Lietuvos čempionato lyderių akistata buvo kaip reta atkakli bei permaininga – 21-ojo A lygos turo mače FK „Žalgiris“ kartą pirmavo, sykį atsiliko ir kovingame mače su „Trakais“ sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1).

Šias rungtynes dėl diskvalifikacijos turėjo praleisti Egidijus Vaitkūnas, tad starto sudėtyje kairiojo gynėjo pozicijoje pasirodė Diego Oyarzunas, o Donovanas Slijngardas buvo pastumtas į dešinį kraštą. Po pertraukėlės A lygos dvikovą nuo pradžios pradėjo saugas Vytautas Lukša.

Pirmoje mačo pusėje „Trakų“ gynėjams daug galvos skausmo kėlė Serge‘o Nyuiadzi ir Darvydo Šerno duetas. 12-ąją minutę legionierius iš Prancūzijos atitrūko nuo Vaidoto Šilėno bei perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur D.Šernas galingu smūgiu pažeme nuginklavo Igną Plūką. Po įmušto įvarčio „Pietų-IV“ aistruoliai tribūnoje paleido dūminį užtaisą, po kurio žali dūmai apgaubė aikštę – dėl to teisėjui teko minutei sustabdyti rungtynes.

Visgi pranašumu „Žalgiris“ ilgai nesidžiaugė: 20-ąją minutę D.Slijngardas baudos aikštelėje prasižengė prieš Aleksandrą Byčenoką, o teisėjo skirtą baudinį užtikrintai realizavo „Trakų“ gynėjas Arūnas Klimavičius.

Netrukus dar kartą S.Nyuiadzi baudos aikštelėje surado D.Šerną, kuris apsisuko ir pavojingai smūgiavo kaire koja, tačiau I.Plūkas sugebėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos. Kiek vėliau rezultatyviausias A lygos žaidėjas asistavo komandos draugui, bet legionierius kaire koja mušė pro šalį. Savo ruožtu varžovai atsakė tolimu ir pavojingu A.Byčenoko smūgiu.

Antrojo kėlinio pradžioje LFF stadione kaip reikiant siautėjo audra, o per pliaupiantį lietų žiūrovai gana sunkiai įžiūrėjo įvykius aikštėje. Žaidimas tapo atviras, tad kamuolys retai užsilaikydavo aikštės viduryje.

58-ąją minutę „Trakai“ antrą sykį šiame mače sulaukė progos smūgiuoti nuo 11 metrų atžymos, kai taisykles baudos aikštelėje pažeidė Armantas Vitkauskas. Varžovų gynėjas A.Klimavičius dar kartą suklaidino žalgirietį, tiksliu smūgiu išvesdamas savo komandą į priekį.

Vis dėlto vos po trijų minučių „Žalgiris“ atstatė pusiausvyrą. Siautėjant lietui, „Trakų“ baudos aikštelėje kilo sumaištis, kurioje kamuolys atšoko nuo Elivelto į įskriejo į vartus. Tokiu būdu brazilas pelnė 10-ąjį įvartį šiame A lygos sezone.

Per likusį pusvalandį aikštėje ir toliau virė nuožmi kova, tad rungtynėms teisėjavusiam Gediminui Mažeikai teko vieną po kitos rodyti geltonas korteles. Komandos keitėsi atakomis, o 84-ąją minutę standartinės padėties metu nuo varžovo atitrūko Linas Klimavičius, tačiau iš sudėtingos padėties smūgiavo virš vartų.

Rungtynių statistika:

„Trakai“ 2:2 (1:1) FK „Žalgiris“

Įvarčiai: 20 min. ir 58 min. A.Klimavičius (11 metrų baudiniais); 12 min. D.Šernas, 61 min. Elivelto

Geltonos kortelės: 25 min. V.Šilėnas, 40 min. V.Borovskis, 63 min. M.Vorobjovas, 64 min. P.Krukas; 32 min. S.Nyuiadzi, 41 min. D.Oyarzunas, 65 min. S.Blagojevičius, 67 min. M.Mbodjis, 70 min. L.Klimavičius

„Trakai“: I.Plūkas, V.Šilėnas, A.Klimavičius, P.Krukas, V.Borovskis, M.Vorobjovas, M.Šyška, A.Byčenokas, D.Česnauskis (58 min. J.Marazas), O.Dorley, M.Maksimovas.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Oyarzunas, M.Mbodjis, L.Klimavičius, D.Slijngardas, S.Blagojevičius, M.Kuklys, Elivelto (85 min. B.Atajičius), S.Nyuiadzi (60 min. L.Antalis), V.Lukša (77 min. M.Ljujičius), D.Šernas.