiku mūsų jaunuoliai turės patekti ir išsikovoti vietą po saule. Tai labai sudėtingas procesas, tačiau to reikia siekti“.

Be jaunųjų futbolininkų taip pat įvertinimo sulaukė ir palaikymo grupės, tarp kurių labiausiai išsiskyrė jaunuosius „Liepaja“ ir „Galaktikos“ ekipų futbolininkus atlydėję tėvai.

„Tėvai tribūnose sukūrė puikią atmosferą ir šauniai palaikė vaikus. Pasinaudodamas proga, noriu padėkoti VŠĮ Futbolo aljansas už pagalbą organizuojant turnyrą, taip pat FK „Žalgiriui“ ir SPORTLAND už suteiktus prizus, LFF ir Senvagės gimnazijai už sąlygas rungtyniauti geromis sąlygomis bei LFTA už paskirtus teisėjus“, – rėmėjams padėką reiškė Ž.Grudzinskas.