LFF Pirmos lygos 21 turo rungtynėse puikią pergalę iškovojo „Žalgiris B“ komanda. Ketvirtadienį Senvagės gimnazijos aikštėje jaunieji žalgiriečiai 4:0 (2:0) įveikė „Vilniaus Vyčio“ ekipą ir nutraukė ketverias rungtynes trukusią nesėkmių seriją.

Dviejų sostinės ekipų derbis prasidėjo „Vilniaus Vyčio“ pozicinėmis atakomis. Algimanto Liubinsko treniruojamos komandos žaidimui dirigavo buvęs „Žalgirio“ futbolininkas Arminas Vaskela, atakos smaigalyje savo šanso laukė kitas buvęs žalgirietis Nikolajus Misiukas. Tačiau „Žalgirio“ dubleriai kovingai grūmėsi su vyresniais ir daugiau patirties turinčiais varžovais ir neleido jiems primesti savo žaidimo sąlygų. Atlaikę pirmą varžovų antpuolių bangą, žalgiriečiai ir patys surengė kelias pavojingas atakas.

Pavojingiausiu žalgiriečių ginklu tapo kontratakos. Būtent po jų pirmame kėlinyje ir buvo įmušti abu įvarčiai. 17-metis Dominyk Kodz pasinaudojo tiksliais komandos draugų perdavimais ir 31 bei 39 minutėmis įsiveržęs į „Vilniaus Vyčio“ baudos aikštelę nuginklavo dar praėjusiame sezone „Žalgirio“ dublerių komandos vartus gynusį Karolį Čirbą.

Antro kėlinio pradžioje A.Liubinskas į aikštę išleido rezultatyviausią praėjusio sezono Pirmos lygos futbolininką Artūrą Skuratovičių, bet kamuolį iš vartų tinklo turėjo traukti „Vilniaus Vyčio“ vartininkas. 48 min. po perdavimo nuo kampinio gairelės neatremiamu smūgiu galva pasižymėjo „Žalgiris B“ saugas Jonas Skinderis. Antroje rungtynių dalyje žaidimo braižas nesikeitė. „Vilniaus Vyčio“ futbolininkai mėgino pramušti žalgiriečių gynybines užtvaras, savo tikslo dažniausiai siekė siųsdami kamuolį į baudos aikštelę, bet jų pastangos buvo nevaisingos.

Savo ruožtu, „Žalgiris B“ komandos vyriausias treneris Vaidas Sabaliauskas antro kėlinio viduryje į kovą metė saugą Ernestą Stočkūną. Dešiniame krašte žaidęs 19-metis futbolininkas savo reidais pridarė problemų varžovams, o po jo aštrių perdavimų „Vilniaus Vyčio“ baudos aikštelėje kildavo įtampa. Tiesa, komandos draugams pavyko išnaudoti tik vieną progą – 64 min. tiksliu smūgiu trečią savo įvartį pelnė D.Kodz, o „Žalgiris B“ iškovojo užtikrintą pergalę.

Paskutinį kartą pergale jaunieji žalgiriečiai džiaugėsi liepos 9 d., kai Pakruojyje 4:0 įveikė vietos futbolininkus. Tačiau antroje pirmenybių dalyje „Žalgiris B“ patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės, o paskutines dvejas rungtynes pralaimėjo bendru rezultatu 1:10. Po šių rungtynių 14 taškų savo sąskaitoje turintis „Žalgiris B“ Pirmoje lygoje užima 14 vietą, o 32 taškus turintis „Vilniaus Vytis“ žengia 6-oje pozicijoje.

Kitas rungtynes „Žalgiris B“ žais rugpjūčio 25 d. Žalgiriečiai savo aikštėje priims Telšių „Džiugo“ futbolininkus. Pirmoji komandų akistata 7 ture baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.

STATISTIKA

FK „Žalgiris B“ – „Vilniaus Vytis“ 4:0 (2:0). Įvarčiai: 31, 39 ir 64 min. Dominyk Kodz, 48 min. Jonas Skinderis.
Įspėjimai: 34 min. J.Skinderis; 22 min. L.Valvonis.

„Žalgiris B“: A.Mickevičius, G.Chruščiovas, A.Čivilis, P.Jorgensen (73 min. A.Masiulionis), A.Lukša, K.Uzėla, J.Skinderis, A.Dolžnikov (68 min. D.Naumovas), D.Kodz (84 min. D.Guleckij), E.Morinas (62 min. E.Stočkūnas), O.Čipkus (76 min. S.Vasiljevas). Atsargoje: P.Petkevičius, D.Linauskas.