Lietuvos futbolo rinktinė pirmadienį žaidė antrąsias šį mėnesį pasaulio čempionato F grupės atrankos rungtynes ir turėjo pripažinti galingai puolime žaidusios Slovėnijos komandos pranašumą 0:4. Tai buvo jau penktas iš eilės nacionalinės rinktinės pralaimėjimas atrankos ciklo varžybose.


Startinėje lietuvių sudėtyje nuo rungtynių su Škotija įvyko du pasikeitimai – gynybos linijoje Georgą Freidgeimą pakeitė Linas Klimavičius, o po diskvalifikacijos sugrįžęs Nerijus Valskis užėmė Artūro Žulpos vietą vienuoliktuke. Tokiu būdu susitikimą pradėjo visi keturi į rinktinę pakviesti žalgiriečiai – L.Klimavičius, Mantas Kuklys, Darvydas Šernas bei Egidijus Vaitkūnas.

Deje, žalgiriečių desantui nepavyko išgelbėti rinktinės nuo sutriuškinimo. Rungtynių pradžioje daugiau veiksmo vyko Lietuvos aikštės pusėje ir Ernestas Šetkus kelis kartus turėjo sulaikyti pavojingus perdavimus iš krašto. 17 minutę pirmą rimtą progą įmušti turėjo slovėnai. Po perdavimo iš krašto Josipas Iličičius smūgiavo niekieno netrukdomas baudos aikštelėje, bet prašovė virš vartų.

24 minutę į lietuvių vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kai L.Klimavičius prasižengė prieš varžovą baudos aikštelėje. Prie kamuolio stojęs J.Iličičius suklaidino E.Šetkų ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą. Per pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinei sukurti pavojingų šansų prie varžovų vartų nepavyko, o į rūbines komandos išsiskirstė rezultatui degant švieslentėje 1:0.

60 minutę į Lietuvos vartus buvo skirtas antras vienuolikos metrų baudinys po to, kai E.Šetkus varžovų kontratakoje pargriovė oponentą. J.Iličičius dar kartą stojo realizuoti smūgio ir vėl tai padarė užtikrintai. Po kelių minučių Edgaras Jankauskas nusprendė įlieti šviežio kraujo į žaidimą ir į aikštę įleido Luką Spalvį, kuris pakeitė N.Valskį ir tai leido mūsų komandai būti šiek tiek lankstesnei puolime.

68 minutę realiausią progą įmušti turėjo Fiodoras Černychas. Po L.Spalvio laimėtos oro dvikovos rinktinės kapitonas įsiveržė į baudos aikštelės kraštą ir bandė pasiųsti kamuolį į dešinį vartų kampą, bet Janas Oblakas atrėmė F.Černycho šūvį. Po minutės L.Spalvis kampinio situacijoje galva smūgiavo į dešinį vartų kampą, bet vartininkas sugavo kamuolį.

Lietuvai visgi nepavyko surasti priešnuodžių varžovų gynybai, o 82 minutę Slovėnija pelnė trečią įvartį rungtynėse. Po gražios kombinacijas Benjaminas Verbičius įsiveržė į baudos aikštelę bei perkėlė kamuolį per E.Šetkų į vartus. Tiksint paskutinėms minutėms, slovėnai užtvirtino savo pergalę ketvirtu įvarčiu, kai Valteris Birsa atliko slalomą tarp Lietuvos gynėjų ir pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Po nesėkmingų rungtynių žalgirietis L.Klimavičius apgailestavo dėl tokio rezultato ir abejojo, ar teisėjas turėjo skirti 11 metrų baudinį pirmame kėlinyje: „Labai skaudus pralaimėjimas psichologiškai. Atidavėme tikrai visas jėgas, nors iš šono galbūt atrodė kitaip. Nuoširdžiai pasakysiu, kad visi stengėmės. Blogos rungtynės, rezultatas neigiamas. Abejočiau dėl pirmo 11 metrų baudinio. Nežinau, kaip ten atrodė iš vaizdo kamerų, bet, manau, pirmo baudinio nebuvo, o antro tiksliai nemačiau. Tie baudiniai – beveik įvartis, jie išmuša iš vėžių, tokia realybė. Slovėnai buvo viena koja greitesni, o rungtynių pabaigoje gal net dviem. Visi pavargome ir dėl to praleidome dar du įvarčius.“

Kitas rungtynes atrankos į 2018 m. pasaulio čempionatą varžybose lietuviai žais spalio 5 d. svečiuose su F grupėje paskutinę vietą užimančia ir taškų neturinčia Matos rinktine.

Rungtynių statistika:

Slovėnija – Lietuva 4:0 (1:0)


Liublianos „Stožice“ stadionas

Teisėjas – István Kovács

Įvarčiai: 25 min. J.Iličičius (11 m), 61 min. J.Iličičius (11 m), 82 min. B.Verbičius, 90 min. V.Birsa.

Įspėti: 24 min. Linas Klimavičius (Lietuva), 26 min. Vykintas Slivka (Lietuva), 42 min. Boštjanas Cesaras (Slovėnija), 51 min. Darvydas Šernas (Lietuva), 59 min. Benjaminas Verbičius (Slovėnija), 84 min. Egidijus Vaitkūnas (Lietuva).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Valdemaras Borovskis, Tadas Kijanskas (79 min. Edvinas Girdvainis), Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Darvydas Šernas (80 min. Ovidijus Verbickas), Nerijus Valskis (65 min. Lukas Spalvis).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Markas Beneta, Georgas Freidgeimas, Modestas Vorobjovas, Vaidotas Šilėnas, Artūras Žulpa, Mindaugas Grigaravičius, Deivydas Matulevičius.