UEFA Europos lygos lemiamo atrankos varžybų etapo kovoms besirengianti Marijampolės „Sūduva“ įrodė, kad yra kietas riešutėlis. Trečiadienį A lygos 20 turo rungtynėse su „Sūduvos“ komanda „Žalgiris“ po Manto Kuklio įvarčio pirmavo, bet svečiai iš Marijampolės po tikslaus buvusio žalgiriečio Semiro Kerlos smūgio galva išplėšė lygiąsias.


„Visi – tiek žaidėjai, tiek ir treneriai, esame labai nusivylę rezultatu. Padarėme gynyboje vienintelę klaidą, o priešininkas ją išnaudojo. Mes sėkmingai apsigynėme nuo jų kampinio, kamuolys paliko baudos aikštelę, bet man sunku suprasti, kaip mes leidome varžovui atlikti dar vieną perdavimą, kuris baigėsi įvarčiu. Analizuosime šį momentą, bet faktas, kad mums labai apmaudu“, – po rungtynių konstatavo „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Dambrauskas.
 
 
Atkakliose ir kietose rungtynėse iniciatyva priklausė „Žalgirio“ futbolininkams, tačiau galingas gynybines užtvaras suformavusi „Sūduvos“ ekipa gana sėkmingai gynėsi nuo šeimininkų atakų. Vis dėlto, antro kėlinio pradžioje Elivelto suklaidino kelis varžovus, įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį Darvydui Šernui. Būtent po pastarojo smūgio rungtynių arbitras Manfredas Lukjančukas užfiksavo „Sūduvos“ futbolininko Mariaus Činiko žaidimą ranka. Prie 11 metrų žymos stojęs Mantas Kuklys išvedė savo komandą į priekį. Vis tik, išsaugoti persvaros žalgiriečiams nepavyko. 79 min. Povilas Leimonas iš dešinio krašto atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten be priežiūros paliktas S.Kerla galva pasiuntė kamuolį į Armanto Vitkausko ginamus vartus.
 
Pasak V.Dambrausko, jo komanda buvo tinkamai pasirengusi ir neutralizavo pagrindinį „Sūduvos“ ginklą – jų standartines situacijas, bet pergalei to neužteko. „Manau, kad buvome gerai pasirengę „Sūduvos“ standartinėms situacijoms, neleidome jiems atlikti nė vieno tiesioginio smūgio po standarto, buvo gal tik vienas pakartotinis bandymas. Mes stengėmės žaisti, kontroliuoti žaidimą ir palikti „Sūduvą“ be kamuolio, kad ji negalėtų užsidirbti tų standartinių situacijų. O „Sūduva“ stengėsi žaisti ne tam, kad įmuštų įvartį, o tam, kad tuos standartus susikurtų, – samprotavo V.Dambrauskas. – Kita vertus, negali jų smerkti, nes komandoje suburti tokie žaidėjai, kurie baudos aikštelėje yra labai pavojingi ir gali sukurti problemų visiems varžovams. Bet šiose rungtynėse mano komanda puikiai tvarkėsi su „Sūduvos“ aukštaūgiais futbolininkais ir aš savo žaidėjams dėl to priekaištų neturiu.“
 
Priekaištų savo komandai neturėjo ir „Sūduvos“ vyriausias treneris Vladimiras Čeburinas. „Buvo neblogos rungtynės. Pasirinkome žaidimą antru numeriu, gerai gynėmės, tam tikrais momentais neblogai kontratakavome. Pirmas kėlinys buvo paženklintas emocijomis, susidūrimais, bet tai normalu, nes abi komandos norėjo laimėti. Antro kėlinio pradžioje teisėjas paskyrė baudinį į mūsų vartus. Aš jo sprendimo nekomentuosiu, tiesiog po praleisto įvarčio žaidimas šiek tiek pasikeitė. „Žalgiris“ norėjo išsaugoti jiems palankų rezultatą, jų atakos tapo lėtesnės, o mes tuo pasinaudojome ir įmušėme savo įvartį. Rungtynės buvo tikrai rimtos, kovingos, bet ne grubios. O lygus šio susitikimo rezultatas, manau, dėsningas“, – konstatavo V.Čeburinas.
 
46 taškus po 20 rungtynių surinkęs „Žalgiris“ ir toliau užtikrintai pirmauja A lygoje. 32 taškus (po 19 rungtynių) turinti „Sūduva“ žengia trečioje vietoje. Marijampolės ekipa jau 5 taškais atsilieka nuo antroje pozicijoje esančių „Trakų“ komandos. Pastaroji trečiadienį svečiuose 2:1 palaužė „Kauno Žalgirį“ ir savo sąskaitoje turi 37 taškus.
 
Būtent artimiausiose A lygos rungtynėse „Žalgiris“ ir susitiks su „Trakais“. Ši čempionato lyderių akistata įvyks šeštadienį, 19 val. LFF stadione.  Kalbėdamas apie būsimą dvikovą, V.Dambrauskas atkreipė dėmesį, kad „Trakai“ šiuo metu demonstruoja aukšto lygio futbolą. „Turime labai pasirengti šiam mačui. „Trakai“ yra kupini pasitikėjimo. Jie gerai pasirodė Europos lygos varžybose, A lygoje jau tris mėnesius žengia be pralaimėjimų, paskutiniu metu stabiliai renkasi taškus ir mažina mus skiriančią distanciją. Manau, kad šeštadienį bus aukšto lygio futbolas, norėtųsi, kad ir mes sužaistume geras rungtynes“, – teigė „Žalgirio“ strategas.
 
Savo ruožtu, „Sūduva“ savaitgalį ilsėsis ir ruošis UEFA Europos lygos ketvirtojo atrankos etapo rungtynėms su Razgrado „Ludogorets“ ekipa. „Apie „Ludogorets“ mes dar negalvojome, žaidėme su „Žalgiriu“ ir ruošėmės tik akistatai su čempionu. Bet dabar jau pradėsime analizuoti ir būsimus varžovus Europos lygos atrankos varžybose. Ten tikrai bus aukšto lygio futbolas, tikra šventė kiekvienam futbolininkui. Be abejo, pasiteirausiu ir „Žalgirio“ vyriausio trenerio Valdo Dambrausko nuomonės. Jis juk irgi ruošėsi, analizavo bulgarus, tad bus labai įdomu išgirsti jo nuomonę apie varžovus, jų žaidimą“, – po rungtynių su „Žalgiriu“ teigė „Sūduvos“ strategas V.Čeburinas.
 
„Su „Sūduvos“ treneriu palaikau gerus santykius, bendravimas vyksta nuolat, ne tik prieš rungtynes Europos lygoje. Be abejo, pasikalbėsime ir šį kartą, jei reikės mano patarimų, pasidalinsiu informacija ir apie „Ludogorets“ ekipą“, – pažadėjo V.Dambrauskas.