Marijampolės „Arvi“ arenoje susirinkę sirgaliai jau rengėsi triumfui – skambiai „Sūduvos“ pergalei Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalyje, tačiau FK „Žalgirio“ kapitonas Egidijus Vaitkūnas pačioje pagrindinio laiko pabaigoje sugebėjo išlaviruoti jau beveik į dugną nugarmėjusį savo komandos laivą.


Trečią pridėto laiko minutę karštligiškai išlyginamojo įvarčio siekusiems žalgiriečiams nusišypsojo sėkmė: po Liviu Antalio perdavimo E.Vaitkūnas pasiryžo smūgiuoti vienu lietimu, o kamuolys, savo kelyje lietęs „Sūduvos“ atstovo Povilo Leimono koją, įskriejo į vartus. Emocinį pranašumą ir po Pauliaus Janušausko pašalinimo 44-ąją minutę kiekybinę persvarą turėję vilniečiai papildomo laiko metu po L.Antalio įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau vėliau neišnaudojo kelių nuostabių progų ir buvo nubausti buvusio žalgiriečio Algio Jankausko, kuris 121-ąją minutę išlygino rezultatą bei privertė varžovus aiškintis santykius baudinių serijoje.

Pirmojo „Žalgirio“ įvarčio autorius negailėjo pagyrų savo komandai ir tuo pačiu įvertino solidų marijampoliečių žaidimą gynyboje: „Sūduva“, kaip visada, labai kompaktiškai ginasi, jų linijoje daug gynėjų, visi susispaudę ir sunku tą gynybą įveikti. Labai didžiuojuosi komanda, kad tai padarėme, pralaužėme ledus ir įmušėme įvarčius. Apmaudžiausia, kad rungtynių pabaigoje praleidome įvartį, galėjome viską ir anksčiau išspręsti. Šaunu, kad parodėme charakterį ir kovojome iki galo“.

E.Vaitkūnas šį sezoną dar nebuvo pelnęs įvarčio, tačiau susiklosčiusios aplinkybės LFF taurės pusfinalyje tapo tinkamiausia proga pralaužti ledus. Ne itin dažnai kamuolį į varžovų vartus siunčiantis vilnietis savo tikslų smūgį, išgelbėjusį „Žalgirį“ nuo suklupimo pusfinalyje, skyrė šeimai ir traumą besigydančiam Sauliui Mikoliūnui, kuris palaikė komandą Marijampolėje ir kartu su ja džiaugėsi.„Nesu įmušęs daug įvarčių. Visi jie man yra įsimintini, tad šio dalyko nesureikšminu. Svarbiausia, kad nugalėjome ir patekome į finalą. Įvartį skirčiau mamai ir tėčiui, kurie visada mane palaiko, taip pat ir Sauliui Mikoliūnui, sveikstančiam po sunkios traumos – noriu, kad jis kuo greičiau pasveiktų“, – teigė 29-erių metų futbolininkas.

„Žalgiriui“ tai buvo jau antra baudinių serija šių metų LFF taurės turnyre – pirmoji įvyko šešioliktfinalio akistatoje su atkakliai besipriešinusia Gargždų „Banga“. E.Vaitkūnas tą kartą ryžosi stoti prie 11 metrų atžymos, tačiau šį kartą to nedarė, nes juto raumens skausmus: „Rungtynių pabaigoje pasijautė nuovargis ir galiniame raumenyje pradėjau jausti skausmus. Pasisaugojau, nes nenorėjau, kad smūgiuojant sutrauktų koją. Akivaizdu, kad tai komandai išėjo į naudą.“