Pirmose UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse Razgrado „Ludogorets“ ekipą įveikę „Žalgirio“ futbolininkai pradžiugino Lietuvos futbolo mėgėjus ir įpūtė dar karštesnę tikėjimo sėkminga akistatos su Bulgarijos čempionais baigtimi liepsną. Tačiau patys futbolininkai ir treneriai euforijai nepasidavė.


Po dvikovos „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Dambrauskas persirengimo kambaryje perspėjo žaidėjus, kad švęsti dar anksti. „Nesakau, kad neturime džiaugtis pergale. Tačiau neturime pasiduoti emocijoms. Kol kas sužaidėme tik du kėlinius iš keturių. Liko dar du – ir jie bus dešimt kartų sunkesni. Razgrade mūsų laukia pragaras. Bet dabar mes jau žinome, kaip sunku antrose rungtynėse pasiekti reikalingą rezultatą. Turime ir svečiuose žaisti kaip nugalėtojai. O tam reikia dar daugiau energijos, noro ir užsivedimo. Tad šį kartą mes nedainuosime ir švęsime Bulgarijoje, kai užbaigsime pradėtą darbą“, – emocingai kalbėjo „Žalgirio“ strategas.
 
Ketvirtadienį žalgiriečiai turėjo atstatomojo pobūdžio treniruotę, o penktadienį futbolininkams buvo suteikta poilsio diena. Atgavę jėgas žalgiriečiai šeštadienį vėl kibo į darbą. Treniruotėje dalyvavo visi futbolininkai, išskyrus traumą patyrusį Liviu Antalį. Su komanda darbavosi ir iš stažuotės Kauno „Stumbre" sugrįžęs Danielis Romanovskis. Po intensyvios treniruotės LFF stadione futbolininkų dar laukė taktinė treniruotė bei rungtynių analizė.

Pasak „Žalgirio“ trenerio Andriaus Skerlos, rungtynėse su „Ludogorets“ futbolininkai išnaudojo labai daug jėgų, tad dabar svarbiausia užduotis – tinkamai atgauti išeikvotą energiją. „Laiko dar turime. Manau, kad spėsime ne tik atsigauti, bet ir pasiruošti antroms rungtynėms. Žinome, kaip norime žaisti, žinome, kaip galime žaisti ir tikime, kad galime pasiekti reikiamą rezultatą, – teigė A.Skerla. – Trečiadienį tikrai buvo neeilinės rungtynės, o ir jų rezultatas yra ypatingas. Natūralu, kad iš karto po rungtynių buvo tam tikra euforija, bet dabar jau grįžome į darbinę būseną. Esame adekvatūs žmonės ir žinome, kad norint praeiti šį etapą atsakomosiose rungtynėse turime nepralaimėti. O tai reiškia, kad reikės žaisti dar geriau nei Vilniuje. Mes būtent tam ir ruošiamės. Suprantame, kad bus labai sunku, tad turime būti tam pasirengę“.
 
Praėjusiame sezone Čempionų lygos pagrindinėse varžybose žaidę Bulgarijos čempionai prieš rungtynes su „Žalgiriu“ buvo laikomi ryškiais favoritais. Tačiau savų sirgalių akivaizdoje žalgiriečiai niekuo nenusileido savo priešininkams. Abi komandos kamuolį kontroliavo po 50 procentų laiko. Tiesa, pirmame kėlinyje ilgiau su kamuoliu žaidė „Ludogorets“ (53 proc. laiko), bet antroje rungtynių dalyje kamuolio kontrolė priklausė žalgiriečiams (52 proc.). „Žalgirio“ futbolininkai dažniau ir tiksliau smūgiavo į vartus (14 smūgių, 6 į vartų plotą), nei varžovai (12 ir  3) bei laimėjo daugiau dvikovų (iš 193 laimėjo 99). Svečiai iš Razgrado atliko šiek tiek daugiau perdavimų (440 prieš 430), tačiau „Žalgirio“ futbolininkai buvo šiek tiek tikslesni (83 proc. perdavimų pasiekė adresatus, o varžovų ekipoje – 82 proc.). Gerokai aukštesnis buvo ir bendras „Žalgirio“ naudingumo indeksas – 251 „Instat“ balas. „Ludogorets“ futbolininkai vidutiniškai rinko po 230 naudingumo balų.
 
„Reikia įvertinti ir mūsų žaidimą, o ne tik kalbėti apie „Ludogorets“ ekipą, kad ji dar nėra pasiekusi optimalios formos, nepasiruošusi sezonui ir panašiai. Trečiadienį rungtynėse mes ne tik buvome lygiaverčiai varžovai, bet ir turėjome pakankamai daug momentų pasižymėti. Manau, kad žiūrint į tas rungtynes, ir turėtas galimybes džiaugtis turėtų varžovai, kad praleido tik du įvarčius. Aišku, jie irgi turėjo kelias progas, bet mūsų žaidime buvo daugiau noro ir mes pelnytai laimėjome“, – konstatavo A.Skerla.
 
Atsakomosios „Žalgirio“ ir „Ludogorets“ rungtynės Razgrade įvyks liepos 19 d. LRT televizijos transliacija prasidės 21 val.